0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

4 טיפים וטכניקות איך להתמודד עם ימים קשים

עמותת סה"ר | הטיפ פורסם ב-14/12/17 בשעה 17:08

4 טיפים וטכניקות איך להתמודד עם ימים קשים

לכולנו יש תקופות פחות טובות, ימים לא כיפיים ששום דבר לא ממש מסתדר. הבעיה העיקרית בין יום רע למצוקה הוא ההשתלטות על חיינו. אם התקופה הזו מתארכת ונראה שכל תחום בחיים לא ממש מסתדר לכם, יתכן ואתם במצוקה. חלקנו נוטים להתעלם מהמצוקה בהנחה שתעבור (כמו צינון), אבל ההתעלמות לעיתים גורמת להחמרה. איך מתמודדים כשלא הולך? אספנו מספר טכניקות להעביר את הבאסה מהר יותר ולהחזיר את חייכם לתלם.

 

1. נעים להכיר- עצמי

כל אחד מגיב אחרת למצוקה- יש שמסתגרים, יש שמעמידים פנים, אבל לא משנה מה קורה כלפי חוץ- אתם בדרך כלל מכירים את עצמכם הכי טוב מכולם. למדו לזהות את סימני המצוקה שלכם. סמכו על הלב, הניסיון ותחושת הבטן. כדאי לנסות לזהות את הסימנים כמה שיותר מוקדם, כשהמצוקה עוד על "אש קטנה" וקל יותר להשתלט עליה.

 

2. ויטמינים לנפש בהתאמה אישית

השלב הבא יהיה ללמוד את החסרים של הנפש ואת המינונים הנכונים לנו. בדיוק כמו טיפול בגוף ובמה שחסר לו בתקופת מחלה, גם הנפש שלנו לפעמים צריכה חיזוקים. קיימות מספר טכניקות לסיוע עצמי כאשר לכל אחד, ובתקופות שונות, מתאימים דברים שונים. בתקופות משבר הקדישו זמן ומשאבים לתרגול הטכניקות לפי "התיאבון" והצורך האישי שלכם.

הנה כמה ויטמינים שכדי לכם להעניק לעצמכם:

  • ויטמין T- T-פוח וT-פול עצמי - אמבטיה חמה, קניית משהו קטן ומפנק, עיסוי, ארוחה טובה, טיפוח גופני.
  • ויטמין P- Pעילויות Pנאי - פנייה לתחביבים ממלאים ומספקים: כמו למשל אומנות, ספורט, צפייה בסדרות / סרטים, האזנה למוזיקה, כתיבה יוצרת וכו'. למידה של משהו חדש - שפה, נגינה על כלי או כל דבר אחר שמעניין אתכם.
  • ויטמין E- Eמונה ומדיטציה -  אמונה, מכל סוג שהיא, נותנת משמעות ומחזקת. הטכניקה לחיזוק האמונה היא תרגול קבוע של נשימות והרפיה, או דימיון מודרך תוך כדי הקשבה לגוף, יוגה צחוק וכו' מסייעות להפחת לחץ.
  • ויטמין פלוס- חשיבה חיובית- חשוב לשים לב לחשיבה שלנו: חשיבה שלילית מחלישה אותנו, וחשיבה חיובית מחזקת ומאפשרת אופטימיות ותקווה. "מחשבות עשויות להפוך להרגלים שעשויים להפוך לגורל".  אחת מהטכניקות למשל היא לעשות רשימה של התנסויות עבר מוצלחות ושל משאבים אישיים שניתן להיעזר בהם. טכניקה נוספת היא בחירת מנטרה מרגיעה כמו "יש בי את הכוח לעבור את זה".
  • ויטמין U- עשייה למען האחר - נתינה למען מישהו אחר בסביבה שלנו מחזקת ערך עצמי, סיפוק ועוזרת במקביל לנו ולאחר. זו יכולה להיות התנדבות מכל סוג שהוא, עזרה למישהו קרוב ואפילו אימוץ חיית מחמד (או בילוי זמן רב יותר עם זו שיש לכם).

3. אל תהיו עם זה לבד

זהו אנשים שנוח לכם לדבר איתם, משפחה או חברים, שתפו אותם והיעזרו בהם. עשו פעילויות ביחד, גם כדי להמעיט את תחושת הבדידות וגם כדי להפוך את הויטמנים שמצויינים למעלה לקלים יותר לפחות בתור התחלה. אם בעייתי מבחיתנכם לפנות לסביבה הקרובה- גם באתר יש הרבה אנשים שישמחו לעזור לכם :)

 

4. פנייה לגורמי מקצוע

אם התקופה הזו לא עוברת, יכול להיות שהמצוקה שלכם מצריכת עזרה מאיש מקצוע. לפעמים אנחנו לא מזהים את המצוקה לעומקה או לא יודעים איך להתמודד איתה לבד- וזה לגמרי בסדר. אנשי מקצוע כמו רופא משפחה, איש טיפול, קבוצות תמיכה, קו חם וארגוני סיוע קיימים בדיוק בשביל לעזור לכם לצאת מהמצב בו אתם נמצאים, החל ממצוקות קטנות ורגעיות ועד למשברים גדולים (כל אחד לפי תחום התמחותו).

 

 

למידע נוסף ניתן לבקר באתר סה"ר (סיוע והקשבה ברשת): http://www.sahar.org.il/ או לפנות במייל: sahar.help@gmail.com 

אנחנו כאן בשבילכם וננסה לעזור בכל דרך שנוכל, ונשמח גם לקבל בקשות לכתבות נוספות שמעניינות אתכם.

 

שלכם,

צוות סה"ר 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת