שאלה 250204
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

לפעמים אני מדבר חלק, לפעמים אני מגמגם, לפעמים אני נתקע באמצע הדיבור. מה לעשות?

דניאל בן 27 | כתב את השאלה ב-25/03/19 בשעה 12:08

היי אסק פיפל,
קוראים לי דניאל ואני בן 27 מחיפה.
הגעתי לכאן דרך גוגל והבנתי שזה אתר שכותבים בו שאלות ואנשים נותנים עצות.
יש לי בעיה אחת רצינית שאני לא יודע מאיפה להתחיל, אני כותב כאן את מה שעובר לי בראש. אני כאן בשביל לקבל עצות, עזרה, אולי מישהו עבר את מה שאני עובר ויכול לעזור לי. הבעיה שלי היא בדיבור. אני עובד בשירות לקוחות פרונטלי באייבורי בקניון חוצות המפרץ ויש לנו הרבה לקוחות ואני עוזר להם. לפעמים אני מדבר חלק, לפעמים אני מגמגם ולפעמים אני נתקע באמצע הדיבור וזה קורה לי לא רק בעבודה אלא גם בחיים הפרטיים וזה פוגע לי בתפקוד היומיומי ולעיתים אני מתבייש בזה ואני לא מבין למה זה קורה וגם אם אבין זה לא עוזר לי כי אני רוצה לדעת איך אני יכול לדבר חלק ללא תקיעות וללא שום בעיות. גם עם אנשים שהם משפחה שלי ואני מרגיש בנוח וטוב ורגוע זה קורה לי איתם. אני רוצה לנסות לתאר שתבינו למה הכוונה: נגיד אני מדבר עם אמא שלי או קרוב משפחה או חבר או לקוח שאני מרגיש איתם באינטרקציה טובה ואני מדבר חלק ופתאום באמצע הדיבור אני נתקע או מגמגם (אין לי בעיה פיזית בפה או משהו), כאילו משהו מונע ממני להמשיך לסיים את המשפט וזה מעצבן אותי כי אני מתבייש בזה וזה פוגע לי בתפקוד בעבודה, אני פשוט מרגיש סוג של מעצור כמו שאתם מכירים נכון יש מעצורים בנשק כשהמחסנית נתקעת אז אצלי כאילו יש משהו דומה. אם מישהו חווה משהו דומה והצליח לצאת מזה או כל אחד שחושב שיש לו פתרון שיכתוב לי עצה, אבל אני מעדיף מישהו מנוסה כי אנשים מהצד לא מבינים וכותבים דברים לא רלוונטיים. יחד עם זאת רציתי להוסיף שאמרו לי ביטחון עצמי וכל מיני דברים שקשורים לפסיכולוגיה אך זה לא רלוונטי כי מאז שהתחלתי לעבוד בשירות לקוחות לא היה לי את הבעיה הזאת וזה קורה בחודשיים האחרונים זה הולך ומחמיר ואני לא מבין למה יש לי את התקיעות האלה, ואיך אני יוצא מזה?

דניאל צירף תמונה לשאלתו:

עדכון מדניאל, שואל השאלה 2019-03-26 19:33:14

קראתי את כל התגובות שנכתבו על כה ואני מרגיש שזה לא עזר לי, אני מרגיש שלפי התגובות אנשים לא קראו בהבנה את מה שכתבתי, אני כתבתי שזה קורה גם עם קרובי המשפחה שלי ואני מרגיש הכי נוח איתם ואין לי לחץ איתם וזה קורה גם איתם וגם אין לי טראומה ילדותית.
אני בציפיה שמישהו שחווה דבר דומה ועבר את התהליך הזה או התקופה הזאת שיגיד לי בבקשה איך עוברים זאת.
לפי הסקר יש בינתיים 11 אנשים שחוו משהו דומה או שראו מישהו שחווה משהו דומה אז אני מבין שאני לא היחידי וזה גורם לי לחשוב איך אנשים חיים עם זה כי אני ממש סובל עד עכשיו. מה שמבדיל את החיות מהאדם זה הדיבור ואני מרגיש רע עם מה שקורה לי, זה פוגע לי בהכל.
שמור עדכון

האם גם אתם חוויתם משהו דומה או שראיתם מישהו שחווה משהו דומה?

כן
 
21
לא
 
1

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות