0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

שווה לי לעבור לאוניברסיטה אחרת ולהתחיל שנה א' מהתחלה?

סטודנטית שנה א בת 24 | כתבה את השאלה ב-09/06/19 בשעה 20:53

היוש,
אני סטודנטית שנה א' במכללה בירושלים.
אני מגיעה מבית דתי אבל אני יותר פתוחה בראש וגם טיילתי בעולם לבד במשך שנה. החוג שבו אני לומדת מורכב מכיתה של 100 בנות שכמעט כולן דתיות בנות 21 שהגיעו אחרי שסיימו שירות לאומי שנה אחת. ככה שאין לי מגוון של אנשים שאני לומדת איתם וזה מבאס, אני לא כל כך מתחברת לבנות איתי בכיתה ובקושי יש אינטראקציה עם שאר החבר'ה במכללה... כמעט כל הכיתה שלי בנות (3 בנים בכל הכיתה) שזה מבאס ואני גם לא יודעת איך אני אכיר ככה חבר. ואני גם גרה בירושלים שזאת עיר דוסית בעיקר, עולה מלא מלא כסף- שכר דירה ויציאות ויש בה מלא ערסים.
אני מרגישה שהחוויה הסטודנטיאלית שייחלתי לה ממש לא מתממשת, אין לי חבר'ה, לא מרגישה שאני מוצאת את מקומי פה, בערב כל פעם אני צריכה לקבוע עם מי לצאת וזה תמיד אנשים מחוץ ללימודים ואני לא יכולה פשוט לזרום לאנשהו כמו שהייתי עושה אם נגיד הייתי גרה בכפר סטודנטים וגם הכל ממש יקר פה... מרגיש לי שאני מפספסת את התקופה של סטודנטים שכולם אומרים שהיא התקופה הכי טובה בחיים...
אז בדקתי מעבר שנה הבאה למקום חדש ישר לשנה ב' אבל בכל מקום שרציתי שאמרו לי שכיף שם (בן גוריון, מכללת ספיר, מכללת תל חי) רוצים שאתחיל שוב משנה א' ולא מכירים לי בקורסים שעשיתי.
אז אני בהתלבטות עכשיו.. האם "להעביר" את התואר הזה מה שנקרא. למשוך עוד שנתיים בירושלים שהיא לא כזה נוראית בסך הכל אני כן מסתדרת פה..אבל החוויה שלי קצת מדשדשת ולגמרי לא מה שציפיתי, לא ממש גרוע אבל גם לא ממש כיף.. ואז אח"כ לעשות מה שבא לי.
או... להתחיל מהתחלה במקום חדש, שזה גם עכשיו שוב לשלם על עוד שנת לימודים וגם אני חוששת שנגיד אני אגיע למקום חדש ופתאום לא יהיה לי גם שם כיף ואני אתבאס בכלל...שהתחלתי הכל מהתחלה.
אולי אני עושה משהו לא נכון? אולי אני צריכה לקבל את מה שיש לי עכשיו ושלהיות סטודנטית זה לא הדבר הכי כיף בעולם ולסיים את התואר וזהו? זה באמת נכון שאומרים שכיף בבן גוריון ובתל חי ובכל המקומות האלה?למה בירושלים אני לא מוצאת את זה? אני מתלבטת ממש מה לעשות, אשמח לעצות

מה *אתם* הייתם עושים? (אשמח מאוד שמי שיענה לי לסקר גם יפרט בתגובה למה הוא בחר בזה)

הייתי עוזב ועובר למקום אחר
 
9
נשאר בירושלים ועושה משהו אחרת
 
13
תשובה אחרת
 
1

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "לימודים וסטודנטים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות