0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

התחלנו לדבר על ילדים, אבל מפחדת מההשפעות של ההריון והלידה על הזוגיות, מה דעתכם?

חצויה בת 26 | כתבה את השאלה ב-05/08/19 בשעה 16:16

אני בזוגיות של תשע שנים עם הבחור הכי מושלם שיש. הקשר שלנו חזק ויציב, תמיד היה, מעולם לא נפרדנו או חשבנו אפילו על פרידה. אנחנו אוהבים מאוד, יש בינינו עדיין המון תשוקה, שוכבים מלא ומגוונים, פתוחים מאוד אחד עם השנייה לגבי הכל ואוהבים לעשות כמעט הכל ביחד. יוצאים הרבה לבלות, טסים לטיולים בחו"ל, בדיוק קנינו דירה חדשה שהייתה החלום שלנו וחסכנו אליה הרבה מאוד זמן, ואנחנו מתחתנים הקיץ. הוא עובד כבר חמש שנים במשרה שהוא מאוד אוהב ומרוויח בה מעולה, ואני בדיוק סיימתי את הלימודים ומתחילה לעבוד בספטמבר במשרה שמאוד רציתי במקצוע שלי (ארוויח פחות אבל עדיין לא רע).

המצב שלנו מאוד יציב וטוב מכל הבחינות, ואנחנו באמת מאושרים. מתוך זה התחלנו לדבר על ילדים, ואני מאוד חלוקה. מצד כשאני חושבת על זה, זה עושה לי טוב מבחינת ההרגשה - אני ישר מחייכת, מתרגשת ומדמיינת איך זה יהיה וזה מרגיש לי טוב ונכון. מצד שני מבחינה רציונלית עולות לי מלא חששות - איך אני אשרוד את ההריון (אני אדם מאוד רגיש, גם מבחינה בריאותית, ואני מפחדת מאוד ממה שיעבור על הגוף שלי בהריון ובלידה), איך אני אסתדר בלי לישון כמעט אחרי הלידה (כשזה קורה לי היום אני ישר נהית חולה ולא מצליחה לתפקד וזה ממש מפחיד אותי איך אני אסתדר ככה פלוס תינוק שצריך לדאוג ולטפל בו), איך אני אתמודד עם זה שיש איש קטן שיש לי אחריות מלאה עליו ועל הטיפול בו והחינוך שלו, מה יקרה אם יהיו בעיות במהלך ההריון/לידה? מה קירה אם הוא יוולד חולה או עם תסמונת/נכות? כל מיני חרדות כאלה שמתחילות להציף אותי - חלקן יותר הגיונייות וחלקן פחות אבל הן גורמות לי לפקפק באם זה הזמן הנכון ואם אני מוכנה ואהיה אמא טובה. גם רוב החברות שלי עדיין לא במקום הזה ובכלל לא חושבות על הכיוון של ילדים וזה גורם לי לחשוב שאולי אני צעירה מדי ולא אמורה להרגיש מוכנה עדיין, אולי אני משלה את עצמי כשאני חושבת שאני יכולה להתמודד עם זה. אנחנו בסך הכל מאוד צעירים (הוא בגילי) וזה היה ממש לגיטימי אם היינו מחכים עוד כמה שנים עם זה- אבל הדבר שאני הכי מפחדת ממנו, זה שלהביא ילד יהרוס לנו את כל הטוב שיש לנו עכשיו. מצד שני, אם זה החשש אז למה שאי פעם נביא ילדים אם בכל מקרה אנחנו מאמינים שזה יהרוס לנו את הזוגיות?

אני חושבת שירגיע אותי לשמוע מהורים - עד כמה התינוק באמת שינה את החיים שלכם והשגרה שלכם (תדירות של סקס, יציאות משותפות, קשרים עם חברים/חברות, רמת האינטימיות והאהבה ביניכם וכו'). כדאי לקחת בחשבון ששני ההורים משני הצדדים שלנו עדיין צעירים עם אנרגיות ומתים שנביא ילדים כדי לעזור לנו לטפל בהם ואומרים לנו כל הזמן שאם נביא ילד הם יהיו שם בשבילנו המון (אפילו הסבתות שלנו עוד במצב לעזור קצת). אני יודעת שבפועל יכול להיות שהרבה פעמים לא באמת יבוא להם והם לא יהיו באמת זמינים כמו שהם אומרים שהם יהיו, אבל אני לא חושבת שהם יותר מדי מגזימים כי ככה זה היה בשתי המשפחות שלנו - גם אני וגם הבן זוג שלי היינו כל הזמן אצל הסבתות (חגים, חופשים, אחרי הגן/בית ספר, בתור תינוקות.....) אז זה מאוד מקובל לקבל הרבה מאוד עזרה מההורים בקטע הזה, וגם שתי האמהות שלנו בפנסיה אז גם יש להן באמת הרבה זמן פנוי (או זמן שיכול להתפנות במידת הצורך). וגם אני אשמח לשמוע מאמהות איך הן עברות את ההריון ואת התקופה שאחרי הלידה, מה עזר לכן להתמודד ומה לדעתכן אני צריכה לברר מול עצמי שאני מוכנה אליו כדי להבין אם אני אוכל להתמודד עם זה או לא.

האם זה אפשרי להביא ילד ועדיין לא לפגוע בזוגיות?

בטח שכן
 
6
זה קשה אבל לא בלתי אפשרי
 
18
אי אפשר - הזוגיות תיפגע בוודאות
 
3

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות