שאלה 243429
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

מיואש ועייף מחיפושי עבודה וקריירה, מרגיש שאין לי מוצא יותר. איך להמשיך מפה?

מיואש בן 30 | כתב את השאלה ב-07/01/19 בשעה 14:35

אז אספר את סיפורי, מקווה שזה יהיה יחסית קצר ותמציתי. אני באמת זקוק לעזרה, אני אובד עצות ושוקל את צעדיי המקצועיים.

אז אתחיל בזה שסיימתי תואר ראשון במדעי המחשב לפני 3 שנים. מאז חיי אינם חיים ואינני מצליח לממש את מה שלמדתי.

סיימתי לימודים ובמהלך הלימודים לא עבדתי במשרת סטודנט, זאת הייתה טעות גדולה שכנראה הייתה חוסכת ממני את התסכול הרב.
לאחר סיום הלימודים התחלתי בחיפוש עבודה, לא ידעתי בידיוק למה לכוון, ובגלל שהייתי מחוסר עבודה (בידיוק עזבתי משרה באבטחה כדי להתמקד בחיפוש אינטנסיבי של עבודה), יריתי להמון כיוונים בתקווה להיכנס לתחום. לפני ראיונות עבודה הייתי לומד המון ומקווה שכך אצליח. הצלחתי לעבור בכמה מקומות ראיונות ראשוניים ולהמשיך לראיונות הבאים. בכמה מקומות הגעתי לשלבים האחרונים. באחד המקומות נאמר לי שהייתי טוב מידי והם מפחדים להעסיק אותי כי זאת לא משרת פיתוח, והם בעצם ויתרו עליי (לאחר 4 ראיונות). במקום אחר, אמרו שהם רוצים להמשיך ולאחר שבוע התקשרו ואמרו שהמשרה אויישה ואין כרגע תקן נוסף. הייתי כמובן בעוד כמה ראיונות בתקופה שלאחר הלימודים שלא צלחו ממש.
כל זה גרם לי ללחץ וחרדה מטורפים, הייתי מגיע לראיונות מקצועיים ולא מצליח לחשוב ולתפקד.
אחרי כמה זמן מצאתי את עצמי שוב עובד בעבודה זמנית כדי לקיים את עצמי, וזה תרם לתחושת התסכול והאכזבה. חבריי ללימודים האקדמיים וגם חברי הקרובים שלמדו את אותו מקצוע. או שמצאו עבודה סטודנטיאלית או שמצאו זמן יחסית קצר אחרי הלימודים עבודה וזה רק גרם לי להרגיש חלש ולדימוי עצמי נמוך.
ככה עברה לה שנה שאני מגשש בחיפושים, שולח פה ושם קורות חיים אבל לא מצליח להתקבל.
חברות השמה ששלחו אותי לראיונות עבודה, חדלו מליצור קשר וזה הוסיף לתחושות הקשות.
הקש ששבר את גב הגמל באותה תקופה, היה, שהגעתי לראיון עבודה כשנה לאחר סיום הלימודים ולאחר שצברתי כוחות מחודשים ולמדתי לקראת הראיון, הצלחתי להרשים מאוד בראיון המקצועי, אבל לשאלה למה לא עבדתי בתחום כשנה מאז סיום הלימודים, לא הייתה לי תשובה מספקת (אמרתי שהתמקדתי בטיול בחו"ל ובעזרה של עסק של אבי). הם לא אהבו כנראה את התשובה. ונותרתי ללא תעסוקה.
זה גרם לי למשבר עמוק, נכנסתי לדיכאון גדול ועברו המון חודשים עד שבעזרת טיפול תרופתי ותמיכה מההורים חזרתי לעמוד קצת על הרגליים. החלטתי לנסות שוב. הפעם שיפצתי את קורות חיי ושיניתי את תאריך סיום הלימודים.
החלטתי ללמוד לבד פיתוח אתרים בבית בעקבות שחבריי התקבלו לעבודה דומה ע"י כך שהם למדו לבד ועשו פרוייקטים עצמאים בזמן לימודי התואר וכך באמת הצליחו להיכנס לתחום. הגשתי שוב קורות חיים, הגעתי לראיונות בודדים, באחד מהם הגעתי לשלב האחרון (פתרתי את כל השאלות שקשורות לחומר שנלמד במדעי המחשב, אבל כשהייתי צריך לממש משהו מעשי שקשור לפיתוח אתרים, לא ידעתי מספיק ונאמר לי שלמרות שהייתי הכי טוב, אין לי מספיק ידע מקצועי בפיתוח אתרים בשביל להתקבל)
כל זה קורה בזמן שאני בזוגיות ארוכה, עובד בעבודות מזדמנות ונתון ללחץ גדול מצד הוריי והחברה שרוצים שנתקדם ונחיה את חיינו בצורה עצמאית.
נתקלתי במודעה של חברת גיוס והשמה להייטק שמעבירה קורסים מקצועיים שהתחילה בקורס מקיף של פיתוח אתרים שאורך כחצי שנה בחינם כנגד העסקה של שנתיים דרכם בתנאי שכר נמוכים.
אנחנו היינו המחזור הראשון.. מהר מאוד ראיתי שהקורס אינו מקצועי מספיק, המרצים אמנם הגיעו מרקע של תכנות, אבל לתחום של פיתוח אתרים לא היה להם חצי מושג חוץ ממרצה אחד שהגיע פעם בשבוע, חברי לקורס החלו לעזוב, ואני שקלתי גם לעזוב ולחפש משרה בעצמי. (בסופו של דבר אחרי שני מחזורים נסגר הקורס, ורק מעטים מצאו דרך הקורס עבודה). עזבתי את הקורס והתחלתי בחיפוש עבודה בתחום של פיתוח אתרים. הגעתי לראיון עבודה שכלל בתוכו אחרי כל הראיונות המקצועיים. גם בדיקת פוליגרף. בדיקת פוליגרף בעבר שעבדתי באבטחה עברתי בצלחה, לכן לא ממש חששתי.
לצערי בשלב שלפני הבדיקה שאלו אותי שאלות על תקופות העסקה ובגלל שחששתי לייפות את האמת (מה שעשיתי בשלב של הראיון האישי בחברה). סיפרתי את מה שעבר עליי מזמן סיום הלימודים.
כמובן שלא התקבלתי (לאחר 5 ראיונות ובדיקת פוליגרף!!!). ברור לי שעשיתי טעות. מצד שני סיפרתי את האמת בעבר ולא קיבלו אותי.
לא ויתרתי! לא הרמתי ידיים למרות שזה פשוט גרם לי לצער עמוק, גם לבת הזוג וגם למשפחה.
המשכתי בחיפוש והגעתי לראיון במקום עבודה יחסית קטן, משרה של מפתח WEB, עם תנאים של עבודה מהבית ומשכורת נמוכה, עשיתי מטלת בית ארוכה ולבסוף התקבלתי! חשבתי שהנה חיי עולים על מסלולם סוף סוף. אבל.. לאחר כ3 חודשי עבודה ולאחר שנתתי את כל כולי הודיעו לי שזה לא מתאים להם. בשיחת השימוע נאמר לי שהייתי טוב מקצועית ושיש לי את הכישורים לעבוד בזה, אבל, יש להם בעיה לתקשר איתי ולהבין איפה אני עומד מבחינת ביצוע משימות. זה היה קשה לי מאוד להבין בידיוק תהליכי עבודה ותקשורת בגלל שהעבודה מתנהלת מהבית ולא היה בידיוק סדר במקום העבודה. הם אמרו לי שהם צריכים להיפרד ממני (אני יודע שעזבו המון אחריי מהחברה אז אני לא יודע אם זה קשור בקיצוצים או באמת שהם לא הסתדרו איתי). 
בשלב הזה צברתי קצת בטחון בעצמי וגם הוספתי את השורה הזאת לקורות חיים. הבנתי בשלב הזה שעדיף לי להתחיל לחפש עבודה במקום יציב וחזק, בלי חשש לפטורים כל עוד אהיה מקצועי ואעשה את הנדרש ממני. עבדתי שוב בעבודה מזדמנת חודשים בודדים והגשתי קורות חיים שוב. מצאתי עבודה נורא מהר בפיתוח אינטגרציה של מוצר. 
נאמר לי במעמד הראיון שמגייסים בוגר מדעי המחשב כדי שבהמשך ישלבו אותי בפיתוח המוצר.
אהבתי נורא את החברה ואת האנשים, היה לי חיבור מצויין עם כולם כולל המנהלים וחברי הצוות, מבחינת התפקיד, התפקיד היה משעמם מאוד בהתחלה והרגשתי חוסר מיצוי, אבל כמובן שעשיתי את המקסימום בידיעה שאם אהיה טוב אתקדם בחברה וזה באמת קרה, שמו לב שאני פותר המון בעיות וגם משפץ קוד קיים ומבין מאוד מהר עניין. הוסיפו עליי מטלות של כתיבת פיצרים וקוד חדש והתמודדתי עם זה יפה. לאחר כ3 חודשים בגלל חושפת לידה של אחת מהצוות. הוחלט לשלוח אותי להחליף אותה אצל לקוח של החברה (היא עשתה אינטגרציה למוצר ופיתחה קוד אצל הלקוח).
הלקוח הזה היה לקוח עם רגישות יתרה, ולכן הייתי צריך לעבור בדיקת רקע ואמינות גם אצל הלקוח וגם אצל מכון חיצוני (מכון מידות).
חשבתי לתומי שאין סיבה להילחץ. אוי כמה שטעיתי..
עברתי את הבדיקה הראשונית אצל הלקוח, ושלחו אותי למכון מידות. שם נעשה לי שיחה של שעה עם מאבחנת שעברה על כל עברי המקצועי. היא שאלה לפרטי פרטים מה עשיתי בכל עבודה וכמה זמן עבדתי שם (ברמת דיוק של חודשים). היא החליטה שיש פערים במה שאני אומר וביקשה ממני להביא לה מכתב של ביטוח לאומי (רשימת מעסיקים), כל זה קורה בזמן שאני כבר עובד! ושאחד מחברי הצוות שנשלח לבדיקה הזאת, גם לא עבר כי שיקר שהתפטר ולא פוטר (מה שלא הזיז למעסיק שלנו והוא גייס אותו ולא טרח לבדוק אלא רק את המקצועיות שלו).
לאחר הבדיקה הזאת(שלא ידענו אני ואותו חבר לצוות, שאנחנו צריכים לעבור אותה בזמן המיונים לחברה, ושאנחנו כבר 3 חודשים מועסקים בחברה)
נוצר מצב שהמנהלים חדלו כמעט מלדבר איתנו, חדלו מלתת לנו משימות ולקחו לי מספר פרוייקטים שהייתי אחראי עליהם והעבירו לאנשים אחרים.
המשכתי עוד כחודש בחברה שבה היה לי קשר ישיר רק עם המנהל צוות שהביא לי משימות קטנות כל יום, אבל רוב הזמן הייתי פשוט בוהה בקירות.
זה גרם לי לתחושה קשה ביותר, עד שכבר מצאתי מקום שאני בולט וטוב לי מבחינה מקצועית וחברתית. קורה הדבר הזה ושובר אותי שוב. החלטתי להתפטר בתקווה לפחות לקבל המלצה על המקצועיות שלי.
ככה יצא שאני כבר כמה חודשים אחרי שהתפטרתי, לא מועסק, עזבתי דירה שכורה וחזרתי להוריי שכבר מאוד מתוסכלים כמוני, אני בן 30 מת להתחתן עם חברה שלי ולהקים משפחה, שמאז סיום הלימודים שלי עבדתי בתחום כ7 חודשים בלבד ולא הצלחתי להתייצב תעסוקתית..
הכסף כמובן כמעט ונגמר ואני נתמך ע"י הוריי אבל גם להם נמאס והם רוצים שפשוט אשנה מקצוע.
אני כרגע אובד עצות ומרגיש שפשוט כל מה שאני עושה פשוט לא מסתדר, אם בתחילה לאחר סיום הלימודים לא הייתי מספיק מוכן לראיונות ובלחץ, אז שיפרתי את זה, אבל הייתי צריך קצת לשפץ את קורות חיי, מה שעלה לי כבר באי קבלה לשני משרות ובהתפטרות מהמשרה האחרונה.
אני בסחרור עמוק וקשה ואין לי מושג מה לעשות מפה
אני ממש זקוק לעזרה מקצועית.
אין לי מושג איך להמשיך, וגם אם להמשיך, איך אתרץ עזיבה של 2 מקומות עבודה בשנה? מעסיקים לא אוהבים את זה.
עזרה נפשית כמובן שהתחלתי לבקש כי זה השפיע שוב פעם על מצבי הנפשי העגום.
מתנצל על הפוסט העמוק אבל אין לי למי לפנות, אף אחד לא מבין בידיוק מה עובר עליי. אני מקווה שאולי פה אנשים שעברו תהלכי חיים דומים יעזור לי.. בבקשה ממכם אם הגעתם עד לפה, תנו דעה על מה עליי לעשות.

מה עליי לעשות מפה?

לעבוד שוב בעבודה זמנית ולנסות לחזור לתחום בכל מחיר
 
6
לפנות ליועץ מקצועי ונפשי
 
6
לעזוב את התחום, לחפש תחום לימודים אחר ולנסות להתחיל מחדש
 
5
לעבוד בתחום אחר כי אני "שרוף" בשוק
 
1

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "עבודה וקריירה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות