שאלה 233412
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

חוסר יכולת לזוז פיננסית, האם יש לכם רעיונות לצאת מהמצב?

סתיו בת 25 | כתבה את השאלה ב-05/10/18 בשעה 13:25

הי לכולם,
אני פונה אליכם היום כמישהי אובדת עצות בעניין פיננסי. אני בעלת חברה בע"מ, החברה קיימת 3 שנים.
במהלך השנים לקחתי הלוואות בסך כולל של כ-300,000 שקלים מהבנק, על מנת להשקיע בפרויקטים של החברה שבניתי. אציין כי ההלוואות בנויות מהלוואות בנקאיות וכן הלוואה בערבות מדינה מטעם משרד הכלכלה למי שמכיר.

בשנתיים הראשונות החברה הייתה מוצלחת ואף הרוויחה מספיק בשביל שאוכל להוציא לעצמי שכר אך לא ממש בשביל "להתעשר". עם זאת עמדתי בהחזרים החודשיים בהתאם לתכנית שבניתי.

לצערי השנה החלטתי להשקיע בפרויקט מסוים שהפסיד את כל הכסף שהושקע בו. בפרויקט שהשקעתי בו השתמשי בכמעט כל האשראי שקיבלתי ובאמת האמנתי שהרווח ממנו יצדיק את ההשקעה. לצערי התוצאה הייתה קטסטרופלית. החלטתי לעצור את הפרויקט באמצע אך ההתחייבויות הצטברו.

החלטתי לשלם לכל הספקים קודם, מתוך הבנה שלא אוכל יותר לעמוד בהחזרים החודשיים לבנק בקשר להלוואות שנלקחו ומתוך אמונה שבדיבור פתוח ושקוף מול הבנק אוכל להגיע איתם להבנות....

נפגשתי עם מנהלת הלקוחות העסקיים בבנק, והיא לא הסכימה לתת לי אשראי או למחזר את ההלוואה (או כל פתרון אחר שיסייע לי להחזיר את ההלוואות), וגם לא המנהלת שלה. היא דורשת ממני להזרים כסף מיידי לחשבון (שאין לי, הזרמתי כל מה שהיה לי מהחשבון הפרטי) כדי לסגור את החובות מולם.

הסברתי כמיטב יכולתי שבתוך כמה חודשים אוכל לחזור למסלול ואני רק צריכה קצת אשראי כדי לאפשר את זה. עם זאת, הם החליטו לבטל לי את כל מסגרת האשראי - כולל בחשבון הפרטי שלי שמנוהל באותו הסניף. וכך יוצא שעכשיו לא רק שהחברה שלי לא יכולה להוציא כסף, גם החשבון הפרטי שלי סגור. הם ביטלו לי הכל.

הם הבהירו שאם לא אחזיר את הכסף כרגע במינוס (שעומד בסה"כ על כמה אלפי שקלים) ואעמוד בהחזרים החודשיים של ההלוואות - הם יעבירו את זה לטיפול הגורמים המשפטיים. אני לא ממש חוששת מ"הגורמים המשפטיים" - מעבר לערבות אישית שבכל מקרה יש, אין לי בית או רכב או נכסים שהם יכולים לקחת. זה נשמע לי דבילי שהם לא מנסים לעזור לי להחזיר את הכסף ורק הופכים את זה ליותר גרוע. בטוח בשבילי, אבל גם בשבילם. גם אמרתי להם את זה אבל אין עם מי לדבר.

אני מרגישה מתוסכלת מאוד כי עשיתי כל מה שביכולתי בצורה הכי כנה וישרה כדי להחזיר לכולם את הכסף ואני עובדת כדי לייצר עוד הכנסות. אני לוקחת אחריות על הטעות שעשיתי. ועם זאת, הם לא מוכנים לתת לי את האוויר שאני צריכה בשביל להבטיח את ההחזרים. זה ממש מטומטם כי המהלך הזה שלהם בעצם גורם ישיר לכך שלא אוכל לעמוד בשום החזרים עכשיו ובעתיד ואני לא מצליחה להבין מה האינטרס שלהם בזה.

אני חוששת מלפנות לגורמים מחוץ לבנק להלוואה, כי אני לא רוצה להגדיל את ההתחייבויות שלי.

אשמח לשמוע עצות ורעיונות למה עושים.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "פיננסי וכלכלה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות