0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

7 טיפים איך לזהות כשמשקרים לך

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-31/03/17 בשעה 18:03

7 טיפים איך לזהות כשמשקרים לך

אחד הדברים שאנחנו הכי שונאים הוא שמשקרים לנו. מלבד התרמית שפוגעת באמון, גם נפגע לנו האגו שעבדו עלינו... ותמיד נשאל את עצמו: איך לא שמנו לב? מסתבר שיש כמה טיפים לגלות שבעצם מנסים לעבוד עלינו ולמכור לנו לוקשים- הנה כמה מהם.

 1. הכל במבט-  אנשים שמשקרים לרוב לא יסתכלו לך במבט ישיר בעיניים. העיניים שלהם ינדדו ויחפשו מקום להימלט מהמבט שלך. לרוב אנשים יביטו ימינה ולמעלה- מעיד החלק היצירתי במוח שלהם שכרגע עובד שעות נוספות.
  כן אבל...- שקרנים כבר מכירים את הטריק הזה ולכן ינסו להישיר במבט. אם הם לא ממצמצים הם כנראה מתאמצים מידי להיראות דוברי אמת.
 2. שפת גוף- שקרן ינסה בכל כוחו לשכנע אותך ושפת הגוף שלו לעיתים תדגיש שמשהו מוזר קורה:  עצבנות, התעסקות יתר עם הידיים, שילוב הידיים במגננה ונגיעות מרובות מידי בפנים יכולים הם סימפטומים המתרחשים לאור זרימת הדם והאדרנלין המופרש כתוצאה מהשקר.
  כן, אבל...- בזמן שקר האדם לרוב משנה את התנהגותו כך שאם הוא לרוב עצבני הוא ינסה להיראות רגוע יתר על המידה. בכל מקרה רוב השקרנים יסתירו את כפות הידיים, דבר המלמד על הסתרה.
 3. הבעות פנים- לרוב תהיה חוסר התאמה בין תוכן הדברים שהאדם אומר להבעת הפנים שלו. אחת מהבעות הפנים הנפוצות היא מבוכה המלווה בצחוק עצבני או חיוך לא רצוני.
  כן, אבל...- לא כל אדם נבוך בהכרח משקר, יש אנשים שהם כאלה. יש אנשים שינסו בכוונה לשמור על פוקר פייס, אם הדבר לא אופייני להם- זה כנראה ניסיון שלא להסגיר את השקר.
 4. הקול והקצב- כשאדם משקר, הוא לרוב יחוש יובש בפה וכתוצאה מכך הקול שלו נוטה להשתנות, הוא מכחכח יותר בגרונו וקצב הדיבור שלו משתנה. אנשים שמדברים לאט לרוב יגבירו את הקצב, ואנשים שמדברים מהר ינסו להאט ויחשבו על הדברים יותר.
  כן, אבל...- לפעמים אנשים פשוט לא מרוכזים.... אז חשוב להשאיר את הטיפ כרלוונטי רק אם יש לכם חשד מוצדק לשקר.
 5. חזרה על שאלות- שקרן לרוב יחזור על השאלה כדי להרוויח זמן למענה עליה. בנוסף, לאחר חזרה על השאלה לרוב יענה בהיסוס "אההה... איפה הייתי אתמול בלילה?. אה, אני זוכר, הייתי בסרט..."
  כן, אבל...- יש אנשים שמכינים את השקר מראש ויודעים מה תשאלו ולכן יורים תשובות קצרות ובטוחות. נסו לשאול שאלות פתוחות כדי לראות איך אותו אדם מגיב והאם הוא מתמהמה בכוונה בשאלות מסוימות.
 6. יותר מידי מידע- לעיתים כחלק מהמגננה והפחד שיתפס, אדם המשקר ימסור מידע רב יותר משנשאל עליו ויפציץ במידע בניסיון להיראות אמין יותר ולטשטש את השקר.
  כן, אבל...- אם לרוב הבן אדם מרבה להיכנס לפרטים הקטנים (יש גם כאלה...) אז כנראה שהוא סתם חפרן.
 7. התגוננות- אם שאלה תמימה ובלתי מזיקה גוררת שאלות מתגוננות כמו "למה אתה שואל?" או "אתה לא סומך עליי?" יתכן ועל ראש הגנב בוער הכובע וההתגוננות היא ניסיון להסתיר מידע מבלי ממש לשקר. לרוב ההתגוננות תלווה בבריחה לטיעונים ריגשיים שאינם עונים לעניין מעשית.
  כן, אבל...- לפעמים ההתגוננות היא מוצדקת אם אדם מרגיש מותקף. שימו לב לא לתקוף את האדם אליו פניתם, אם אתם רוצים לדעת אם הוא משקר.

 

יש לכם טיפים? כתבו לנו בתגובות! (:

 

1 באפריל שמח!

AskPeople

מה הייתם עושים אם הייתם תופסים מישהו משקר?

שונאים אותו בלב אבל לא אומרים כלום   0 מתעמתים איתו ושואלים למה שיקר   0 משפילים אותו על השקר בקול ובפומבי   0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
 • בטעינה...