0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים- איך לזהות שהקשר נגמר?

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-26/07/17 בשעה 12:08

5 טיפים- איך לזהות שהקשר נגמר?

סיום קשר הוא תמיד עניין לא פשוט. מעורבים רגשות, היסטוריה, ולעיתים שינוי באורח חיים. אבל איך יודעים מתי בדיוק הנקודה שבה הגיע הזמן להגיד שלום יפה? איך לא לצאת מניאק? איך לא לפגוע? איך לא להיפגע בעצמי? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לזהות שהקשר נגמר.

 

 1. נשבע לך לא בוגד
  אחת מאבני היסוד החשובות היותר בקשר היא תחושת האמון. התחושה הזו מאפשר לך להסיר מגננות ולהיות עצמך בידיעה שמצאת מישהו שלא יפגע בך ואף ישמור עליך מפני סכנות. אבל אמון הוא עניין חמקמק. יש אנשים שסומכים בקלות אבל לא סולחים לעולם, יש אנשים שלא נותנים אמון וקשה מאוד לשכנע אותם. לא משנה כמה הסיבות שלכם אולי מוצדקות, חוסר אמון הוא בעיה של שניכם. יש קשרים שיכולים לשרוד מעידה אבל אם אין אמון עדיף לסיים את הקשר ולפתוח דף חדש.
  א. בגידה- גם אם זו היתה בגידה חד-פעמית לצערנו אנחנו יודעים שזו לא הכמות שחשובה, אלא האיכות. אחד הצדדים בקשר
  מחפש לצאת ואתם צריכים לבדוק אם לא עדיף פשוט לתת לו ללכת. במידה והצלחתם באמת לסלוח על הבגידה- יתכן ותצליחו לשמר את הקשר ולבנות את הקשר מחדש.
  ב. חדירה לפרטיות- בין אם מסיבה מוצדקת או לא הצורך לדעת איפה בן הזוג כל הזמן או מעבר על ההודעות בנייד או ברשתות החברתיות מעידים על חוסר אמון משווע. אם אתם לא
          מרגישים בטוחים ולא יכולים לפתור את זה- כדאי להיפרד יפה.

 2. בדד אלך
  קשר הוא חיבור בין 2 אנשים וכולנו מתחילים את הקשר בהרגשה שהנה לעולם לא נהיה לבד. יש אדם שמבין אותנו, ששם בשבילנו. בכל קשר בריא ישנם רגעים בהם כל אחד לוקח זמן לעצמו, אבל נורת האזהרה צריכה להידלק כשתחושת ה"לבד" עולה על רגעי ה"ביחד".

 3. אנחנו צריכים לדבר       
  קשר מבוסס על תקשורת, אבל אנשים טועים לחשוב כי תקשורת בריאה היא בילוי מייסר של שעות על גבי שעות בדיבור על הקשר. זה לא נכון. כמובן שמידי פעם עולה השאלה אבל אם מדברים על הקשר יותר מאשר חווים אותו- אתם קצת מפספסים את הרעיון. אם אתם מרגישים שלא מבינים אתכם ואת הרגשות שלכם ואף שיחה לא עוזרת לשנות, כנראה שאתם לא על אותו גל- אחלו אחד לשני בהצלחה והיפרדו כידידים.

 4. מי אני? מה אני?
  קשר טוב גורם לכם להרגיש כמו הגרסא הטובה ביותר שלכם. אם רוב הזמן אתם לא זוכרים מי אם או מרגישים שהפכתם למישהו שאתם לא אוהבים- הגיע הזמן לחזור לעצמכם ולהשאיר את הצד השני מאחור.
  א. אני לא מרגיש/ה כמו עצמי- אם אתם לא מצליחים לדמיין את עצמכם כאינדיבדואלים בלי הצד השני, וכל התחביבים או החברים שלכם הגיעו דרך בן הזו- אולי הלכתם לאיבוד בקשר הזה.
         נסו להיזכר בעצמכם לפני הקשר.
  ב. אני פתאום לחוצה יותר/ כועסת יותר/ עצובה יותר- אחת ההטבות בקשר היא השלווה בידיעה שלעולם לא תהיו לבד, אם הצד השני מוציא ממכם רגשות שליליים במקום להיות המפלט
         שלכם- אתם קצת מפספסים את העניין.

 5. R-E-S-P-E-C-T
  לעולם אל תסבלו יחס מזלזל- כל גילוי של השפלה, אלימות מילולית או פיזית מחייבים יציאה מהקשר. אתם בני אדם ומגיע לכם יחס מלא כבוד ואהבה. היפטרו מתירוצים כמו "זה רק מילים", "זה היה בטעות", "היא לא תמיד כזו", "אולי הגיע לי". אם מישהו מתייחס אליכם באופן שאינו ראוי- להעיף אותו ומיד.

 

פרידה היא עניין לא נעים, אבל לחיות בקשר שעושה לכם רע קשה עוד יותר.

הקשיבו ללב שלכם, הוא יודע הכי טוב.

 

אוהבים,

מערכת AskPeople

מה עוזר לכם לעבור פרידות?

אוכל, אוכל, אוכל   0 מוסיקת דכאון   0 לשקוע בעבודה   0 לעבור למישהו אחר   0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
 • בטעינה...