0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

שאלה מתוסבכת- מה אני עושה בכדי למצוא דרך להשיב את האבידה שיש לי חלק ממנה?

vitali (אנונימי) בן 27 | כתב את השאלה ב-28/09/18 בשעה 13:31

אמרתי מראש מתוסבכת
כבר אומר שוב, שאמרתי שלושה פעמים שהשאלה כשמה היא:
בשביל ילד מחפשים שלום הבית
בשביל שלום הבית מחפשים דרך
בשביל הדרך להגיע למונחים של הבנה אכפתיות אמפטיה ואפשרות להביא ילד יש נעלם שלפעמים לא נגלה מן העין,
אנחנו ממש ממש אבל ממש רחוקים ויש משהו שלא מובן מאליו ואכן מעניין, מטריד אותי שנים רבות בכל רגע ורגע שהוא מופיע(הנושא) - דלגו כבר אומר דלגו הלאה, תעברו לדף הבא ולשאלה הבאה.
לפעמים יש חלק שחסר ביחסים, במשפחה, בשביל הטעם הטוב ולפעמים הוא חסר עד כדי סימן.
אותנו לימדו שלגנוב לא טוב
אבל לפעמים יש חלק, פריט או חפץ שהוא חסר עד כדי סימן ובטעות הוא גורם לכל המריבות
אני כשהייתי קטן וההורים שלי היו בסכנה קיומית אפשר לקרוא לזה ככה, אני כדי להתקיים לנצל את ההזדמנות להראות אמפטיה שלי כלפיי, שלי כלפיהם
הייתי מחפש לאחר שלב מסוים איך להביע את הרגש שלי ולתת סימן שאני חי איתם ויש משהו שמפריע לי והוא עד כדי פוגעני, הייתי הורס - חפץ כלשהו בעל ערך כמה שיותר קטן ששמים לב אליו ביום יום, אם זה דיוידי אם זה טלויזיה בצורה כזאת או אחרת עממה כשכל החפצים נגמרו בצורה כזאת או אחרת אם אפשר לקרוא לזה ככה ועברתי דירה לדירה של השכנים מה שנקרה, כלומר הייתי בעל אמצעים אך עוד חסר תובנות, אני גיליתי את החלק של הגניבה.
עכשיו לא הכוונה שאני יכול לגנוב משהו אלא הכוונה היא שכשאני גר עם אמא, אני יכול להרוס וילון, דיוידי, פלייסטיישן שהיה אכפת לי ממנו והיה חשוב לי להסב את תשומת הלב שלה אליי בצורה כזאת או אחרת שהיא תדבר בשפה שלה ושהיא תבין שיש משהו שכדאי להתייחס אליו ואכפת לי ממנו.
בבית ברגע שאתה עובר לגור לבד ואין לך מה לגנוב אין חפץ שאפשר להרוס בשביל להביע רגש למצב הקיים אין מישהו שישים לב איש לא ידע שהלך לך המיקסר האדם שרב איתך יגיד שזו אשמתך.
אני לתומי בלי שום טיפת ציניות התחלתי לחפש גנב
אני ישבתי בבית וחיפשתי המלצות מבעוד מועד באינטרנט לגנב שיגנוב ממני משהו.
עממה מרוב רוח הכוונה אכן פטרו לי בעיה ובלי יותר מדי פרטים שהם לא לעניין, אכן גנבו ממני משהו מבלי ששמתי לב כאשר תכננתי את הנושא מראש לעשרים שנה הקרובות בהלך רוח קרב ובשיא הטוטאליריות של הדברים בתקווה שיצליחו לגנוב ממני משהו שהיה חשוב לי שיגנבו מבעוד מועד ויעמדו במשימה שתכננתי ובניתי עליה למען שלום הבית העתידי שבעזה''ש עוד יבוא ביום מן הימים.
עכשיו העניין הוא שכל כך האמנתי ושמתי דגש כל כך חזק בימים האחרונים למה שלמראית העין אכן נראה לא הגיוני, שבין כל המריבות אחרי שבתום לב באמת חיפשתי גנב, היה מישהו שאכן הצליח לגנוב ממני משהו שאכן גרם למריבות עם אמא עם אבא עם סבא עם האישה שאני אוהב עם הדוד עם הדודה ומרוב תכליתו הוא גרם לכל כך הרבה כעס אצלינו, אצלי כלפי המשפחה שלי ולנגד כל אחד ואחד האנשים שהזכרתי שבתום לב ללא שום טיפת ציניות ועם הרבה יותר מזל משכל הוא שברגע שהוא נעלם וגנבו לי אותו משהו בעל ערך כספי ושווי רב כמובן אני אחרי ששבתי הביתה כעוס בליבי ובנפשי שמחתי כל כך לראשונה מזה חודשים רבים על כך שהוא נעלם ומההילריות של הסצינה שאני אשכרה באותו היום התחלתי לדאוג לגנב, כתבתי מזה עשרים שנה לראשונה מכתב התנצלות כנה לאמא שלי, סלחתי לראשונה מזה בחיי על אובדן, על בגידה על פגיעה בעצמי, באחר ובנפש של האחר על מליון ואחד דברים שלא תיארתי לעצמי בראש שאני בכלל אחשוב על הכוונה להפסיק לחשוב עליהם ועל המרות שיש להם ולמשמעות המסתתרת מאחוריהן ומאוחרי הדברים שהזכרתי שבאמת ובתמים היום סלחתי בשניה לכל האנשים בלי שום יוצא מן הכלל שמסביבי ומכירים אותי ואני מכיר אותם שאני פשוט התחלתי לדאוג בלי ציניות ומבלי להגזים, אחרי כל מה שקרה לי לאותו אדם טוב לב שהחייני והחזירני בתשובה לימים רבים ותקופות ארוכות אני מבין נכון לעכשיו נכון לרגע זה. אני התחלתי לדאוג לגנב, אין שום טיפת סלע במים העמוקים האלו שיש לי כוונה לחשוב ולו במעט ממנה שלאחר כל המעשים וכל הנעשה אשר קרה לי וכל הרגשות שלי אשר היו, שאותו צדיק בסדום הגנב שהחריף את נפשו בכדי למנוע ממעשה רע והמשך קו מחשבה רע והחליט לעשות את הצעד הנכון ובדיוק בדיוק בדיוק מה שאני הייתי צריך נכון לאותו רגע, בכלל מבלי שידעתי. אני תכננתי בראש שלי בתקווה אולי, אולי אולי אולי להגיע לקצה של הבנה בעוד חמש עשרה עשרים שנה אחרי שאני ארהט את הדירה, לבקש כמו עכבר בנימוס משחר ההיסטוריה בכל העולם ואישתו לנסות למצוא לי גנב שיגנוב טלויזיה בסלון שאני כל כך אוהב ובדירה שאין בה כלום בסלון כרגע בכדי שאני אוכל לישון בשקט ולחשוב על אישתי בעתיד, שמרוב הכוונה אותו בחור טוב לב הופיע וגנב ממני את מה שהייתי צריך וכל המריבות וכל המעשים וכל מה שחשבתי עליו שהיה רע, כל הדברים האלה נעלמו. תוך שניה.
ממש נעלמו, בין רגע נעלמה כל טיפת מחשבה שהייתה לי בשמונה שנים האחרונות וכל מעשה רע שחשבתי או עשיתי או פחדתי ממנו שיקרה לי נעלם גם כן, תוך שניה ועכשיו באמת ובתמים מכל הדברים שקרו אחרי שאני חוויתי אותם על בשרי, אני מודאג לאותו בחור. אני דואג לגנב, בלי שום צל של ספק ושום טיפת ציניות ואני לא יודע מה לעשות איך לעזור לו. החיים שלו לא פחות חשובים מהחיים שלי!
ראיתי בטלויזיה בשנת 2010 כחלק משידורי המהפכה שיש לי חלק בנושא ורקע קטן שלמדתי אודות השבכ והמשטרה שיש מקום בתל אביב או במרכז הארץ שאוסף בתוכו את כל החפצים כל הפריטים שנעלמו, הם מביאים לשם את האבידות. עכשיו העניין שהחבר'ה שם לא חזרו בתשובה שלמה לדורותיהם והם כן עשו ועשו הרבה למענינו אבל אין מי שיעזור להם וגם להם אכפת כמו שלנו אכפת וגם הם צריכים עזרה, מגיע להם לשוב ולהיות חלק מאיתנו. בין השאר לחזור בתשובה שלמה ולהקים משפחה, המעשה שהם עשו הרבה יותר משמעותי מכל מעשה אחר שכל הצדיקים חשבו לעשות אי פעם לדורותיהם. הם הצילו נפש חיה, הם הצילו את הנפש שלי ואני אכן חוויתי אבידה והם עשו מעשה וכמובן לא יודו בטעות כי זה מה זה הדבר הזה זה לא מכובד ועכשיו אני כמובן מבין שמהאחריות שלי היא להשיב את החפץ לדאוג להשיבו ולקחת אחריות על הכתפיים שלי. השאלה היא מה לעשות, מה עושים עכשיו?
מה אני עושה בכדי למצוא דרך להשיב את האבידה שיש לי חלק ממנה? איך אני עושה משהו כדי לכפר לתקן את מה שעשיתי כדי למצוא דרך מן המניין למנוע כל קשר אפשרי מן הגנב שהציל אותי לחזור על הטעויות שאני עשיתי?
אני מבין שהחלק החסר שגרם למריבות אצלי יכול לשאת נטל עליו ולהביא למחשבות רעות אצלו ולהביא למחשבות פוגעניות שיכולות לפגוע בו או באחר בגלל הנטל ואני חושב איך לעשות את זה נכון ולחפש דרך להשיב את הנשוא מבלי לפגוע בי ובגנב. הכוונה הייתה לקנות לחם ומים לאחר מערך שנושא אותו החפץ ואני לא יודע איך לשכנע את אותו מר גנב לעשות משהו שימושי בעל ערך מאותו החפץ שגם אני מלכתחילה חיפשתי דרך למנוע בו ומן האחרים מלעשות דבר מה שהוא רע ואכן התוכנית הייתה לשוב לאוקראינה לכמה ימים לקנות מהם את מלאי האלכוהול לשפוך במקום ובמה שנותר להביא לשם אליהם את האוכל שהם מוכרים אצלינו במחיר קצת יותר גבוה מהמחירים שם, אך משהו שנאה לשוק הישראלי ומקנה את האפשרות לקיים את השכר שם ולייצא מוצרים לארץ ולחו''ל שהם פרי יצואתם של הרוסים והאוקראינים שאנחנו מכירים ובאים מהמולדת שם. עכשיו לא עלה בידי להעלות מנחה לאוקראינה, המקום שבו נולדתי אבל איך שכיוונתי בדיוק כך קרה אפילו שלא הייתה אפשרות ולא היה לי שום סיכוי שבעולם מלמנוע מהמעשה רע שיכל לקרות. עכשיו השאלה שלי, איך אני מוצא דרך או משכנע או יכול ליצור דרך קשר נאותה ומכבדת עם אותו גנב שעכשיו בשבילי הוא משכמו ומלעה, לעשות משהו ולו מעשה בעל כוונה ש-היא בשביל לקרון אור על הלך פניו והמעשה שלו ולאפשר לו לתת צ'אנס לי להניח תקווה לקחת ממני ולו תשלום סמלי בשביל נסיעה באוטובוס כדי שיוכל לקנות דבר מה שהוא אוהב מערך של אותו החפץ ולקנות אוכל טוב ולחם בעודף שנשאר לו ולכל החברים שלו ושל האחרים שחשובים ויקרים לו ולי גם כן.?
(אני רוצה שהוא ירגיש טוב עם מה שהוא עשה ושיפיק תועלת גם כזאת שאני רציתי בנסיעה לאוקראינה עם אותו החפץ, כלכלית, מזון, אוכל.. דברים שחשובים לכל אחד ואחד מאיתנו וכמובן מבלי להרע לו או לאחרים וכמובן בריבית דרבית לשכנע אותו שהוא יכול להיות חלק מאיתנו ולהמשיך בכוונות הטובות ואין שום סיבה שבעולם ולא מן המקרא ולא לשם יראה ויראהו שתהיה ולו טיפת כל קשר לחוט שימנע ממנו לחזור בתשובה ולהיות חלק הרבה יותר גדול מאיתנו כי הוא עשה הרבה יותר ממה שהוא חושב וזה כבר אני יודע מהידע שלי, שהדבר נכון והוא אפשרי ואין משהו שימנע ממנו לא בתורה ולא בתלמוד וגם לא בספרי בראשית כי המעשה שהוא עשה גדול מכל עולמו ושל אחרים והוא הציל חיים, את הנפש שלי וגם לפי התורה ואדרבה בריבית דריבית שדרבית נאמר כי יש מפתח שיתכן ואני יודע מה הוא אשר אומר כי הדבר אפשרי בפירוש ובוודאות מוחלטת ואת זה אני בטוח שהוא יבין)
וסליחה כבר עכשיו על הבורות שלי בכל אשר נאמר, מכל הלב לא הייתה כוונה לפגוע.
בכבוד רב ובתודה
עקת. ויטלי

?

,
 
0
.
 
1
?
 
0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (1) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "היריון ולידה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות