0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

מנצלים את אחותי בגלל הקשיים החברתיים שלה, איך לעזור לה?

יוסי בן 34 | כתב את השאלה ב-11/07/19 בשעה 18:24

שלום רב,
אחותי בת ה-30 עובדת במשרה חלקית בתור סייעת בגן ילדים עם משכורת זעומה וגרה כבר שנה עם חבר שלה. מאז ומתמיד היא הייתה במסגרות מיוחדות עקב בעיות לימודיות (קשה לה בחשבון ולקח לה זמן להתחיל לקרוא ולכתוב), דבר שהותיר את כישוריה החברתיים לא מפותחים. יחד עם זאת, בעלת יכולות ארגון, סדר והתנהלות כלכלית נמוכות (אמא שלי עוקבת מידי חודש אחרי פירוט האשראי שלה במקומה ובנוסף, היא יוצאת הרבה פעמים עם תיק גב ובתוכו ציוד שלא הולכת להשתמש בו ובייחוד באריזות גדולות כמו: קרם גוף גדול). היו לה בעבר 2 קשרים רומנטיים קצרים.

לצערי הרב, היא לא מקשיבה לנו ומסרבת להאמין לעצות שלנו! ניסינו מאות פעמים לדבר ולהסביר לה איך להתנהג ולהתנהל אך היא מתכחשת ומעבירה נושאים!

כיום, אחותי מוציאה יותר משיש לה, היא כבר נכנסה מספר פעמים למינוסים אותם אבא שלי כיסה! היא קונה בגדים, אביזרים ואיפור במחירים מופקעים למרות שמזהירים אותה שניתן לקנות סחורה טובה במחירים שפויים (לדוגמא במקום סומק בסטוק היא קונה מותג בבית מרקחת במאות שקלים!)
בנוסף, חבר שלה מתקמצן עליה - הרבה פעמים כשהיא אצל הוריי, הוא קובע שיאסוף אותה ממקום אחר המרוחק 5 דק' הליכה וכך יוצא שהיא צועדת עם משקל כבד. הסברתי לאחותי שהטרחה הנדרשת ממנו מאוד נמוכה כיוון שמדובר בנסיעה קצרה מאוד עבורו אך היא מצדיקה את התנהגותו בכך שלא רוצה להיכנס אליהם למרות שכמובן הוא לא נדרש לזה! (הוריי והוא מסוכסכים על רקע זה ועל דברים אחרים). הוא גם גונב לה - באחד הלילות ששניהם יצאו למסעדה לאחר הזמנת החשבון כשאחותי הלכה לשירותים, חבר שלה שילם את החשבון ללא רשות מכרטיס האשראי שלה!! (אחראית משמרת ראתה את זה במצלמות וסיפרה לאמי ומאז הקרע בינו לבין הוריי גדל מאוד) מיותר לציין שהוא לא עוזר בנקיונות ואף לא טורח להחזיר אוכל שהוציא למקרר. אפילו את הזבל הוא לא מוריד!

חבריי היקרים. מה ניתן לעשות? למי אפשר לפנות? האם על הרשויות לדעת מכל זה? איך אני ואחיי אמורים להתנהג לאחר שהוריי הסתלקו מן העולם? האם מבחינה מוסרית נדרש להכריח אותה לנתק איתו קשר גם במחיר שלא תמצא זוגיות נוספת ותישאר רווקה ללא ילדים?

העתיד נראה אופטימי?

כן
 
2
50-50
 
2
לא
 
18

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות