0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

10 טיפים איך לעבור את ליל הסדר בשלום

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-10/04/17 בשעה 11:23

10 טיפים איך לעבור את ליל הסדר בשלום

האביב הפורח, האיחו המשפחתי (וימי החופש), כולם משאירים אותנו תחת האשליה שפסח הוא החג האהוב בעולם. כל זה מקבל תפנית בליל הסדר, שגורם לנו לתהות איך אנחנו קשורים גנטית לכל האנשים האלה?! הנה טיפים שיעזרו להתמודד ולעבור את הסדר עם כמה שפחות בלאגן.

 

1. המארח/ת- הבית נראה נפלא ונקי. אל תקשרו לזה. עד הלילה הכל יהיה מבולגן ואין באמת מה לעשות בנידון. נסו להנות מהסדר עם כולם, כי העבודה תחכה לכם למחר. 

אגב, אם אתם מתארחים השנה- נסו לעזור ולהשאיר את המקום כמה שיותר מסודר ונקי. ה המעט שניתן לעשות עבור מי שהקריב את ביתו כדי שלכם יהיה לילה שקט ובית מסודר.

 

2. מוביל הסדר- מהרגע שהתחלת- רוץ! אל תתן לשום דבר לעצור אותך. יש מספיק אנשים שיכולים לוודא שכולם עירניים ועוקבים אחריך. בתכלס כולנו סומכים עליך שתביא אותנו בבטחה ובמהירות ל"שולחן ערוך".

אגב, אם הגיע תורכם לקרוא- אל תעשו עניין. קראו משפט ועברו הלאה. כולנו כאן לאותה מטרה- להגיע לסוף.

 

3. הרווק/ה- קחו בחשבון שגם השנה יציקו לכם עם שאלות והעובדה שיושב לידכם בן הדודה בן ה-13 ולא בן/בת זוג. אם אתם משוחרי השלום- חייכו בנימוס ונשנשו חסה. אם יש לכם ביצים- ספרו כי אתם שוקלים לצאת מהארון- זה יכול להשתיק את הסובבים לפחות למשך הארוחה. 

אגב, אם מישהו הגיע ללא בן/בת זוג הוא כנראה אוכל את עצמו גם ככה. אין צורך לנדנד בנושא (דודה ברכה שלא ראיתי מליון שנה!)

 

4. הדוד המצחיק- כן, אנחנו יודעים, אוכלים ביצים כי המים הגיעו להם עד ה... מצחיק. (כל שנה!)

אגב, עדיף שתצחקו אחרת הוא לא יעזור אתכם.

 

5. העצבני/רעב- גם השנה נחווה מינגלינג של חצי שעה (לפחות), נעבור אחד אחד בתורנו לקרוא את ההגדה, גם אחותך בת ה-7 שרק למדה לקרוא. כדאי לאכול קרוב לסדר ולהימנע מהשאלה החורת על עצמה "מתי שולחן ערוך? אני רעב/ה!"

אגב, אם אתם רעבים- ברגע שמגיעים אליכם עם התור לקרוא בהגדה רוצו במהירות שלא תבייש שדרן כדורגל ועזרו להביא את כולנו לאוכל המיוחל.

 

6. זה שגדול מידי לשולחן הילדים- בת דודה שלך בת 29 וסוף הביאה בן זוג ואת נדחקת לשולחן הילדים. את כבר בת 14 וה ממש לא הוגן. הפכי למנהיגה שלהם באמצעות ברית האפיקומן ואז שני את המחבוא בשניה האחרונה. דרמה :)

אגב, הילדים לא יחזיקו מעמד בכל מקרה ותגידי תודה שיש היום נייד... היי אינסטוש..

 

7. הילד של "מה נשתנה"- אתה חייל בגולני, מתאמן בחדר כושר, בר-גבר לכל הדעות. אבל אתה הכי קטן וגם השנה אתה צריך לשיר את מה נשתנה. זרום עם זה. עוד מעט אוכל.

אגב, אחת הדרכים להתמודד עם הבאסה היא לזמר את מה נשתנה בגרסת הראפ, עם ביטבוקס והכל. או שיהיה מוצלח, או שלא יבקשו ממך שוב.

 

8. אמא של זה שאינו יודע לקרוא- הוא ממש חמוד. וואו בכיתה ג וכבר קורא בלי ניקוד. אבל מאוד לאט. זה חמוד- תני לו משפט אחד. זה באמת לא שיעור הבנת הנקרא.

אגב, זה גם מביך את הילד, אל תעמידי אותו במצב הזה אלא אם התאמנתם לפני.

 

9. גברת "איפה אנחנו?"- אם איבדת את המקום שלנו בהגדה כנראה זה לא מספיק מעניין אותך. חכה שיגיעו לפריט אוכל מויים והמך שם. לא צריך לעצור את הסדר בשביל זה.

 

10. הזמיר- בסוף ההגדה מגיע החלק של השירים- מבטיחים לתת לך סולו. בנתיים אפשר לדלג במהירות על די דיינו כי דייייי!!! דיינווווו!!!! רוצים אוכל!!!!

 

 

בסופו של דבר הסדר זה כיף ותזכו להיזכר בכל הבדיחות הפרטיות של המשפחה שלכם.

מצאו בן ברית והריצו צחוקים על כולם :)

ואם יש משהו סופר מצחיק- שתפו אותנו בתגובות!

 

 

חג שמח!

AskPeople

מה החלק שאתם הכי אוהבים בסדר?

האוכל   0 המשפחתיות   0 היין   0 האפיקומן!   0 החלק שהולכים הביתה   0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...