0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

7 טיפים איך לתמוך בחברה שלך אחרי לידה

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-06/05/17 בשעה 22:29

7 טיפים איך לתמוך בחברה שלך אחרי לידה

ההורמונים, הכאבים, חוסר השינה והגוף שאיבד תחושה- כל אלה מתגמדים כשמגיע תינוק- אבל הם לא נעלמים! לפעמים, אם עוד לא חווינו הריון בעצמנו, קשה לנו לדעת מה נכון ומה לא כשמגיעים לבקר מישהי אחרי לידה. בין אם זו אמא שלך, דודה שלך, או חברה ממש טובה- הנה כמה טיפים איך לתמוך בחברה אחרי לידה בלי לתת לה תחושה שהיא לא מבינה כלום.
*הטיפים בלשון נקבה אבל יתאימו גם לידידים גברים :)

  1. דברי איתה כמו שתמיד הייתן מדברות- תני לה להשתפך על התינוק החדש כמה שהיא רוצה, והראי חיבה בעצמך, אבל נסי לשאול אותה שאלות הקשורות אליה. איך היא מרגישה, מה עובר עליה, מה חדש אצלה. נשים אחרי לידה ישמחו להרגיש שהן יותר ממכונת חלב.
  2. מתנה רק בשבילך- כולם יביאו בגד עם אמירה מצחיקה, או את החבילות שמוכרים בכל מקום שיש בהן "כל מה שצריך לתינוק". את החברה הכי טובה ואת מכירה אותה הכי טוב. קני לה משהו שהיא השתוקקה לו כל ההריון והיה אסור (סושי, קרפצ'יו, קפההההה), או משהו מפנק בשבילה (יש לה מספיק קרם גוף. נסי להיות מקורית).
  3. הפתעה!- אחרי מספר מפגשים עם הבייבי החדש ויצירת קשר איתו- הציעי לה לעשות בייביסיטר ולפנות זמן לעצמה. אם היא יש לה חרדת נטישה קשה- הציעי לה להתפנק באמבטית קצף עם מוסיקה ונרות בזמן ששתיכן בבית עם התינוק.
  4. ערב בנות- יחד עם האבא תכננו מועד ששתיכן תוכלו לצאת לערב בנות כמו פעם. רק שתיכן, קצת אלכוהול ומוסיקה, או בית קפה עם קינוח מושחת.
  5. אל תשפטי אותה- גם אם את אחרי כמה לידות- אל תשפטי את כישורי ההורות שלה ונסי לא להעיר או להתנשא. לכל אמא יש את השיטות שלה ואת האינסטיקטים לדעת מה הכי טוב לבייבי שלה.
  6. עיזרי לה לקבל את עצמה- הגוף משתנה והיא מעכלת את העובדה הזו כרגע. נסי להחמיא ולחזק את הבטחון שלה בעצמה. אם היא מעלה דברים שמפריעים לה- את יכולה לשתף נושאים בגוף שלך שמפריעים לך ולהפוך לשותפה לצרה.
  7. שמרי על החברות הדדית- היא כנראה תדבר על הבייבי המון. ותשלח לך תמונות וסרטונים כל שעה, ובקושי תקשיב לדברים שעוברים עליך. זה נורמלי אבל יכול לעצבן. במקום לריב, היי כנה ואימרי לה שאת חייבת את עצתה במשהו וקבעי איתה זמן מוגדר להיפגש.

 

 

יש לך טיפ שחייב להיות כאן? כיתבי לנו בתגובות!

 

שיהיה במזל טוב,

AskPeople

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...