0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

איך הופכים לבנאדם טוב יותר?

זרע חמניה בת 24 | כתבה את השאלה ב-11/09/18 בשעה 21:39

היי אנשים,

רציתי להתייעץ איתכם על התפתחות אישית, והקושי הגדול שלי להגיע לצמיחה שכזאת, סליחה על החפירה שבהמשך.
אז קצת על עצמי, אני בת 24 לומדת לתואר ראשון בבאר שבע, מעולם לא הייתי במערכת יחסים או משהו קרובב לזה בגלל חסמים רגשיים ופיזיים. נראה לי שהאובססיה שלי לחסרונות הפיזיים שלי שבגללה התעסקתי כל הזמן בהם ולא בדברים אחרים כמו תחביבים גרמה לכך שהאופי שלי לא התפתח במלואו ואין לי יכולות תקשורות כמעט בכלל (גם אף פעם לא היה לי יותר מדי) או דעות על כל מיני דברים והתייחסות לעולם החיצוני. אני בחרדה חברתית, אין לי כמעט חברים ואני כמעט ולא יוצאת לשום מקום.. בתכלס אני מרגישה די מנוונת אבל אני ממש ממש רוצה לצאת מהערפל הזה שאופף אותי כל החיים שלי ובמיוחד בשנים האחרונות. מבחינת האופי שלי אני גם דיי עוינת וביקורתית מבלי בכלל להתכוון ואני מנסה שלא עד כמה שאפשר - אפילו בהבעות פנים, ההתנסחות שלי מינימלית ושלילית וזה משהו שמרחיק אנשים ממני (נראה לי שזה כתוצאה מהסטייט אוף מיינד בגיל ההתבגרות... התעללות בילדות ושנאה עצמית פנימית וחיצונית לאורך שנים שעוד לא ממש הצלחתי להסיר מעצמי לחלוטין אבל אני בדרך :) .)
אני ממש רוצה להתפתח יותר מהכל בבחינה האישית - להצליח ליצור קשרים משמעותיים עם אנשים, ולהצליח בכלל לדבר עם אנשים על דברים ולפתח שיחות עומק, אני אף פעם לא יודעת על מה לדבר והכל חוזר על עצמו שאני פשוט שואלת את הצד השני שאלות פינג פונג חסרות עניין. אני רוצה להיות בנאדם יפה יותר מבפנים.

אבל אני לא יודעת איך לעשות את זה, מאיפה להתחיל, איך לשפר את עצמי ולהיות בנאדם טוב לסביבה שלו, כי אני רוצה להיות בנאדם טוב, אופיטמי ושמח על חלקו גם כשזה לא מושלם. אני רוצה להצליח לתקשר עם אנשים מבלי לגרום להם להרגיש מוזר ולא נעים.
לצערי אין לי גם תקציב לכל מיני טיפולים או סדנאות סופר יקרות. אז חשבתי ללכת להתנדבות שבה אני אמצא עוד סטודנטים או אנשים שעדיף שיהיו בגילי ואוכל ליצור איתם קשר, אבל לרוב השילוב של מישהי חרדתית ולא נעימה לא מוביל להרבה הצלחה...
אני אשמח אם יש פה למישהו כל מיני עצות על דברים, ספרים תרגילים וכו שיכולים לעזור לי לצאת מהמקום החשוך שאני נמצאת בו כמעט כל חיי. ואני מאוד מודה לאלו שיתנו עצה, אתם במובן מסוים גם מה שאני רוצה להגיע אליו - להיות בנאדם שמוכן לתת את זמנו ומאמצו כדי לעזור לאנשים אחרים. אני כן מאמינה ששינוי זה הוא אפשרי, עם כל הקושי שלי היום אני מאוד שונה מאיך שהייתי אז בתיכון למשל, אני באמת התחלתי לאהוב יותר אנשים, אני מאוד מתרגשת לשמוע סיפורים של אנשים ואני מזדהה איתם כמו שלא הזדהיתי מעולם, וגם מאוד רוצה להיות בחברתם. אבל אני מבינה במובן מסוים למה הם לא ירצו להיות בחברתי ובזה אני צריכה לטפל.

אז לסיכום אני אשמח לעזרה בשני מובנים - להיות בנאדם טוב יותר ולהיות בעלת יכולות תקשורות טובים יותר.

תודה רבה ושנה טובה ומתוקה.אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (17) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות