0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

12 טיפים מנסיכות דיסני

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-20/11/17 בשעה 10:27

12 טיפים מנסיכות דיסני

רובנו גדלנו על המסרים של דיסני וחלמנו להיות נסיכה או גיבור נועז. הסרטים הבלתי נשכחים עיוותו לנו מעט את המציאות והיום בגיל מפוקח ומציאות מתקדמת לפעמים מתקשים להתמודד עם הדמויות והסיפורים שאהבנו. אז מה? לא נאהב את אנה ואלזה? נשכח ממלך האריות? ממש לא! הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם המסרים של דיסני, ואם יש לכם ילדים- ללמד אותם מה כדאי לקחת מהם.


1.  סינדרלה

כשהילדה חולמת על איבוד נעל ונסיך שיחלץ אותה מגורל אכזר, היא עלולה להבין כי עליה לשרת אנשים ולהיות כנועה. אבל לסינדרלה יש גם תכונות חיוביות! היא עצמאית וחרוצה, בעלת תושייה שעוזרת לה להיחלץ מצרות ואופטימית כי הכלל יסתדר בסוף לטובה.

מסר מסינדרלה: לא לסמוך על אנשים שמסנג'רים אותך. היא תלמד לעמוד על שלה גם מול חברות שמתנהגות כמו האימא והאחיות החורגות.


2.  שלגיה

אם הילדה מסרבת לאכול תפוחים ונמשכת לנמוכי קומה, או מביעה חרדה מוגזמת מנשים זקנות- אולי היא ראתה את שלגיה יותר מידי פעמים. אבל שלגיה היא גם נדיבה ורחבת לבד וסובלנית כלפי השונה. היא עומדת על העקרונות שלה ומצילה את עצמה מידי מי שרוצה להזיק להזיק לה.

מסר משלגיה: גם נסיכות מנקות את החדר שלהן לבד, וכמובן- אסור לדבר עם זרים.


3. אריאל (בת הים הקטנה)

אם הילדה אובססיבית לבריכה, מסרבת להשתמש ברגליים ושרה כל היום מנגינה ללא מילים- ודאו שהיא לא מתכוונת למכור את הקול שלה בשביל סנפירים. אריאל מרדנית ומרוכזת בעצמה, זה נכון, אבל היא גם עצמאית במחשבתה והרפתקנית. היא חוקרת ולא מקבלת קביעות כמובן מאליו.

מסר מאריאל: לא לקבל דברים כעובדה ולא לשנוא לחינם.


4.  אורורה (היפהפה הנרדמת)

אם הילדה עייפה, מדמה התעלפויות ומפחדת ממחטים- יתכן והיא ראתה את אחד הסרטים הקשים ביותר לנשים. אורורה לא ממש לוקחת את חייה בידיה וזה אחד מהסרים הכי חשובים בסרט- לא לתת לאחרים לנהל אותך. מסר הזהירות מזרים מקבל תוקף גם פה. מה שכן ניתן לקחת מאורורה הוא הנחמדות הפשוטה והבסיסית מאוד –שגורמת למישהו להתאהב בה ולהרוויח את החיים שלה ושל הממלכה בחזרה

מסר ממליפיסנט (המכשפה): לא לנדות אנשים ממסיבות, הם יכולים להיעלב ולנקום.


5.  יסמין (אלאדין)

אם הילדה מבקשת נמר כחיית מחמד ולא משלמת בדוכני אוכל כי הסולטן כבר ישלם (כן הסולטן זה אתם), יתכן והיא מחכה שיסחוף אותה הומלס. אבל יסמין היא נסיכה ממדינות ערב, ועדיין חשיבתה מתקדמת ועצמאית, והיא אף מצהירה בתחילת הסרט: "אני לא איזה פרס שזוכים בו!"

מסר מיסמין: המעמד הכלכלי או החברתי של אדם לא חשוב כמו ליבו. לא לשפוט אנשים.

6.  מולאן

אם הילדה מפתחת אובססיה לתרבות סינית, מנסה להתלבש בחלוקים ורוצה שיקראו לה גיישה (למדו אותה מה זה אומר), יתכן והיא ראתה את הגיבורה הסינית מספר רב מידי של פעמים. למולאן יש הרבה מאוד מסרים חיוביים: היא לא נכנעת למוסכמות ונשארת נאמנה לעצמה. היא מקור הזדהות לכל מי שמרגישה אאוטסיידרית, והיא לא חוששת להתגייס לקרבי!

מסר ממולאן: העובדה שאת שונה לא הופכת אותך לפחות טובה, אלא לייחודית.

 
7. אלזה ואנה (לשבור את הקרח)

אם הילדות רבות ולא מדברות יותר מידי... הן כנראה אחיות! ובלי שום קשר, תופעת "לשבור את הקרח" השתלטה על כל חלקה טובה של ילדותינו אז יתכן והריבים מי אנה ומי אלזה שכיחים ברוב הבתים. מהסרט הזה אפשר להפיק לקחים על חשיבות המשפחה, הסכנה בהסתרת סודות, וכמה חשוב להכיר אנשים לפני שמתמסרים אליהם לחלוטין.

מסר מאלזה: אם את שונה- זו לא קללה, זה קסם!

מסר מאנה: על אחיות לא מוותרים, הן לכל החיים...

 

8. בל (היפה והחיה)

בל מראה נאמנות לאביה ומוכנה להקריב את עצמה בשביל להבטיח את ביטחונו. כלומר משפחה מעל הכל. היא לא מוכנה להתחתן עם גסטון שנחשב להכי חתיך ושכולן רוצות (המקובל) ושרודף אחריה, ודווקא מתאהבת בחיה המתבודד והמוזר (האאוטסיידר) – כלומר היא רואה מעבר למראה החיצוני את הפנימיות, זה מה שחשוב לה. על פניו הכל נראה חיובי מאוד, אבל היא גם מתאהבת באדם אגרסיבי, אלים שכלא אותה והתייחס לאביה בצורה לא נעימה.

מסר מבל: גם אם בסביבה המצומצמת את לא מוצאת את עצמך- העולם גדול, תשאפי לראות את כולו.

 

9. פוקהונטס

אם הילדה מתפרעת בטבע, רוקדת ריקודים ומאוהבת בנוצות, היא כנראה רוצה להיות אינדיאנית כמו פוקהונטס. פוקהונטס חיה בשבט שבו עובדים את האדמה וחיים בצנע, יודעת להסתפק במועט ובמספיק. היא הולכת אחרי בחיר ליבה ג'ון סמית' למרות שהוא שונה, אבל לא מוכנה לקבל את דעותיו והזלזול שלו במקום ממנו היא באה ובמסורת שלה.

מסר מפוקהונטס: מסורת חשובה ואסור לזלזל בה, אבל היא לא הדרך היחידה.

 

10. טיאנה (הנסיכה והצפרדע)

טיאנה היא הנסיכה היחידה שיש לה עבודה מסודרת והיא חוסכת פרוטה פרוטה, מעבודה מסביב לשעון כדי להתקדם בתחום הקולינריה ולפתוח מסעדה משלה. למרות שיש לה מוסר עבודה גבוה היא שהקריירה היא לא הכל אלא האנשים, החברים שלה ומחליטה להישאר איתם בצורת צפרדע.

מסר מטיאנה: שווה לעבוד קשה בשביל חלום מסויים, ולאסוף חברים בדרך שיהיו חברים לחיים.

 

11. רפונזל (פלונטר)

אם הילדה מתעקשת להאריך שיער ומדברת לזיקיות, או משתמשת במחבת ככלי נשק- היא כנראה חולמת להיות רפונזל יום אחד. רפונזל חיה בבית מבודד שבו אוסרים עליה ליצור קשר עם מה שקורה בחוץ, אבל היא לא מקבלת את החוקים של מי שהיא חושבת שהיא אמה (גות'ל), אבל היא סקרנית וחוקרת את מה שמעניין אותה. בנוסף, היא יודעת להגן על עצמה בעזרת ניצול משאבים פשוטים – השיער שלה ומחבת-מטבח פשוט וכמובן בעזרת כבוד ונימוס כלפי זרים.

מסר מרפונזל: לימדי להגן על עצמך, אבל אל תפחדי לצאת לבחון את העולם.

 

12. מרידה (אמיצה)

מרידה מתמקצעת בחץ וקשת שקיבלה כילדה ובעזרתם גם לוקחת אחריות ומשנה את הגורל שנקבע לה על ידי הוריה (להתחתן). היא עצמאית ועקשנית, ועומדת על שלה כמי שיודעת שחיים רק פעם אחת. במהלך הסרט היא גם מבינה שעצמאות חשובה אבל גם משפחה, וההחלטות הכי טובות מתקבלות תוך התייעצות ושיתוף.

מסר ממרידה: לפני שחושבים על חתונה, חשוב להכיר ולאהוב את עצמך.

 

 

בסופו של דבר יש סיבה שכולנו אוהבים את הנסיכות של דיסני, הן לימדו אותנו להיות טובות, נדיבות, להקשיב ללב ולסמוך על האינטואיציה שלנו,

וגם אבק כוכבים אף פעם לא מזיק...

 

שכל משאלותיכם יתגשמו

AskPeople

 

 

מי נסיכת הדיסני האהובה עליכם?

סינדרלה   0 שלגיה   0 אריאל   0 אורורה   0 יסמין   0 מולאן   0 אלזה   0 אנה   0 בל   0 פוקהונטס   0 טיאנה   0 רפונזל   0 מרידה   0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...