0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

מסלול הלימודים לא מתאים לי והתלמידים האחרים לא משהו, להמשיך לסבול?

אנונימית בת 15 | כתבה את השאלה ב-12/01/19 בשעה 21:50

שלום אסקפיפול,

אני בכיתה י ובחרתי במגמת אלקטרוניקה שזאת כיתה צבאית..
מתוך כל שכבה יש כיתה אחת שצריכה לבוא כל יום במדים וללמוד פי שתיים יותר שעות.
יש לנו כמה מגמות.. אבל אף אחת מהן אני לא אוהבת. בחרתי במגמה הזאת כי אני יוצאת מכיתה יב טכנאית ואז נשארת לעוד שנה ויוצאת הנדסאית.. אני חושבת שזה יכול סהכ להועיל לי.. אבל זה ממש לא משהו שאני רואה את עצמי עובדת בו להמשך שאר החיים שלי.
בנוסף לזה גם בחרתי במגמה הזאת כי ההורים שלי טיפה לחצו עלי.. כשרציתי ללכת למגמת תיאטרון (שאגב נסגר וממילא לא היה לי אומץ אליו) כל מה שהם אמרו לי היה שאני לא אצליח ושזאת רק עבודה קטנה כתחביב, הם רצו שאני באמת אצליח וארוויח הרבה כסף.
אבל אני פשוט לא אוהבת אלקטרוניקה.. לא מעניין אותי לשבת ולפתור מעגלים חשמליים ואז לתכנת מגילה בשביל פעולה פשוטה כמו לחשב ממוצע ציונים.
זה גם מתסכל כל הזמן ללכת עם מדים.. לא נוח, כואב, אני בקושי יכולה לקפל את הרגל והיה לי דלקת באיבר מרוב שזה לוחץ.. ולקחתי מכנס שגדול עלי במידה.
זה מתסכל כל שיעור ספורט לרוץ לשירותים ברבע שעה המסכנה שיש לי בשביל להחליף בגדים ואז לבזבז עוד הפסקה שלמה בלהחליף חזרה למדים (כשאני גם ככה לא תמיד משתתפת מסיבה כלשהי..).
אני לא מצליחה להבין הרבה מהחומר, ואני נוסעת עכשיו לשיעורים פרטיים באלקטרוניקה שעה מהעיר שלי (המורה הפרטי שלי כבר שנה שעזר לי המון במתמטיקה) וחוזרת בסביבות 10 בערב.. כשאני גם ככה מסיימת ללמוד ב4 ואז אין לי זמן גם למחויבות אישית ולחיים פרטיים.
אני לא מסוגלת לשבת ולהקשיב על מגברים, לזכור נוסחאות ולהפליץ משום מקום תשובות לשאלות שהמורה בדיוק המציא בשביל המבחן כי הוא חושב שהוא גאון ושאנחנו צריכים להבין את החומר לבד *במבחן*.
העניין הוא שאין שום מגמה אחרת שאני אוהבת, זה או מחשבים וגרפיקה עם ילדים.. לא אתאר את זה, או פסיכולוגיה שגם ככה יש 800 ומשהו כיתות למגמה הזאת כי כולם החליטו להצטופף שם.
וגם יש לי שני ילדים בכיתה שאני ועוד חצי כיתה מתה כבר שיטיסו אותם מכאן, אנחנו עומדים במסדר חצי שעה כי הם לא מפסיקים לצחוק ולמפקד שלנו אין מה לעשות עם זה.
לעבור בית ספר לא בא בחשבון, אין פה עוד תיכונים ואם כן אז אני אצטרך לעבור לפנימייה בעיר אחרת כי זה בלתי אפשרי מבחינתי לקום כל בוקר ב5 ולנסוע לעיר אחרת שעה בשביל בית ספר, וזה לא עומד לקרות מבחינתי..
חשבתי לסבול את המגמה הזאת עוד קצת.. אבל אחרי הכל, ההורים שלי זורקים המון כסף בשביל השיעורים הפרטיים האלה..
מה לעשות?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (2) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות