שאלה 264125
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

אחרי 8 שנים התקבלתי לתואר בפסיכולוגיה, אבל אני מאורסת. להחליף תואר?

מעיין בת 28 | כתבה את השאלה ב-09/08/19 בשעה 16:05

אחרי שנים של השקעה וקריעת תחת (סליחה על המילה) שהתעסקתי רק בלימודים ואפילו לא עבדתי- שילמתי את כל החסכונות שלי לביטוח לאומי.
אבל התקבלתי ללימודים!!! :) הבעיה- יש לי חבר כבר 6 שנים והחלטנו להתחתן..
מה שלמדתי על עצמי בכל השנים האלה זה שאני צריכה להיות 100% קשובה בשיעורים משמע לא לגעת בפלאפון בכלל ואחרי הלימודים לחזור על החומר.
אני רוצה בסוף להיות פסיכולוגית קלינית או אפילו פסיכולוגית חינוכית ואני מוכנה לדמם על זה לתת את כולי עד הסוף. כי זה דורש ממוצע תואר מאוד גבוה, מעל 90 ובמקביל זה תואר שהוא דו חוגי אז יש עוד מקצוע.
נרשמתי לפסיכולוגיה וקרימינולוגיה ושבניתי את המערכת ראיתי שאני חייבת להגיע כמעט כל יום מ9 בבוקר עד 7 בערב מראשון עד רביעי ואז בחמישי יום קצר עד 2 בצהריים.
והתחלתי להתערער, איך אני אוכל להתחתן ולגדל ילדים עם מערכת כזאת, זה בכלל אפשרי? שעוד צריך לחזור הביתה וללמוד למבחנים ולהגיש עבודות?
איך אני אעבוד תוך כדי ואשלם מעונות? דירה?
חשבתי על לגור בכפר סטודנטים אבל זה גם אינטנסיבי להתחייב לעוד שעות שחייבים לעשות ויש לי כבר שעות שאני צריכה לעשות בשביל מלגות לשכר לימוד.

אז אחרי שבדקתי שמעתי שיש תואר במדעי ההתנהגות שזה יום אחד מרוכז, 9 עד 21:00 שאפשר להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה ואז זה מאפשר לי לגור בכפר סטודנטים עם החבר שלי-הארוס שלי ולתת את השעות לקהילה שאני מחוייבת במסגרת הכפר וגם את השעות שאני צריכה לעשות בשביל לקבל מלגות לשכר לימוד.
אבל זה קצת מלחיץ אותי, תנאי הקבלה לתואר השני נשארים כמובן זהים וצריך ממוצע של יותר מ90 בתואר וכל המבחנים שצריך לעשות והוועדות שצריך לעבור.
מלחיץ אותי שאם נגיד אכשל ולא אשיג את הממוצע הנדרש אז עם פסיכולוגיה וקרימינולוגיה יש מה לעשות ומקסימום ממשיכים לתואר שני בקרימינולוגיה וגם יש יותר אופציות לקבלת חריגים, אבל אם אני מקבלת פחות מ90+ אפילו בנקודה אחת במדעי ההתנהגות אין לי שום דבר לעשות עם התואר הזה.
וגם נאמר לי שכשמגיעים לוועדות קבלה לתואר שני או למקומות עבודה אז קשה מאוד להתקבל מתואר של מדעי ההתנהגות כי הוא תואר בפני עצמו ואין לך יתרון על מישהו שלמד גם קרימינולוגיה/חינוך או כל תואר אחר במדעי החברה והרוח.

מה הייתם עושים במקומי? חייבת עצות.
חבר שלי אמר שהוא יעודד אותי בכל דבר שאבחר אבל שהגיע הזמן שנביא ילד (אני גם חושבת ככה), הוא עובד אינטנסיבי יחסית אבל אמר שהוא מוכן קצת להוריד שעות כמה שיוכל אבל עדיין זה לא יספיק. ובכללי אני פשוט אהיה בטח קצת מנותקת כי אני לא אגע בפלאפון במהלך היום רק בסיום הלימודים אז לא אוכל להיות פה כ"כ בשבילו. וגם לסחוב תינוק בבטן שלושת רבעי שנה..
לוותר על החלום? על הזוגיות אני כמובן לא מוכנה לוותר.

(בדקתי גם מקצועות נוספים, אני לא מתקבלת לאף אחד חוץ מפסיכולוגיה+קרימינולוגיה/ מדעי ההתנהגות/ חינוך (שאני לא מוכנה להיות מורה אחרי כל המאמץ של כל השנים האלה וגם בכללי פחות מתחברת). ואין מצב שעוד שנה אני מבזבזת על שיפורים, 8 שנים אני כבר במירוץ אחרי הציונים האלה..

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (9) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "לימודים וסטודנטים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות