0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

6 טיפים איך להתמודד עם גירושים... של ההורים?

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-07/01/17 בשעה 19:24

6 טיפים איך להתמודד עם גירושים... של ההורים?

זה רגע לא פשוט, ולא משנה באיזה גיל אנחנו- כשההורים מחליטים שהזוגיות שלהם לא עובדת יותר. מלבד ההתמודדות המנטלית, כשאנחנו עדיין גרים עם ההורים זה אפילו קשה יותר כי הפרידה משפיעה באופן ישיר על החיים שלנו. אז מה עושים? אין פתרון קסם, אבל יש כמה טיפים שמצאנו.

  1. אל תבחרו צד- כמה שאנחנו מכירים את ההורים שלנו, אף אחד מלבדם לא יודע מה באמת קורה אצל כל אחד בראש או בלב. גם אם נראה לנו שאנחנו יודעים "מי צודק", בסופו של דבר שניהם תמיד יהיו ההורים שלנו, וכדאי מאוד לשמר את הקשר עם כל אחד מהם לחוד.
  2. השתתפו בתהליך- כל החלטה שמשפיעה על החיים שלכם עלולה להיות מלחיצה אם אין מספיק מידע. בקשו לקבל מידע על התהליך שאתם עומדים לעבור, ושאלו שאלות רלוונטיות למצב שלכם כדי להרגיש יציבות ובטחון אחרי הפתעה כזו.
  3. אחים זה הכי- בסופו של דבר לב המשפחה הוא לא הזוגיות של ההורים אלא התוצרים שלהם- אתם והאחים שלכם. קבצו סביבכם את האחים והישארו גוף מלוכד וחזק. זה יקנה לכולם תחושת יציבות שהמשפחה לא באמת מתפרקת.
  4.  עימדו על זכותכם להישאר מחוץ למאבק- בכל דיון שבו אחד ההורים מטיח האשמות בהורה השני, בקשו מהם לא לערב אתכם בנושא. חשוב לוודא כי השיח עם כל אחד מהם נשאר פתוח אבל שלא שמים אתכם באמצע. התשובה שאנחנו מציעים: "אמא/אבא, אני אוהב/ת אותך- אבל אל תכניס אותי לזה".
  5. בנו לו"ז מסודר- אם אתם עדיין גרים עם ההורים, בנו לו"ז מסודר ובו פירוט של מה חשוב לכם- מתי חשוב לכם להיות עם אמא, מתי חשוב לכם להיות עם אבא, מתי אתם נמצאים פה ומתי שם. חשוב להסביר שכדי שכולם יוכלו להתמודד עם השינוי צריך פשוט לדבר איתכם ולא להחליט בלי לשתף.
  6. לשבור את הקרח כל פעם מחדש- הזמן הזה מאוד מתוח, יש הרבה כעסים של כולם על כולם, וחשוב לא לשמור בבטן מצד אחד- אבל גם לנסות ליצור אווירה נעימה. מצאו את הדרך שלכם להפיג את המתח. זה יכול להיות הכרזה על פסק זמן כל פעם שהיצרים מתלהטים ופיצול לפינות נפרדות, מילת קוד להפסקת אש שמחייבת את כולם למצוא משהו נעים להגיד לצד השני.

ומה הטיפ שלכם להתמודדות עם גירושים של ההורים? כתבו לנו בתגובות

 

AskPeople

 

איפה אתם מעדיפים לגור?

עם אבא   0 עם אמא   0 עם שניהם 50%-50%   0 לעזוב את הבית לבד   0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...