שאלה 246292
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

לא אוהבת את אימא שלי ולא בקשר איתה, אבל היא אמרה שתפקיד לי כסף. לבקש אותו?

א׳ בת 20 | כתבה את השאלה ב-07/02/19 בשעה 20:53

היי חברים.
מאז ומתמיד אני לא משתפת את אימא שלי בכלום, היו פעמים בודדות כשהייתי קטנה וניסיתי להתייעץ איתה או לספר לה משהו היא רק התעצבנה עלי וצעקה עלי, זה גם קרה פעמיים כשהיינו ברחוב והיא התחילה לצעוק עלי כי רציתי להתייעץ איתה על משהו וכל האנשים הסכלו עלינו ומאוד התפדחתי, מאז לא סיפרתי לה כלום, המילה היחידה בערך שאני אומרת לה מאז ומתמיד זה רק שלום.
היא גרושה ולא היה לה כסף לעשות לי חדר משלי אז היא דפקה אותי בחדר עם אחותי שגדולה ממני בשנתיים, אחותי תמיד מיררה לי תחיים, תמיד חיטטה לי בדברים וסיפרה הכל לאימא שלי, תמיד גנבה לי דברים (שחלקם גם היו מאודדד חשובים לי), בכל יום העיפה לי את כל הבגדים מהארון לרצפה ותמיד גם נעלה תחדר שלנו והשאירה אותי לבד בחוץ בלי כלום ועוד ים של התעללויות, כשסיפרתי את זה לאימא שלי היא אמרה:״אז תסתדרו בעצמכן איכשהו״ ובשנים האחרונות של התיכון היא ענתה ״אז תסיימי תבית ספר ותעופי מכאן, אף אחד לא מחזיק אותך כאן בכח״, כשניסיתי להחזיר לאחותי היא התעללה בי פי 2, אז העדפתי כבר שלא.
אחרי זה כשרק התחלתי לעבוד ובקושי היה לי כסף ואמרתי לה שאחותי מאוד מתעללת בי היא תמיד ענתה: את עובדת, מרוויחה כסף, אז תעופי מכאן, מישהו מחזיק אותך כאן בכח? מאוד שנאתי אותה על זה שהיא לא עשתה עם זה כלום, אפילו יותר מאת אחותי עצמה.
גם חבר שלי סיפר לי שבהתחלה ההורים שלו שמו את שתי האחיות שלו באותו חדר, גם הן כמובן לא הסתדרו, כשההורים שלהם ראו את זה הם ישר עברו דירה, מכרו את הדירה הישנה וקנו דירה חדשה עם יותר חדרים כדי שלכל הילדים (3 ילדים) יהיה חדר משלהם, אימא שלי לא עשתה בשבילי את זה כי אני לא חשובה לה בכלל, מבחינתה יש לה בת אחת והשנייה סתם ספייר.
כשרק התחלתי לעבוד ואימא שלי הבינה ש״אני כבר יכולה לעזוב תבית״ היא השתתפה עם אחותי ומיררה לי תחיים ביחד איתה הכל כדי שאני אעזוב ולאחותי יהיה טוב, היה מלא פעמים שיצאתי מהבית ואז כשחזרתי הם השאירו בכוונה את המפתח במנעול בתוך הדירה כדי שאני לא אוכל להיכנס, ואז היה שתי אפשרויות: או שצלצלתי שעה עד שהן התייאשו ופתחו או שהלכתי מושפלת לחברה.
היה גם מלא פעמים שהן ירקו לי באוכל, לפעמים גם מולי ועוד סדרה של התעללויות.
כשהייתי קטנה אימא שלי אמרה לי כמה פעמים שיש כסף שהיא חוסכת לי ותביא לי ללימודים, חתונה או משהו אחר. בחודש יוני עזבתי תבית, וכמה ימים לפני הזכרתי את זה לאימא שלי ושאלתי אותה אם אפשר את הכסף כי אני עוזבת עוד מעט תבית, היא אמרה לי שהיא בדקה ושהיא תוכל להפקיד לי את הכסף שזה 20,000 רק ב20.2 ואם היא תוציא עכשיו תכסף משלמים קנס מאוד גבוה, העדפתי לחכות.
בחודש אוגוסט היה לי יום הולדת, היא כתבה לי ברכה קצרצרה ואז גיליתי שדודה שלי הביאה לה 1,000 שקל וביקשה שתמסור אותו לי לכבוד היום הולדת שלי אבל אימא שלי הביאה תכסף לאחותי ועוד סיפרה לי על כך בגאווה ושמחה, כי היא משקשקת רצח שגם אחותי תזרוק אותה כמוני ותשאיר אותה לבד אז היא עושה בשבילה כל דבר אפשרי.
5 ימים אחרי היום הולדת שלי גם לאימא שלי היה יום הולדת ועל מה שהיא עשתה עם הכסף שביקשו למסור לי ועוד כל כך התגאתה בזה החלטתי לא לרשום לה כלום, החלטתי למחוק אותה מהחיים שלי לגמרי.
ב20,000 שאימא שלי רצתה להביא לי רציתי לקנות אוטו, אבל מיצד שני אני חושבת אולי גם לא לבקש תכסף, מביך אותי אחרי שגם ככה מחקתי אותה מהחיים, בא לי שהיא תחשוב שמאוד טוב לי עכשיו ושאני מאוד מסודרת כלכלית ושאני לא צריכה שום טובות ממנה. דרך אגב, יש גם סיכוי גבוה שגם אם אני אבקש תכסף היא תגיד שהיא הביאה אותו לאחותי ותצחק עלי, אני מכירה אותה ויש לה קטעים כאלה, היא עשתה לי דברים כאלה כבר ים פעמים, ואז אני סתם אצא מפודחת והיא עוד תספר את זה לכל המשפחה על איך שהשפילה אותי וגם הם יצחקו עלי. אבל בכל זאת אפשר לנסות כן לבקש תכסף, אולי כן תביא. אם היא כן התכוונה להביא לי תכסף ואני לא אבקש היא תביא אותו לאחותי כמובן, טיפונת מעצבן בעיקר כשזה לבן אדם שאני מאוד שונאת, אבל אני אתגבר.

עדכון מא׳, שואלת השאלה 2019-02-08 16:22:11

דרך אגב, שכחתי להוסיף, המצב הכלכלי שלי עכשיו על הפנים, הכי גרוע שהיה אי פעם, אני לא אדם בזבזן ומעולם לא הייתי, הכי ההפך, פשוט אני לא מצליחה למצוא עבודה, הדבר היחיד שאני מבזבזת עליו כסף זה רק לאוכל בסיסי ושכר דירה וגם לזה אני תמיד מפחדת שלא יהיה לי כסף. הכסף הזה מאוד היה עוזר לי.
שמור עדכון

לבקש את הכסף?

כן
 
10
לא
 
17

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (7) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות