0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

מרגישה כ"כ מושפלת, רוצה לעזוב את ישראל ולחזור לאתיופיה

רחל בת 28 | כתבה את השאלה ב-15/06/13 בשעה 22:55

שלום,
שמי רחל, אתיופית גאה בת 28 ממרכז הארץ. החלטתי דווקא כאן, באתר askpeople לשתף אתכם במס' מקרים מזעזעים שקרו לי לאחרונה ממש כאן, בישראל.

עד לפני שבועיים עבדתי ברשת מזון מפורסמת מאוד בארץ כקופאית, לפני שבועיים כשהגעתי ליום עבודה שגרתי, המנהל פתאום הודיע לי שאני מפוטרת. סתם כך ללא הודעה מוקדמת. כששאלתי את המנהל מדוע הוא פיטר אותי, הוא ענה לי שנתפסתי גונבת דברים מהסופר. אני הייתי בהלם... שאני אגנוב? אני האחרונה שתעשה דבר כזה! ביקשתי ממנו לדעת מהיכן הוא הגיע למסקנות האלה! זה פשוט מופרך... הוא טוען שיש מצלמות ושהוא מעדיף לא להיכנס לזה ושפשוט אסתלק מהסופר. כשביקשתי ממנו לראות את התמונות והסברים על הפיטורים, הוא התחיל לצעוק עליי מול עשרות לקוחות ואמר דברים גזעניים מאוד בסגנון של "את מביישת את העדה שלך, פעם חשבתי שאתם בסדר אבל מסתבר שאתם נוכלים וגנבים בדיוק כמו שאומרים עליכם." הרגשתי כ"כ מושפלת שם בסופר, שפשוט ברחתי בבכי ונשבעתי לעצמי שלא אשוב למקום הנושא הזה.
(אגב, אנשים לא הגיבו לצעקות, אף אחד לא העז לעצור אותו או לצאת נגדו. היום כאלו ששיחקו אותה לא שומעים וכאלה שפשוט הסתכלו מבוהלים).

שבוע לאחר מכן החלטתי להדחיק את הכול, לא רציתי לשקוע בדיכאון ובהשפלה שחוויתי, ויצאתי לחפש עבודה אחרת. כשהגעתי לראיון עבודה במסעדה מוכרת מאוד בהרצליה... האנשים שעבדו שם הסתכלו עליי כאילו נפלתי מהירח. כאילו לעולם לא ראו בחורה אתיופית שבאה לראיון עבודה. אחת המלצריות גם השכילה ושאלה אותי "את בטוחה שאת באת לראיון עבודה לכאן?" ועניתי לה "כן, למה זה מוזר לך"... והיא ענתה לי בלי בושה "הייתי במטבח ולא חסרים שם עוב....טוב לא חשוב" ועצרה את עצמה. כאילו שלא הבנתי מה היא מנסה לומר.
בראיון עצמו המעסיק שאל אותי מס' שאלות בסגנון של "ואיך תסתדרי עם המשמרות ועם הטיפול בבית?" כשבכלל לא הצגתי שום קשיים כלכליים בבית. אז מדוע אתה שואל? מה אכפת לך? בגלל שאני אתיופית זה אומר שיש לי בעיות בבית? פשוט בושה של בן אדם. אז כן, גם משם פשוט יצאתי דומעת בהרגשה של השפלה.

מאז עבר שבוע, שכל השבוע הזה אני חושבת על לחזור לאתיופיה. למקום שממנו הגעתי.
אני לא מבינה! למה דווקא אני? למה דווקא אני חווה את זה? אני כבר לא מסוגלת להתמודד עם הגזענות הזאת בישראל. לפעמים פשוט בא לי לארגן עלייה בחזרה לאתיופיה, מעניין כמה יצטרפו.....

אשמח לשמוע את דעתכם, ובאמת לשמוע עצות כנות. מה לעשות הלאה? אני שוקלת ברצינות לעזוב את הארץ...

עדכון מרחל, שואלת השאלה 2013-06-16 16:26:52

טוב, האמת שלא חשבתי שהדברים שארשום יעוררו כ"כ הרבה צפיות, עצות ותגובות. בקושי עברו 24 שעות מאז שכתבתי את זה כאן באתר askpeople והדברים שלי פשוט התפשטו בהרבה מקומות באינטרנט. אז קודם כל אני רוצה לומר לכם שקראתי הכל, גם את העצות כאן באתר וגם את התגובות שכתבו לי בפוסטים הגדולים בפייסבוק (בעמוד של האתר ובעמוד:Most amazing photographs taken today).
קראתי את כל הדברים שכתבתם לי ופשוט ירדו לי דמעות, אך הפעם לא מכאב! מאושר והתרגשות. הצלחתם לרגש אותי בסיפורכם האישי, בעצות שלכם, בתמיכה, בעידוד, בסלידה מאותם האנשים שכיערו את שמה של מדינת ישראל. פשוט ריגשתם אותי.
ישבתי מול האתר והפייסבוק שעות וקראתי את כל מה שכתבתם לי. אנשים מדהימים!!!!

בין כל העצות היו אנשים שאמרו לי ללכת לעו"ד, לתבוע את האנשים שגרמו לי עוול או להתנקם בהם. אך הרוב הגדול של האנשים אמר לי לא להתייחס, להפנות את גבי, ובעיקר לא לעזוב לאתיופיה החלטתי בסופו של דבר להקשיב להם ולא לתת במה לאנשים קטנים, עם מחשבה צרה ורוע לב. החלטתי להמשיך הלאה בחיי ופשוט לשים אותם מאחור. ללא ספק גרמתם לי לשנות את דעתי ולקחת צעד אחד אחורה מהמחשבות של לעזוב את ישראל.
תודה רבה לכולם, יש באתר הזה פשוט אנשים נפלאים, מאחלת לכם רק אושר וטוב!!! אוהבת המון, רחל.
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (114) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות