0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

7 טיפים להתמודדות עם היציאה מהארון

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-02/11/16 בשעה 14:35

7 טיפים להתמודדות עם היציאה מהארון

לגדול בידיעה שיש לך סוד להסתיר, כזה שנוגע לנטיה המינית ו/או המגדרית שלך, זה תהליך לא קל. היציאה מהארון דורשת אומץ רב ואנחנו לא תמיד יודעים מה תהיה התגובה של החברים או ההורים ליציאה. איגי, ארגון הנוער הגאה, רכז עבורכם 7 טיפים להתמודדות עם היציאה מהארון.

 

  1. ייחודי ואישי - התמודדות היציאה מהארון היא ייחודית ואישית עבור כל אחד ואחת. יש כאלו שיעברו תהליך ארוך ויש כאלה שקצר. אנחנו מתמודדים עם תהליכים באופן המיוחד והמתאים לנו. אל תתנו לאף אחד להכריח אתכם לעשות משהו שאינכם מוכנים לו.
  2. קודם כל מול עצמך- היציאה מהארון היא עבורכם ולא בשביל אף אחד אחר - היא נעשית בכל מיני מקומות, ובכל מיני זמנים. אפשר לצאת מהארון מול חברים/מול הורים/מול מקום העבודה. השאלה היא באילו מקומות אתם מרגישים בנוח לצאת ובאילו לא, וגם לבחירת הזמן יש פרמטר חשוב. אתם יכולים לעשות טבלה של יתרונות וחסרונות עבור כל מקום וההחלטה תגובש באופן קל יותר.
  3. אהבה כערך עליון- אהבו את עצמכם, ואם אינכם יודעים איך- מצאו סביבה שתלמד אתכם. בין אם מדובר בחברים, בטיפול, קואוצ'ינג- כל דבר שיעזור לכם לעבור את תהליך הקבלה הזה בצורה הטובה ביותר עבורכם.
  4. צעד אחר צעד - אנחנו בד"כ בוחרים לשתף את הקשיים והתמודדויות שלנו עם אנשים שקרובים לנו, דומים לנו ושאנו סומכים עליהם. לא חייבים להוציא הודעה לעיתונות, אלא לבנות את התהליך מול אנשים שאני בוטחים בהם. כשאנו משתפים, ומקבלים חיזוק נבנה לנו הביטחון ואנחנו ערוכים לעוד שלב.
  5. סביבה תומכת- בזמן היציאה הסובבים אתכם יעברו תהליך גם הם. צריך לזכור לתת לכל אחד את הזמן שלו מצד אחד, אבל לא לתת לאף אחד להוריד מערככם מצד שני. אם למישהו קשה עם היציאה ניתן לכבד זאת ולתת לו את המרחב שלו, אבל להשאיר דלת פתוחה לכשיקבל אתכם.
  6. להפסיק לחשוב בשחור-לבן- חלק מהצבעוניות של הגאווה היא הפתיחות המחשבתית לפיה אין נכון ולא נכון. אל תשפטו אף אחד, ובעיקר לא את עצמכם, על תהליך היציאה. אם מרגישים בנוח לצאת מול המשפחה ובעבודה לא- זה בסדר. מול חברים כן ובבית הספר לא- זה בסדר. מה שנוח לכם.
  7. להצטרף לאיגי  - אתם לא לבד! אמנם תהליך היציאה מהארון איננו קל אך חשוב שתדעו שהמון בני ובנות נוער וגם אנשים בוגרים מתמודדים איתו. אם אתם בארון ואם אתם לא, תוכלו להצטרף לאחת הקבוצות של איגי, ארגון הנוער הגאה. איגי פועל במתכונת של קבוצות בכל הארץ והפעילות בו היא דיסקרטית ומהווה מרחב בטוח עבור המשתתפים/משתתפות. תוכלו להכיר שם אנשים כמוכם, שעוברים את אותו תהליך, לשוחח, ללמוד ולהתפתח עם ההתמודדות.להצטרפות לאיגי חפשו את הקבוצה הקרובה למקום המגורים שלכם או כנסו לפורומים של איגי כדי לדבר עם בני ובנות נוער בגילכם. אם אתם מרגישים בנוח, תוכלו לדבר בדיסקרטיות אחד-על-אחד עם מדריכים מהארגון דרך הוואטספ 055-983-0275 בשעות הפעילות. ארגונים נוספים שיוכלו לתת לכם מענה הוא ארגון תהל"ה שנותן תמיכה להורים ובני משפחה של אנשים מהקהילה הגאה, או לפנות לקו הקשב של אגודת הלהט"ב שנותן מענה טלפוני או צ'אטי בשעות הפעילות.


צוות AskPeople ואיגי, ארגון הנוער הגאה

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...