0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

עשיתי סטוץ עם חולה סכיזופרניה, מבוהלת! בסכנה?

אנונימית בת 24 | כתבה את השאלה ב-16/09/18 בשעה 21:13

שלום..
אתחיל בכך שאגיד, שאין לי שום דבר נגד הפרעות נפשיות או קשיים נפשיים שבני אדם עוברים, ולהיפך אני מעריכה במי אדם כאלה ומעריצה אותם על ההתמודדות!
לפני כמה ימים בערך הכרתי בחור באפליקציה שגר לידי, בתחילת השיחה הוא הציג את עצמו כבחור עצמאי מבחינת קריירה, אישיות והתמודדות בחיים. הציג את עצמו בצורה דיי אינטליגנטית ולא נראה כלל שיש בעיה או משהו אחר שלא ידוע,
נפגשנו כמה ימים אחרי השיחה - שתינו יין, היה נחמד.. אך שמתי לב שהוא קפץ מנושא לנושא ולפעמים אומר שברים שלא קשורים בהכרח לסיטואציה או לנאמר בשיחה, הנחתי לעצמי שזה מלחץ והתרגשות ושזה קורה ובאותה המידה יכול היה לקרות לי.. ( אתאר למה זה קרה, אני אחרי זוגיות ארוכה שנכוותי ממנה , ולכן היה טוב לי לבחור בסטוץ ולא בזוגיות) אציין דבר נוסף! אני לא בחורה סטוציונרית מאיך שזה מתואר , זו גם הפעם הראשונה שלי ששכבתי עם בחור בפגישה הראשונה, מהסיבות שלי שהחלטתי שבא לי לנסות ואני לא מגישה בנויה עוד לזוגיות לאחר מה שעברתי, וזה התאים לי לאותה סיטואציה ולתקופה שבה אני נמצאת, היה נחמד זרמנו אליו, לאחר ששכבנו וסיימנו, הוא התחיל למלמל שטויות ולא התייחסתי. הנחתי שזה מעייפות או מהאדרנלין שיש אחריי סקס, אני אציין שהוא נראה בחור נורמטיבי לגמרי, לא מוזנח חיצוני עקב קשיים נפשיים דיכאון וכו׳ . בשילה הראושנה בפלאפון דיבר לעניין , כלומר הכל הוצג כיאילו שזה בחור רגיל לפגישה רגילה , עד הפגישה שבה הנחתי שהוא דיבר בהיי גם בגלל האלכוהול וגם בגלל ההתרגשות או לחץ, לאחר הסקס המילים שאמר, היו זוועתיות, שאני לא חושבת שבן אדם נורמאלי אומר לבחורה אחריי סטוץ ופגישה לא תקועה וזורמת, כמו : ״ אני אוכל לקבל אותך מחר ל6 שעות? או ״ מעכשיו את שייכת לי ואת תעשי רק מה שאני אומר זונה שלי, ותפס לי בשיער חזק״ נבהלתי ואמרתי לו שיפסיק שזה לא נעים לי ואני רוצה ללכת! ושלא אומרים דברים כאלה לבחורה אחריי סטוץ , כלומר ברור לי שבן אדם אחריי סטוץ חושב לא הכי דברים טובים לגביי אותה בחורה, וכנ״ל גם הפוך על הגבר,
אך לא אומרים את כל הדברים האלה! זה נקרא טקט!
בקיתור הוא לא יכל להתמודד להסתיר את כל המחשבות הלא נעימות וזדוניות שלו, פלט הכל החוצה וגם התנהג בצורה דיי אלימה וקצת מפחידה למען האמת!
בזמן שהתארגנתי מהר ללכת.. הסתכלתי על השידה שלו כשהדליק את האור- וראיתי תרופות ואחת בשם ריאפלי , השנייה סרנדה. פה נדלק לי נורה אדומה, כי אני לומדת את התחום כימיה ותרופות , ואלו תרופות שנשמעו לי מוכרות, כשחזרתי לבית קראתי שאלו הן תרופות לטיפול במחלת הסכיזופרניה ובדיכאון מצבי מאמינה והלך מחשבתי לא יציב. כל התמונה התבהרה לי והובן לי למה ההתנהגות האלימה הזו והלא מכבדת והקפיצה מנושא לנושא בשיחה קודם.
מכאן נשארתי פוחדת , חוששת, כי הוא יודע איפה אני גרה.. אנחנן גרים רחוב ליד רחוב, הוא יודע יותר מידי פרטים עליי, חברים מהתיכון משותפים קרובי משפחה משותפים.
ומכאן אני רק חוששת... נראה שהוא לא הבין את הקטע של חד פעמי.. כשיצאתי ממנו- הוא אמר ״ אז מחר תעני לי? חסר לך ולא כי את השפחה שלי״ הזדעזעתי וברחתי כל עוד נפשי בי...
אני חוששת שהסתבכתי במשהו גדול מידי.. אני מרגישה המון תחושות.. מצד אחד, תחושה של ניצול ממני אליו- כלומר לאור המצב שלו ושהוא כנראה לא צלול ולא בסדר ויציב נפשית, האם מה שקרה ושתיכננתי שזה יהיה משהו חד פעמי, האם אני יכולה להוסיף לו על מצבו הלא טוב? האם אני משבשת משהו לא טוב אצלן? כי ברור לי שאנשים שסוחבים איתם התמודדות לא קלה כמו זו, ידוע שמתקשים להתמודד עם סיטואציות שקורות בחיים אצל אנשים נורמטיבים שיודעים לקחת את זה לצד טוב ולא רע , כוונה לא מסתכלים על העולם כשחוק או לבן, ונראה שהוא לא.. ושזה הולך להיות משהו שישבור אותו נפשית, כי הוא הראה רגעים שצריך חיבוק וחיזוק ממני, לאור הרגעים שאינו שלט בפיו ואמר דברים קשים.
תחושה שנייה שאני חווה- זה הפחד! האם אני נמצאת בסכנה כרגע? אני אציין שלקראת הסוף הוא לא היה יציב ונראה שהוא יצא מעשתונותיו.. הוא גמר בפנים ושיקר שלא.. שמתי לב בסוף שהוא גמר בפנים, הוא דיבר צורה אלימה ומפחידה, יודע יותר מידי פרטים עליי, האם זה שאנסה להתרחק ממנו לא ישים אותי בנקודת מצב של סיכון ? ( כי כרגע הוא לא נראה בדיוק מאוזן נפשית ומודע למעשים)
בקיצור מי שהספיק לקרוא עד לכאן תודה רבה! ואשמח לעצות ועזרה כי אני נמצאת בסיטואציה שי מורכבת , ואני מלאת חששות ופחדים...

דרך לצאת מיזה?

האם לחסום אותו בפלאפון ולהיעלם- למרות שמודע לפרטים שלי
 
93
לקבוע איתו לשיחה שבה אסביר בדרך נעימה שזה חד פעמי
 
288
האם לעשות משהו קיצוני, לדווח לרשויות עליו כגון מרפאות הנפש
 
74

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (30) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות