שאלה 243511
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

בעלי ואני היינו ברווחה כלכלית וקרסנו, איך מתמודדים?

נטלי בת 28 | כתבה את השאלה ב-07/01/19 בשעה 21:58

שלום כולם.. בתכלס, לא חושבת שיש תשובה למה שהולכת לכתוב. סתם רוצה לפרוק ולשמוע אולי קצת חיזוקים כי לא קל.
ממש בקצרה רקע..
אנחנו נשואים 3 שנים, עד לפני שנה בעלי ואני כל אחד בתחומו היינו סופר מצליחים! בעלי עבד במשרה מדהימה בחברת הייטק גדולה עם משכורת פצצה ותנאים הכי טובים שאפשר לבקש.
לי היה עסק עצמאי משגשג ובמקביל עבדתי גם כשכירה שליש משרה במקום מדהים הייתי מאוהבת בעבודה שלי. שנינו הרווחנו מעולה ונהננו מהעבודה הרגשנו סיפוק וחיינו ממש טוב. גרנו בדירה ענקית חדשה במרכז הארץ, החזקנו 2 רכבים, גם חסכנו בצד כמובן אנחנו לא כאלה בזבזנים גדולים. אבל תמיד הייתה לנו רווחה כלכלית ותחושה שתמיד נסתדר כי שנינו מצטיינים בתחומנו..
עד שהכל התחיל לקרוס כמו מגדל קלפים...
לפני שנה הייתי בהריון מתקדם כשבישרו לבעלי שהוא מפוטר עכב קיצוצים כי החברה לא בשיאה, כן זה קצת הימם אותנו אבל אני כאדם אופטימי מטבעי ממש ממש לא דאגתי כי בעלי כזה גאון ותמיד התקבל לכל מקום וחטפו אותו אז ידעתי שזה ממש עניין של זמן עד שימצא את המשרה המדהימה הבאה. גם קיבל פיצויים מכובדים וזה מילא לנו יפה את החשבון בנק. הייתי רגועה מאוד בשלב הזה. הוא גם לא מיהר לחפש עבודה ונהנה להיות איתי בתקופת הלידה וגם לקחת קצת אוויר מהאינטנסיביות של העבודה שהוא עבד בה לא מעט שנים.. קצת לאחר הלידה הוא התחיל לחפש עבודה וכמובן כיוון גבוה, ומה שקרה בשלב הזה זה שהוא התחיל לקבל סירובים בזה אחר זה. כלומר תמיד זימנו אותו עם הקורות חיים הנוצצים שלו, אך משהו בסוף תמיד משתבש והוא לא התקבל.. במשרה הראשונה השניה השלישית עוד היינו אופטימים אבל זה התחיל להיות שגרה של כשלונות, הוא כבר לאט לאט התחיל להוריד את הרף של המשרות שחיפש ועדיין לא צולח את זה! למשרות הגבוהות הוא לא מתקבל כי יש ביקוש אדיר ולנמוכות יותר הוא אובר קוואליפייד.. הוא כבר ככה כמעט שנה ואינו מוצא! אני רואה משהו בו כבר מתחיל להתערער והוא בחור מאוד חזק! יחד עם זאת אני עם הילד כמה חודשים מאז נולד, מתקשה מאוד לחזור לעסק שלי כשאני עם ילד זה כמעט בלתי אפשרי ואת המשרה השכירה שלי כבר איבדתי היא לא רלוונטית יותר התפקיד שלי לא נחוץ, ככה שיוצא מצב ששנינו תקועים בבית ללא פרנסה כבר כמעט שנה..כן בעלי כבר התחיל לחפש משרות שהן ממשש לא בכיוון של הרמה שהייתה לו אבל זה רק כדי להתפרנס ברמה הבסיסית ביותר כבר והוא שבור מזה. כל החסכונות שלנו אט אט אוזלים, עזבנו את הדירה שלנו עברנו להורים, זה כל כך קשה לי ומבייש אותי שנאלצתי לחזור להורים. מכרנו אוטו אחד. היום היה השיא שהאשראי שלי לא עבר לי בסופר וזה דבר שלא חוויתי בחיים.. אנחנו כבר ממש שבורים באמת אין לי מושג איך מתקדמים מכאן. מהבן אדם הכי אופטימי בעולם הפכתי לחרדתית, אין לי מושג איך שורדים ככה. אני רגילה להיות מצליחנית לחיות טוב, פתאום אין לי כלום שום רווחה ויש לי ילד לפרנס הכל נהיה פתאום איום ונורא. איך מתאוששים מכזה דבר?!
יודעת שתגידו לי לצאת לעבוד אבל מהנקודה שאני נמצאת בה זה רק לעבוד במשרה זמנית שישאר לי ממנה כלום וחצי אחרי שאשלם למעון... תאמינו לי שאני ממש לא מתפנקת אני בחורה של עשייה!, מגיל 13 אני מפרנסת את עצמי אבל פעם ראשונה הגעתי ממש לדרך ללא מוצא. גם נשרף לי הלב לשים תינוק בן כמה חודשים במעון ושאני לא אוכל לגדל אותו. לפני שבעלי פוטר בכלל לא חשבתי שתהיה בעיה שאגדל את הילד בבית ועכשיו הכל התחרבש לנו. אני חושבת שאני מתחילה לפתח כבר דכאון...
בבקשה עצות..

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (12) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "פיננסי וכלכלה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות