0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

ידידה לסבית הציעה לי לתרום לה זרע. נתנה לי זמן לחשוב. האם להסכים?

פיני בן 30 | כתב את השאלה ב-27/10/18 בשעה 21:08

אני בהתלבטות קשה.
ידידה אחת שהכרתי לפני זמן רב ואין לנו קשר קבוע (נתראים לעתים בלי תכנון מראש) מנהלת יחסים עם בחורה כבר תקופה ממשוכת. היא פנתה אלי ואמרה שהן התייעצו ומבקשות ממני תרומת זרע כי הן רוצות ילד. הידידה היא זאת שאמורה להיכנס להריון. החברה שלה היא די בוצ'ית ונראה לי היא פחות בקטע.
למה דווקא אני שאלתי. היא אמרה שאני רווק, ושהיא מכירה אותי כאדם רגוע, לא תוקפני, משכיל ונמוך. בשבילן זה חשוב שהילד לא יהיה גובהה כי שתיהן נמכות והן לא רוצות שאם זה יהיה בן שהוא יצא בהמה מלאה בטסטוסטרון (כעעעע, אחלה מחמאה קבילתי).

אמרתי שאני אחשוב על זה ואחזור עם תשובה. עניין הוא שאני לא רוצה להיות פר הזרעה. אם יהיה לה תינוק ממני, אז אני לא יכול להרשות שזה יקרה שהילד/ה לא יכירו אותי. אם הילוד בא ממני, אז אני חייב להיות מעורב בתהליך הגידול ולא רק בשפיך. זה נוגד את המצפון שלי לתת חיים לבן אדם ולא לעזור בהם.
ועוד דבר שלא הוזכר בשיחה והוא כן חשוב לי: עניין טכני של ביצוע. אני לא רוצה ואפילו נגעל מהרעיון שהילד יצא תוצאה של עבודה ביד. אני ממש לא יודע איך להעלות את זה. אני מוכן בתנאי שזה יהיה סקס מלא ובתנאי שאם יצא מזה הריון ולידה, אז אני אשמור על קשר קבוע עם הילד. לרבות אחריות בהוצאות ולרבות אפשרות שיגור בביתי מדי פעם.

אני לא יודע אם הן יסכימו. מצד אחד, הן אלו שבאו אלי עם הבקשה לתרומת זרע, ככה שאולי מותר לי להציב תנאים. מצד שני, זאת כבר לא תהיה תרומה אלא הורות משותפת. ואולי זה נוגד את הרעיון המרכזי שלהן. חשוב לציין שאני רווק ולא בדיוק הולך למצוא זוגיות ב3-4 עשורים הקרובים. ככה שאולי זאת ההזדמנות היחידה שלי לילד.
דבר אחרון בהתלבטות שלי: אני בקושי מכיר את החברה שלה. ואולי היא לא בן אדם מי-יודע-מה טוב. ואולי אם אני אציב תנאים, הן יגידו "כן, כן" ואז פשוט יברחו לי.

האם להסכים?

כן, בלי תנאים
 
8
כן, עם התנאים הכתובים
 
33
לא.
 
136

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (21) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות