0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

14 טיפים איך לצלוח ראיון עבודה

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-26/03/17 בשעה 14:28

14 טיפים איך לצלוח ראיון עבודה

בין אם זה הראיון הראשון או ה-20, כולנו חוששים מראיונות עבודה. בכל זאת, אנחנו צריכים למכור את עצמנו. ללחוץ למראיין יד או לתת לו חיבוק? להחמיא למראיינת על התלבושת או שזו התחנפות? ומה עושים עם הידיים? לחייך? להסתכל בעיניים? מה נתפס ישיר ומה נתפס יהיר? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את הראיון קצת יותר בקלות ובהצלחה.

צעדים מקדימים:

 1. חפשו מידע על המשרה- נסו לדלות כמה שיותר מידע על המשרה, בין אם ממודעת הדרושים, משיחת הטלפון לקביעת הראיון, או בחיפוש באינטרנט (מכרים משותפים, כתבות ועמודי הרשתות החברתיות). חשוב לדעת לאן אתם מגיעים.
 2. הכינו מידע על עצמכם- עברו על קורות החיים ונסחו לעצמכם איך כל סעיף בקורות החיים הוא יתרון שיש לכם לטובת המשרה. איך הניסיון שצברתם וידע רלוונטיים למשרה אליה אתם ניגשים. חפשו נקודות תורפה בקורות החיים, כך שבמידה ויעלו בראיון- יהיו לכם תשובות מוכנות. 
 3. התלבשו בהתאם- במציאות בה אין הקפדה על לבוש פורמלי, והכללים לא תמיד ברורים, הטיפ שלנו הוא "התלבשו בהתאם לעבודה שאתם רוצים, לא לזו שיש לכם". חשוב להגיע ייצוגיים ובגרסא הכי טובה של עצמכם לראיון. אל תגיעו מחויטים מידי אם המשרה לא דורשת זאת, אבל גם אל תבואו בפיג'מה. ייצוגי ומכבד, וכדאי גם שיהיה נוח.
 4. הקפידו זמנים- מאחר וזה הרושם הראשוני שתעשו על המעסיק בפוטנציאלי, חשוב להגיע רגועים. צאו מספיק זמן מראש- זה מקום שאתם לא מכירים ומרפי יבטיח שדווקא בזמן הראיון יהיו פקקים, דרכים יחסמו והאוטובוס יאחר. גם אם הגעתם מוקדם- עדיף לחכות ולהכנס למקום הראיון כ-5 עד 10 דקות לפני הזמן.

בהמתנה לראיון:

 1. הרגיעו את עצמכם- תרגלו נשימות ועברו על היתרונות שאתם יודעים שיש לכם בכניסה למקום הראיון, בהמתנה או בשירותים. זכרו שבאותה מידה בה אתם מעוניינים במשרה- הם מחפשים מישהו שיענה על צרכי המשרה. WIN-WIN.
 2. מי מראיין- בררו מה השם של מי שיראיין אתכם ואם אפשר גם את התפקיד. במידה ומדובר במישהו מכוח אדם- חשוב להדגיש את היכולות המקצועיות, במידה והמראיין יהיה המנהל הישיר שלכם, חשוב להיות גם נגישים ונעימים, כי צריכה להיות בינכם כימיה.
 3. אספו מידע- נסו להרגיש את הוייב במשרד ולבדוק אם הוא מתאים לכם. האם יש לחץ והיסטריה? צעקות? חיוכים? אם את כל אלה לא ניתן לחוש מעמדת ההמתנה- בקשו לגשת לשירותים ונצלו את ההליכה לסיבובון במשרד.
 4. כבו את הטלפון- עליכם להיות מרוכזים בסיטואציה בה אתם נמצאים. כבו את הטלפון מבעוד מועד כדי שלא יפריע למהלך הראיון.

בראיון עצמו:

 1. הציגו את עצמכם- בכניסה הציגו את עצמכם בחיוך ועקבו אחר שפת הגוף של המראיין. אם זה מרגיש לכם טבעי הושיטו יד ללחיצה.
 2. היו קשובים- יש מראיינים שמעדיפים לתת לכם לדבר ולכן חשוב להגיע מוכנים, ויש מראיינים שמקפידים על סדר מסוים של שאלות. הקשיבו לשאלות ששואלים אתכם והקפידו לענות עליהן ולהתייחס לנקודות שהמראיין מעלה. תנו לו להוביל.
 3. שאלו שאלות- כפיר שאמרנו ראיון העבודה הוא דו צדדי- כמו שאתם רוצים למצוא עבודה, המראיין מחפש איוש למשרה. אל תפחדו לשאול שאלות בנוגע לתקפיד, להתנהלות בחברה ולתנאים. הציגו את הנקודות החשובות לכם כדי לא להתאכזב מאוחר יותר.
 4. שפת גוף- הגוף שלנו מעביר מסרים באופן לא מודע ולכן חשוב לשלוט בו. שילוב ידיים מעיד על סגירות ומגננה, ריווח על הכסא עלול להעיד על זלזול או יהירות והתעסקות עם הידיים על חוסר שקט ולחץ. שבו זקופים על הכסא, ידיים לצידי הגוף או על הברכיים והיו שלווים ועירניים.
 5. מקומות עבודה קודמים- לרוב בתעשיה מסוימת כולם מכירים את כולם. אל תלכלך על מקום עבודה קודם והצג את המעבר למקום בחדש כמימוש פוטנציאל והגשמה עצמית.
 6. סיימו את הראיון בצורה חיובית- בסיום הראיון הודו למראיין על ההזדמנות ועל הדרך נסו לברר מתי תהיה תשובה עבורכם. 

ומה הטיפים שלכם לראיון עבודה? כתבו לנו בתגובות :)

 

בהצלחה! 

AskPeople

מה הכי מלחיץ בראיון?

לאחר   0 להגיע לבוש מחויט/מרושל מידי   0 לא לדעת לענות על שאלות   0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת