שאלה 232076
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

השותפה של בן הזוג שלי חולת נפש, נעלה את הדלת של השירותים ושרטה אותי בתמונה

א' בת 20 | כתבה את השאלה ב-23/09/18 בשעה 19:47

בדירה של חבר שלי יש שותפה לא יציבה בנפשה. אף פעם לא התחברתי אליה במיוחד כמו שהתחברתי לשאר השותפים אבל לפני שנה בערך היא התחילה להתנהג אליי מגעיל במיוחד - התעלמה ממני כשאמרתי לה בוקר טוב, נעלה את הדלת של השירותים בלילה כדי שאני לא אוכל להיכנס ושרטה את הפנים שלי במגנט שהיה על המקרר. כל השותפים בדירה כבר דיברו איתה וניסו לגרום לה להפסיק, אבל היא פשוט אובססיבית כלפיי - עשתה ׳סטוקינג׳ עליי באינסטגרם ואחרי שחסמתי אותה היא המשיכה דרך החשבון של החבר שלה ובסוף חסמתי גם אותו. אני יודעת שהיא הייתה מטופלת אצל פסיכיאטר לפני כמה שנים אבל לפי מה שהיא סיפרה זה היה בגלל הפרעות אכילה ןלא בעיה נפשית, אבל אני יודעת שיש לה קרובי משפחה שגם הם חולי נפש אז אני מבינה שהיא הולכת לפסיכיאטר בגלל שהיא פסיכופתית או סוציופתית או משהו בסגנון, משהו שעובר במשפחה שלה.
כמו שאמרתי, אף פעם לא התחברתי אליה אבל אף פעם לא התנהגתי אליה כמו שהיא מתנהגת אליי, גם כשהיא כמעט אושפזה בגלל ששתתה יותר מדי אלכוהול שאלתי לשלומה ובדקתי שהיא בסדר, לפי מה שכולם אומרים מסביבי היא פשוט מקנאה ובגלל המחלת נפש שלה היא אובססיבית כלפיי ורוצה לפגוע בי כדי להרגיש יותר טוב עם עצמה, ולמען האמת אני באמת בחורה יותר מוצלחת - תעודת הבגרות שלי יותר טובה, אני נראית יותר טוב ובכללי ׳מצליחה׳ יותר ממנה בחיים (כל אחד וההגדרות שלו ל׳הצלחה בחיים׳).
ניסיתי לדבר איתה ולהסביר לה שהניסיונות שלה לפגוע בי פוגעים בשאר השותפים בדירה ובכל מי שסובב אותי ואותה אבל היא אמרה שהיא אוהבת את המצב הקיים (שבו היא פוגעת בי פעם אחר פעם ואני שותקת כדי לא לרדת לרמה שלה ולא לדרדר את המצב).
כמו שאמרתי, מעולם לא ניסיתי לפגוע בה או בחפצים שלה שנמצאים בדירה וכל מה שנאי רוצה הוא להיות עם חבר שלי ואצלו בדירה בלי לפחד כל הזמן שהיא תפגע בחפצים שלי או בי, אבל היא אגואיסטית וכנראה חולת נפש ולא אכפת לה מאף אחד חוץ מעצמה.

איך להתמןדד איתה? שיחה לא באה בחשבון כי כבר עשיתי את זה, ניסיון לפגוע בה בחזרה גם לא כי אני לא רוצה לרדת לרמה שלה. יש דרך כלשהי לדווח עליה ועל האי שפיות שלה או משהו?
ניסיתי בעבר להתעלם ממנה אבל היא המשיכה לנסות לפגוע בי ככה שזה לא עוזר. אני באמת אובדת עצות, חבר שלי דיבר אפילו עם בעל הבית שדיבר איתה אבל זה גם לא עזר, היא פשוט חולת נפש ואני לא יודעת איך לגרום לה לשחרר ממני.

עדכון מא', שואלת השאלה 2018-09-24 01:13:40

**** שינו את הכותרת המקורית של השאלה שלי ******
היא מעולם לא נגעה בי פיזית! היא שרטה את הפנים שלי שנמצאים בתמונת מגנט על המקרר, השאירה סימנים שנראים ממש נוראיים.. מצטערת מקרב לב אם ההסבר שלי לא היה מובן.

בנוסף, העניין עם הדירה טיפה שונה במציאות (כדי להגן עליי ועל החבר שלי מחשיפה אפשרית כלשהי) ולכן האפשרות שהוא יעבור דירה/שאני אפסיק להגיע אליו לא מתאימה.
אני אשמח אם תוכלו להתמקד בעצות שלכם בדרכים להתמודד עם המצב מבחינה נפשית ודרכים לגרום לה להפסיק לעשות פעולות כאלה נגדי.

תודה רבה!
שמור עדכון

האם לדעתכם באמת יש לה מחלת נפש כלשהי?

כן
 
345
לא
 
22

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (14) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "בית, שכנים ושותפים "

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות