זוגיותזוגיות היריון ולידההיריון ולידה הורות ומשפחההורות ומשפחה מתבגריםמתבגרים מהבקו"ם... ועד מתי?!מהבקו"ם... ועד מתי?! לימודים וסטודנטיםלימודים וסטודנטים עבודה וקריירהעבודה וקריירה חברים ואנשיםחברים ואנשים בית, שכנים ושותפים בית, שכנים ושותפים מה שעובר עליימה שעובר עליי שומרים על הגוףשומרים על הגוף פיננסי וכלכלהפיננסי וכלכלה תיירות ונופשתיירות ונופש בין הסדיניםבין הסדינים איגיAskאיגיAsk Safe SexSafe Sex
 
שאלה 238220
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

עבודה רצינית ראשונה. מרוויח 23 אלף נטו ושונא את העבודה שלי. מה לעשות?

טיריון בן 36 | כתב את השאלה ב-17/11/18 בשעה 12:15

זה הולך להיות ארוך ולא כייף. אז סליחה מראש.
הסיפור שלי הוא שאני מדען כושל. למדתי 3 שנים תואר ראשון בפיזיקה, לאחר מכן שנתיים תואר שני באוניברסיטה אחרת. לאחר מכן עוד 4.5 שנים דוקטורט באותו המקום, עם מנחה אחר. אחרי זה התקבלתי לעשות פסוט-דוק בארה"ב, עוד שניים. אחרי זה עוד שנה וחצי - עוד פוסט אחד בגרמניה. במשך כל התקופה של הפוסט השני חיפשתי משרה קבועה. לא מצאתי כלום חוץ מפוסט שלישי גם בגרמניה לחצי שנה. חיפשתי, הגשתי קו"ח לכל אוניברסיטה בעולם.
אין. לא מחפשים עוד אנשי סגל. יש להם יותר בוגרים מאשר משרות פנויות. מתקבלים רק הסופר-דופר מוכשרים. וזה לא אני. גם הגעתי למלא ראיונות ובזבזתי את כל הכסף שלי על טיסות. תמיד בחרו מישהו אחר. בקיצור, נכשלתי. ותוקף האשרה שלי פג.

חזרתי לישראל בבושת פנים, לא צעיר, שמנמן ומקריח, רווק , ללא מקצוע אמתי (תורת המיתרים מישהו? אולי קצת מבנה פרוטון? לא, לא מחפשים? הא. כי זה פיזיקה), ללא כסף וללא ניסיון תעסוקה מחוץ לאקדמיה. חזרתי לגור עם ההורים. בקיצור, צריך לשים את התמונה שלי כאילוסטרציה בערך "אפס" בויקיפדיה.

חיפשתי בישראל משרות לתואר ד"ר. כמעט חצי שנה הייתי מובטל וגרתי עם ההורים. לא קיבלתי שום דמי אבטלה כי תושב חוזר לא מקבל. הראיונות שהגעתי אליהם תמיד התחילו במשחק הטיפשי "כמה אתה מצפה לקבל?". חלקן דרשו ידע שאין לי (כתיבה מקצועית בC++ או פייתון). חלקן יועדו לבוגרי תואר ראשון. מכיוון שכל הראיונות הקודמים שלי היו בתחום האקדמי (שגם שם לא הייתי מבריק) - אז גם המעסיקים בארץ פסלו אותי.
עד שיום אחד קרה נס וחברה אחד קיבלה אותי. כבר לא עיניין אותי מה הם עושים. העיקר שיש משכורת. תוך חצי שנה סגרתי את החוב, מצאתי דירה קטנה לגור בה, ויצאתי מדיכאון.
אבל! העבודה פשוט נוראית! כל היום אני יושב באקסל ועושה דברים משעממים את העולם. ממלא טבלאות, מחשב רגרסיות, מחשב תוחלת וסטיית תקן. מוציא גרפים שהולמים כיתה י'. הדבר המעניין ביותר היה להכין מצגת למנהל המחלקה.
אני מרגיש קוף עבודה. רמת המשכל הנדרשת לביצוע המשימה - טמבל קלאסי. סטודנט שנה א' יכול לעשות את העבודה שלי בקלות. השכר גבוהה, אבל אני פשוט שונא לקום כל בוקר לעבודה. לראות שוב את אותם הטבלאות. לקבל את אותן המשימות. רציתי פעם לכתוב תוכנה שתייעל את העבודה שלי ותוך כדי תפיג את השעמום. המנהל ממש כעס ואמר שזה לא התפקיד שלי. אני צריך לחשב לו סיכונים ולא "לשחק".

מה לעשות? אני מפחד פחד מוות לצאת שוב לשוק הבשר. להיות מובטל זה לא כייף, תאמינו לי.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (34) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "עבודה וקריירה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות