0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

לא מפסיקים להציק לי בגלל מאכל שאני שונאת. מה אתם מציעים לי לעשות במצבים חברתיים?

יולה בת 22 | כתבה את השאלה ב-07/01/19 בשעה 15:21

אני לא כזאת בעייתית, אני דיי אוכלת כמעט הכל, חוץ מדברים שיצאו מקופסת שימורים ונקניקים כי זה מגעיל אותי וזה לא בריא לגוף ומבחינת ירקות וקטניות, רק שעועית אני שונאת. את כל הירקות אני אוכלת, את כל סוגי הבשר, מרקים אני מאוד אוהבת. אני מאוד אוהבת אוכל טוב ומאוד אוהבת לשבת בשולחן ולאכול, במיוחד אם יש כלים מחרסינה עם פרחים חח
אבל אני פשוט לא סובלת דגים. מגיל קטן הריח עשה לי בחילות וכאבי ראש ופשוט אפילו לא רציתי לטעום, תמיד שהיו מגישים דג בארוחות הייתי יושבת בצד אחר של השולחן, הריח של הים עשה לי כאבי ראש. אני אפילו שונאת ללכת לים כי הריח עושה לי רע, זה מתבטא בחוסר תאבון, בחילות, כאבי ראש ולעיתים סחרחורת.
אני טיפוס של ההרים אפילו שגדלתי בעיר על הים ושעיר המוצא שלי זאת עיר נמל גדולה ומוכרת באירופה שהמשפחה שלי חיה בה דורות על גבי דורות. לא מבינה איך זה יצא שאני באה ממשפחה שגרה תמיד ליד חוף הים ואני לא סובלת את הים.
המשפחה שלי כבר התרגלה לזה והם יודעים שאני אוכלת כמעט הכל, הם לא מציקים לי כבר. הם יודעים מראש שאני לא אוכלת דגים והם גם ככה תמיד מכינים גם שניצל, עוף או בקר בארוחות ואומרים לי מראש שיש את זה שאהיה רגועה. הבעיה מתחילה אצל אנשים שהם לא המשפחה שלי.
כסטודנטית, עברתי לגור אצל שותפים וכשאחד מהם פותח קופסת טונה או מכין אצבעות דג במחבת אני רוצה להקיא. אני מרגישה כל כך רע ומאווררת את כל הבית ואז צורחים עליי למה פתחתי את כל החלונות בחורף. אני ממש סובלת. תמיד שאני מתארחת אצל אנשים אני לא אוכלת את המנה הראשונה שזה תמיד דג ומסתכלים עליי לא לעניין, אני אומרת להם שאני אלרגית לדגים ולרוב הם מבינים. אבל פעם אחת הזמינו אותי לארוחה שהכל שם היה עם דג, פשטידת טונה, דג בתנור, חשבתי שאני עומדת להתחרפן. לא אכלתי כלום והרגשתי שפגעתי במארחת, שנאלצה להכין לי ברווז כדי שלא אגווע ברעב. עד היום אני מרגישה בהרגשה לא נוחה, שמה אולי הייתי צריכה לומר לה מראש שאני לא אוכלת דגים ? זה היה לפני שנה ...
אבל אנשים לא מפסיקים להציק לי על זה, להעלות את הנושא בארוחות ש--- (השם שלי) לא אוהבת דגים וכל הזמן "תטעמי" "תטעמי" יש אנשים שבעייתיים עם אוכל ולא אוכלים חצי מהדברים, אני בסה"כ לא נוגעת במה שפעם שחה. אני לא מבינה למה צריך לעשות מזה עניין, אני מתעלמת אבל זה באמת מתחיל לעצבן אותי שבכל ארוחה צריכים להעלות את זה כי אני לא נוגעת במנה שהיא דג ובשאר כן.
גם אצל המשפחה של החבר שלי אותו דבר, הם מדהימים ואני מתה עליהם אבל בארוחות הם תמיד "מציקים לי" בקטע הזה ואומרים לי "חבל שאת לא אוהבת" "תנסי אפילו לטעום חתיכה, לא תמותי" ולמשל חבר שלי לא אוהב ירקות ולא נוגע אף פעם בסלט ואז הוא אומר "זה כמו שאת לא אוהבת דגים" ואתמול למשל הגישו מנה עם סרטן והריח היה כל כך חזק שהיה לי כאב ראש.
אני לא מבינה, מה זה טאבו לא לאהוב דגים ופירות ים ? למה אני צריכה לסבול ?
אם זה עוזר אני לא גרה בארץ, ובמדינה שאני גרה בה אוכלים הרבה דגים לצערי ... ואצלי במשפחה לרוב אוכלים הרבה בשר בקר ותפוחי אדמה, ואפילו פעם אחת אמרו לי שאני צריכה להתרגל לאוכל במדינה החדשה שבה אוכלים הרבה דגים ואם אני רוצה להשתלב בחברה אני צריכה ללמוד לאהוב את זה וזה דיי פגע בי.
מה לעשות ? אני מיואשת. בארץ לא הייתה לי את הבעיה הזאת, כי יש הרבה כמוני שלא אוהבים דגים. אבל כשעברתי למדינה החדשה, הבעיה הזאת התחילה ואני מרגישה ממש מתוסכלת. מרגישה לעיתים שאפילו יורדים עליי למרות שהם אומרים את זה בנחמדות ומציעים לי לטעום.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות