שאלה 246592
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

חסרת ביטחון ורוצה לשנות את זה! איפה מתחילים?

מישהי בת 21 | כתבה את השאלה ב-10/02/19 בשעה 14:40

היי אסקפיפל,
יש לי בעיה קטנה. אני לא יודעת כמה אני מודעת לעצמי. מאז ומתמיד הביטחון העצמי שלי לא וואו. אני משתדלת לא לתת לביקורות להשפיע עליי אבל זה מטריף אותי!
אני נמצאת בזוגיות כבר מלא זמן. אני לא הבחורה הכי מטופחת שיש, נגיד בלשון המעטה, וכשאני וחבר שלי התחלנו לצאת הוא היה מעיר לי על זה הרבה ומשווה אותי לבנות אחרות שהן כן מטופחות. זה ממש פגע בי וניסיתי להתחיל להיות יותר מטופחת, הבעיה היא שגם עכשיו אני לא רואה את עצמי כיפה. לא משנה מה אני עושה, לא משנה מה אומרים לי. איזה 4 בנים בעבודה שלי כל היום רק מחמיאים לי על המראה החיצוני (2 מהם מבוגרים אז לא בקטע של להתחיל) ובכללי אני עובדת רוב היום בשירות מול אנשים, והרבה לקוחות מחמיאים לי על המראה, על החיוך, בכללי מלא מחמאות שאני יודעת שאצלנו בעבודה הבנות היפות מקבלות, והבנות הפחות יפות לצערי פחות... ואני מנסה לקחת את כל זה ולהגיד "הנה תראי, את יפה" אבל מה כל זה שווה אם אני לא רואה את זה במציאות, במראה? יש מצב שאני יפה ואני לא יודעת? זה יכול לקרות? האם אי פעם הייתה בעולם בחורה באמת מהממת שחשבה שהיא לא יפה?
חבר שלי באמת אומר לי שזה רק הטיפוח שהפריע, שתמיד חשב שאני יפה ושמבחינתו אני לא צריכה להתאפר בכלל ושהרבה בנות היו שמחות להראות כמוני ועדיין, אני לא יודעת מה לעשות. כל המחמאות מהסביבה נשמעות כמו לגלוג אחד גדול ברגע שאני מגיעה למראה ורואה מה שמולי. ואני רוצה לשנות את זה!

אז השאלות שלי הן אלו:
1. האם בחורה באמת יכולה להיות יפה ולחשוב שהיא לא? או שכל מי שיפה יודעת, וכל מי שלא גם?
2. איך אני מרימה לעצמי את הביטחון גם אם אני לא חושבת שאני יפה? איך להשלים עם זה? איך לקבל את האופציה שאולי אני כן? כי כרגע זה נראה בלתי אפשרי...

תודה רבה לעונים ♡

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות