0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

7 טיפים איך לשכנע את ההורים לתת לכם את הרכב

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-08/11/17 בשעה 12:08

7 טיפים איך לשכנע את ההורים לתת לכם את הרכב

יש רישיון! עברתם תיאוריה, עברתם אלפי שעות נהיגה עם המורה, עברתם אפילו את הטסטר הקשוח ביותר! עכשיו מגיע החלק הקשוח- לשכנע את ההורים לתת לכם את הרכב. זו משימה לא פשוטה בכלל בהתחשב בעובדה שגם הם צריכים אותו, שהם יודעים שאתם צעירים ולא מנוסים, ושלנצח תהיו הילדים בני ה-3 שהם ליוו לגן. במקום להתעצבן ולהגיע לטונים קשים, הנה כמה טיפים לשכנע את ההורים לתת לכם את הרכב.

 

1.     שלבו את תקופת הליווי עם עזרה בבית

בזמן תקופת המלווה, נצלו כל אפשרות לעזור בבית. האחים הקטנים צריכים הסעה לחוג? אתם מתנדבים. אמא צריכה עזרה עם הקניות? אתם מתנדבים. אבא צריך לקפוץ לבנק ואין שם חניה? אתם מתנדבים. כך ההורים יקבלו מסר תת הכרתי כי האחריות החדשה שקיבלתם מגיעה עם בגרות, ובעצם השימוש שלכם ברכב הוא גם לטובתם.

 

2.     פתחו שיחה נעימה בזמן הנסיעה

רוב ההורים מרגישים שאנחנו מתרחקים מהם ככל שאנחנו מתבגרים. לפעמים כל מה שבא להם הוא שניקח רגע ונדבר איתם, אפילו שיחות חולין. בכל נסיעה עם ההורים פתחו שיחה על תכנית טלוויזיה חדשה שעלתה, על מה שקורה בבית הספר או על החוג שלכם. ההורים ירגישו כי אתם נפתחים אליהם והרכב הוא מקום נפלא לפתח את התקשורת בינכם.

 

3.     הכירו להם את החברים שלכם

אחת הדאגות הכי קריטיות (ומוצדקות) של ההורים היא כי אנחנו מסתובבים בחברה בעייתית. ככל שההורים יכירו את החברים שלכם יותר, יהיה להם קל יותר לסמוך על שיקול הדעת שלכם, בעיקר אם אתם מוקפים באנשים נעימים ובוגרים כמוכם.

 

4.     נצלו את שעות היום לנסיעה

בתור התחלה ולפני בקשת הרכב ליציאה בשעות הערב, נצלו שעות נסיעה באור יום. ודאו כי אתם מכירים את הדרכים, את התמרורים, את מקומות החניה. ככל שההורים יהיו בטוחים בידע שלכם, יהיה להם קל יותר לאפשר לכם לקחת את הרכב.

 

5.     סדרו דיבורית רחוקה מהישג יד

פחד גדול נוסף (שהורינו לפעמים חוטאים בו בעצמם) הוא ההתכתבות בזמן הנסיעה. סדרו מחזיק נייד ושימו אותו מול המושב שליד הנהג, הרחק מאפשרות לחיצה. כך תוכלו להראות להורים כי השימוש היחיד שלכם בנייד בזמן נסיעה הוא שימוש בוויז. העובדה שהסידור יהיה יוזמה שלכם תגדיל את ההבנה כי אתם אנשים אחראיים במיוחד.

 

6.     התחייבו שלא לשתות ולנהוג

ביציאה הראשונה בה אתם מקבלים את הרכב, קחו את ההורים לשיחה נעימה במטבח והבטיחו להם כי לא תשתו. הסבירו שאתם יודעים שזה מלחיץ אותם כי שומעים סיפורים אבל אתם לעולם לא תעלו על ההגה שתויים ואתם מתחייבים שלא לשתות ולו שלוק אחד קטן מכל משקה שיהיה בו אלכוהול.

 

7.     צרו לו"ז רכב

כשתקופת המלווה נגמרת וההורים יכולים לסמוך עליכם, דברו איתם על הזמנים בחודש הקרוב בו תרצו את הרכב. העובדה שיש לכם לוח זמנים מתוכנן מעידה על בגרות, והשריון מראש מעיד על התחשבות.

 

 

הכי חשוב- סעו בזהירות והגיע בשלום!

נסיעה טובה

AskPeople

 

מה המשפט הכי מוצלח לקבל את הרכב?

אין לי איך להגיע   0 החברים תמיד מביאים רכב, הפעם תורי   0 אני אשלם על הדלק   0 אחר- ספרו לנו בתגובות!   0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...