שאלה 232880
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

אשתי מתייחסת לבנות שלי מנישואים קודמים בצורה לא יפה האם להתגרש?

a בן 38 | כתב את השאלה ב-29/09/18 בשעה 19:01

יש לי שתי בנות בנות מנישואים קודמים.
נשוי כרגע לאישה שיש לי ממנה עוד בן בן שנה.
כשהכרתי את אישתי השניה היא הייתה רווקה ואני הייתי גרוש +2, הבנות שלי זה חולשה בשבילי ואת זה הצבתי כתנאי ראשוני למערכת יחסים בנינו - שהיא תקבל ותתייחס יפה לבנות שלי ובאמת כך היה.
היא טיפלה בהם ואהבה אותם והתנהגה אליהם כאילו הם היו שלה. ממש בצורה הזו.
כולל לשחק איתם ולהוציא אותם מגנים בזמן שהייתי בעבודה ולהכין להם אוכל.
היא תפקדה באמת בצורה יוצאת דופן (גם ככה אשתי הראשונה לא כ"כ בקו השפיות ולכן הבנות נמצאות ברוב הזמן אצלי ומעט מאוד אצל הגרושה).
קצת אחרי שהבן שלי נולד שמתי לב לשינוי 180 מעלות ביחס שלה לבנות שלי, כאילו היא התחילה לראות אותם בתור סוג ב' ואת הילד בתור מקום ראשון.
פתאום ראיתי המון פעמים שהיא מתחילה לזלזל בהן, להתייחס אליהן לא יפה, לצעוק עליהן, אני לא מדבר על קללות או חלילה על ידיים או משהו בסגנון - כי אז הייתי גומר אותה,
אלא פשוט יחס כזה של אפליה ושל דחיקה לצד, של אי שיתוף במשחקים כשהיא משחקת עם הבן, רצון להתבודד ולתת להן הרגשה שהן לא שייכות, הרבה פעמים להעיר ולדבר אליהן בחוסר סבלנות. הבנות שלי גם ככה סבלו הרבה מאמא שכמו שאמרתי היא לא בקו השפיות, היא לא חולת נפש או משהו בסגנון אבל מאז הגירושין היא לא כ"כ התייחסה אליהן ואף הזניחה אותן, מצאה לה חבר נסעה לטייל איתו לא התייחסה אליהן שכחה אותן נסעה כל שני וחמישי לחו"ל ולא כ"כ עניין אותה מהן.
אני לא מוכן שהן יספגו יחס כזה מאף אחד!!!
הן מאוד אהבו אותה עד לפני שהיא התנהגה ככה והיום הן אומרות לי שהן לא סובלות אותה והיא מגעילה. מה שממש גרם לי לחתוך הוא שהבת שלי אמרה לי שהיא מתנהגת אליה לא יפה וצועקת עד ששמתי מכשיר הקלטה בבית כדי לראות מה מתרחש שם ושמעתי אותה אומרת לבת שלי זוזי מפה ותעזבי את הטושים עכשיו *** (הבן שלי) רוצה לצייר והיא אמרה לה אני אצייר איתכם ביחד אז היא אמרה לה "לא את לא עכשיו אני מציירת איתו ואת מפריעה" וכשהיא אמרה לה אבל אני ציירתי ראשונה אז היא אמרה לה זה לא מעניין- הילדה פשוט ישבה וציירה ציור והיא פשוט באה הקימה אותה באופן הכי בוטה ומכוער וגם אמרה לה ללכת.
והרבה דברים בסגנון הזה.
עקב כך נפרדתי ממנה ואמרתי לה שאנחנו מתגרשים.
אחרי 2 דיונים ברבנות היא באה וביקשה סליחה אם יצא מצב כזה או אחר וניסתה לסדר את העניינים.

אני מאוד חצוי בהרגשה של לסלוח.
וגם לא מבין מה יצא לה מכל זה ואיך זה שרק אחרי שנים גיליתי פרצוף אמיתי וכל שאר השנים שקדמו היו זיוף? כל הזמן הזה היא סתם זייפה אהבה וקרבה אליהן?
וגם חשבתי על זה שמה יצא לה מזה?
משהו כלכלי לא יצא לה ממני. אני מרוויח טוב אבל כמובן שטעות לא עושים פעמיים וחתמנו על הסכם ממון - עברנו לבית יחד בה אנחנו משלמים משכנתא משותפת ושום דבר לא שילמתי יותר ממנה, כמובן שפינקתי אותה מידי פעם אבל היא לא חיה על חשבוני בשום צורה. כך ששיקול כלכלי שיסדר אותה לא היה פה...

כמו שאמרתי הבנות שלי ברוב הזמן נמצאות אצלי יש להן חדרים בבית שלנו וכמובן שגם הילד גר איתנו.
אני אוהב את הילד בדיוק כמו שאני אוהב אותן אבל אני לא מוכן לקבל אפליה לשום צד.
היא מנגד טוענת שכשאני נמצא בבית אני מתייחס בעיקר לבנות ופחות לילד - מה שבכלל לא נכון ואני בכלל לא עושה שיקול למי להתייחס ראשון מבחינתי כולם על אותו סקאלה.
היא מתעצבנת שאני יושב בספה והן יושבות עלי או שוכבות עלי או מחבקות אותי או יותר מידי "נדבקות" אלי לטענתה. וגם שאני מרדים אותן ככה. הן באמת כל הזמן יושבות עלי והרבה פעמים נרדמות ככה ואני מעביר אותן אבל,
אני לא מבין מה היא רוצה? הן בסך הכל קטנות אחת בת 5 ואחת בת 6 והן אוהבות להימרח ולחבק ולנשק.

האם זה נכון לחזור אליה או שעדיף להתגרש?

עדכון מa, שואל השאלה 2018-09-30 09:44:27

לאור התגובות פה ואחרי שיחה עם הבנות שלי הוחלט סופית להתגרש ולא אזוז מההחלטה הזו כל עוד אני נושם. הילדות שלי הן מעל הכל ולא ארשה שאף אחד יפגע בהן תודה לכולם.
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (30) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות