0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

איך יוצאים מהמינוס?

אהוד בן 34 | כתב את השאלה ב-22/01/19 בשעה 20:16

אני מתחיל לכתוב ואם אצליח לנסח את עצמי נכון כך שזה מובן אז גם אעלה את השאלה..

אני נשוי 5 שנים עם שני ילדים. יש לנו מינוס עמוק בבנק, ומנסים להתמודד איתו. אנחנו לא נשאר ברחוב כי יש לנו גב חם ואוהב ובעל אמצעים, אבל זה גב כזה שחינך אותי כל השנים להתמודד עם דברים בעצמי, וכך אני מאמין.
אישתי עובדת בחברה מאוד גדולה ומוכרת, בורג קטן במערכת, ומרוויחה כמוני. התפקיד שלה הוא די בכיר במקום העבודה שלה, החברה היא מאוד גדולה ולכן יש המון בכירים ממנה. אני עובד בעסק המשפחתי של הורי, כך שיש לי ראייה אחרת ממנה, לא של שכיר, אולי לא של בעל בית, אבל כמעט בעל בית. רק רוצה לציין שעל אף שהגב הזה לימד אותי להתמודד בעצמי, הוא עזר ועוזר המון, המון המון, גם כשאני כותב שורות אלה.

העניין הוא כזה, על מנת להתמודד עם המינוס אנחנו צריכים להגדיל הכנסות ולהקטין הוצאות. על הקטע של ההוצאות אנחנו עובדים, ואנחנו מסוגלים ליותר, בעיקר היא. בעניין ההכנסות, אני סבור שאישתי יכולה להוציא הרבה יותר כסף ממקום העבודה שלה, הרבה יותר, וכבר כמה שנים שלא קיבלה העלאה, וגם כאשר קיבלה זה היה מסוכם מראש עם המעסיק, היא לא ביקשה. היא טוענת שלא יכולה לקבל הרבה יותר והיא שכירה, ואני טוען שכן ומבחינה חוקית שכיר אבל..מבין דבר או שניים, ויש לי דעה מוצקה על איך בוסים רואים את העובדים שלהם.
אנחנו הרבה מאוד זמן מדברים על מתי תבקש העלאה, וכיוון שזה נמשך המון זמן אני מרגיש שהיא מערבבת אותי. נכון אני מכיר את אישתי, היא ביישנית, למרות שהיא עובדת בעבודה שאדם ביישן לא יכול לעשות.
במקום העבודה שלה ככל שעובר הזמן, כל הזמן מעמיסים עליה עוד משימות, אבל היא לא מבקשת תשלום נוסף. לעיתים גם היא מעמיסה על עצמה, היא עובדת מאוד טובה ואכפתית, כולם סומכים עליה ואוהבים אותה. וזה כבר מצטבר, העומס, לכדי זה שאני ממש רואה את זה כליקוק הישבן (מה לעשות כדי שהשאלה תעלה..). ממש אבל. עד לרמה שהיא לא מסוגלת להגיד ללקוח שלה לא יכולה לדבר עכשיו או משהו כזה (סתם דוגמא, אני מדבר על עומסים הרבה יותר גדולים שהיא מתמודדת איתם).
היא מצידה כמובן לא מבינה את זה, היא אומרת "ואם אבקש ולא אקבל?", והיא לא אומרת שהיא מתביישת לבקש. לי מאוד קשה לי להבין את זה, כשלקוח מבקש ממני הצעת מחיר אני לוקח כסף על כל פיפס (פיפס שאמורים לקחת עליו כסף, בענף שלי).
ואנחנו לא זולים ואני לא ביישן, מתעסק במכירות וברכש.

אז מה זה גורר, זה גורר חוסר פירגון מצידי מצד אחד, אני מתעצבן ואז פרצוף תשעה באב כזה, ואני לא ממש מתקשר איתה כשאני ככה. חוסר פירגון מצידי יכול לגרור להתמסמסות האהבה שיש לה אלי, וגם הליקוק הזה לא ממש עוזר לקראש שתמיד יש לי עליה. זה ממש ברמה של דוחה אותי..ממש אבל.

ואני ממש לא יודע מה לעשות, יש לה אפילו יומולדת עוד מעט ויום אחרי זה מאורע בעבודה שמאוד מרגיז אותי, בדיוק מהסיבה הכספית, וזאת סיבה טובה ממש טובה, זה מאורע שמגיע לה כסף עבורו. והיא יזמה אותו כן? ולפני חודש באה ואמרה לי שלא מאשרים לה בכלל לעבוד בימי שישי, אבל היא בחרה ליזום אירוע גדול ולבוא לעבודה ביום האירוע. ממש עובדת בחינם.
אני משתגע מהמינוס שלנו בבנק וגם היא עושה קולות של אכפת לי, אבל בפועל היא לא דואגת ולו במעט לסגור את המינוס בבנק, ואז זה מרגיש כאילו הכיס של מקום העבודה שלה מעניין אותה יותר מהכיס של המשפחה שלנו.

באמת שאני כבר לא יודע מה לעשות, יש לי פרצוף תשעה באב ולא מצליח לשחרר אותו אוקיי? אני מרגיש על הפנים מהחוסר אכפתיות שלה. על הפנים

יש למישהו רעיונות? מחשבות?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (10) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "פיננסי וכלכלה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות