0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים איך להעלים כתמים בשיניים ולהפוך את החיוך למושלם

דר׳ ספי פורת | הטיפ פורסם ב-01/08/17 בשעה 12:24

5 טיפים איך להעלים כתמים בשיניים  ולהפוך את החיוך למושלם

כולנו מכירים את הרגע הזה שבא לנו לחייך אבל במקום לובן בהיר ואמריקאי, אנחנו נתקלים בצבע דהוי המלווה בכתמים לא אסתטיים. חלק מהכתמים האלה חיצוניים כמו אבנית, רובד חיידקים, כתמי ניקוטין וכדומה, מהם ניתן להיפטר בביקור אצל השיננית. אבל כתמים פנימיים המצויים בשכבות הפנימיות של השן קשים יותר להורדה. ישנם מאכלים ומשקאות שגורמים להכתמת השיניים כי יש בהם פיגמנטים שצובעים את השן, וכך גם עישון, מחלות שונות ועוד. אז איך מפחיתים את הכתמים? הנה כמה טיפים שיעלו לכם חיוך מנצנץ על הפנים.

 

 

1. זהירות! פירות לפניך... מאכלים שונים יכולים להיות גורם להכתמת השיניים. חשוב לדעת שאמנם פירות עדיפים על חטיפים עתירי סוכר אבל זה לא אומר שהם לא יכולים לגרום נזק לשיניים (לימונים למשל יוצרים נזק בלתי הפיך!). אנחנו כמובן לא ממליצים להפסיק לאכול פירות, אבל חשוב לזכור לנקות את הפה ולא להגזים בצריכה שלהם. כדאי לשים לב במיוחד לאוכמניות, לדובדבנים ולפירות הדר שעלולים לגרום להכתמת השיניים ולשינוי צבע.


2. צרבת יכולה לגרום להופעת כתמים בשינייםגורם נוסף להופעת כתמים הוא חומצת הקיבה, אשר לפעמים יוצאת ועולה במעלה הוושט עד לחלל הפה. מדובר בבעיה בריאותית שנקראת רפלוקס קיבתי-וושטי, אך רובנו מכירים אותה תחת השם צרבת. מי שסובל מצרבת כרונית ומעליית חומצת הקיבה אל הפה, עשוי לסבול גם מהנזק שהחומצה הזו גורם לזגוגית השן – נזק שמתבטא גם בשינוי צבע השן והופעת כתמים. לצד הטיפול בכתמים יש כמובן גם לטפל בבעיה הבריאותית שגורמת לעליית החומצה אל חלל הפה.


3. יין ישמח לבב אנוש (ויכתים את השיניים)יין אדום בוודאי מוכר כגורם להכתמה, כיוון שהוא עשיר בפיגמנטים שיכולים לצבוע את השן, אבל גם יין לבן איננו החבר הכי טוב של השיניים הלבנות וייתכן שהוא אפילו מזיק יותר מיין אדום. היין הלבן הוא בעל רמת חומציות גבוהה שפוגעת בזגוגית השן ושוחקת אותה. מסקנה: הצבע של האוכל איננו הגורם היחיד להופעת כתמים.


4. רוק אנד רול בייביהרוק שבפה שלנו שוטף את השיניים שלנו ללא הרף וכך מונע מהבקטריות להתיישב ומהלכלוך להיצמד לשן ולהתחיל בתהליכי ההכתמה. חשוב להרבות בשתייה, לא רק כדי למנוע התייבשות אלא גם כדי לשמור על הפה שלנו ועל הרוק המנסה את השיניים. בעיות בריאותיות שגורמות לבעיות בייצור הרוק עלולות גם להוביל להופעת כתמים על השן.


5. הקש ששבר את לובן השןאם אתם שותים תמיד עם קש והוא מתחכך בנקודות קבועות בשיניים שלכם הוא עצמו יכול לגרום להופעת כתמים על השן – לא כהים אלא לבנים ובגוון שונה מהגוון הטבעי של השן.


ואיך אפשר להעלים כתמים בשיניים?
הכרת הגורמים השונים שיכולים לפגוע בצבע הלבן של השיניים שלנו, יכולה לעזור לנו לבחור בצעדים הנכונים על מנת למנוע פגיעה בשיניים שלנו ומציאת הפתרונות הנכונים להגנה עליהן ושיקום שלהן בעת הצורך. כתמים פנימיים לא תמיד אפשר להסיר, אך אפשר להעלים אותם בשיטות שונות.  כתמים לבנים לא גדולים מאוד אפשר להקטין ולפעמים להעלים לחלוטין באפליקציות של חומרים כימיים המיועדים לכך. כתמים כהים בשיניים ניתן להבהיר בעזרת הלבנת שיניים למקרים קלים, ולמקרים קשים יותר אפשר למסך על ידי שחזורי קומפוזיט בצבע השן, ציפויי שיניים או כתרי זירקוניה בעלי אסתטיקה טבעית.

 

הכותב הוא דר' ספי פורת, בעל מרפאה העוסקת ביישור שיניים, הלבנת שיניים ורפואת שיניים אסתטית.

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...