זוגיותזוגיות היריון ולידההיריון ולידה הורות ומשפחההורות ומשפחה מתבגריםמתבגרים מהבקו"ם... ועד מתי?!מהבקו"ם... ועד מתי?! לימודים וסטודנטיםלימודים וסטודנטים עבודה וקריירהעבודה וקריירה חברים ואנשיםחברים ואנשים בית, שכנים ושותפים בית, שכנים ושותפים מה שעובר עליימה שעובר עליי שומרים על הגוףשומרים על הגוף פיננסי וכלכלהפיננסי וכלכלה תיירות ונופשתיירות ונופש בין הסדיניםבין הסדינים איגיAskאיגיAsk Safe SexSafe Sex
 
שאלה 228194
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

האם לא לתת טיפ למלצרים נחשב לדבר הגיוני? להמשיך לתת טיפים רק כי מכריחים?

ריאליסטית בת 23 | כתבה את השאלה ב-17/08/18 בשעה 19:14

אני כותבת את השאלה הזו כי היא פשוט משגעת אותי כל פעם מחדש ואם אני שואלת אנשים שקרובים אליי מסתכלים עליי תמיד מוזר!!

נתחיל בזה שלדעתי יש המון עבודות שירות בעולם הזה.
השאלה שלי היא למה לא מביאים לקופאית בסופר טיפ? הרי היא העבירה לכם את הדברים ונתנה לכם שירות.
ולמה לא מביאים טיפ לעובד מטבח? הוא זה שהרי הכין לכם את האוכל הטעים שאתם אוכלים במסעדה, הוא זה שטרח יותר.
ולמה לא מביאים טיפ לנהג מונית? הוא גם התאמץ לקחת אתכם ממקום למקום ובזבז את הדלק והזמן שלו.
ולמה לא לתת טיפ לעובד הניקיון הזקן שעובד בתחנת רכבת? הוא דאג לכם שתשבו על כיסאות נקיות. (בקיצור הבנתם את הכוונה)

העניין הוא שיש המון עבודות של שירות (כל אחד תחום אחר) אבל באף אחד לא מקבלים טיפ.
וואלה זה מעצבן ממש כל פעם לשבת במסעדה ובגלל ה"נורמה החברתית" צריך לתת למלצר הזה 10/20/30 שח (או אפילו יותר, תלוי לפעמים גם במספר האנשים שישבנו איתם במסעדה), לא שאני מזלזלת במקצוע שלו, חלילה (אני בעצמי הייתי מלצרית לתקופה וגם אחותי מלצרית). לדעתי כל אחד שעובד הוא עושה וטורח במשהו מסוים אז למה רק למלצרים בעצם נותנים טיפ? כי הם עשו את העבודה שלהם והגישו לכם תאוכל? מה והעובד ניקיון לא התעייף בשמש לעבוד?
הקטע הוא שלפעמים אני גם אומרת לאנשים קרובים כמו למשל חברים, בעלי, אחים שלי ועוד אנשים כשאנחנו יושבים במסעדות ישר ממהרים לתת טיפ ואני ישר אומרת להם למההה? למה למה לתת ??? הם לא עובדים בשביל זה? ויש המשפחה שלי מתווכחת עם זה שזה מגיע להם. ולמה לטבח ולעובד ניקיון שניקה לי הרגע מתחת לרגל את הלכלוך לא מגיע???
עכשיו, יש כאלה שיגידו שהם פשוט לא מקבלים מספיק- נשמות גם אני עובדת בעבודה מסוימת ולא מקבלת מספיק אז למה לי לא מביאים?
יש כאלה שיגידו שיש מסעדות שהמלצרים לא מקבלים משכורת אלא רק טיפים- שזה לדעתי ממש לא בסדר ואפילו לא צריך לעבוד במקום כזה כי זו נוכלות, למה שאשלם גם על מנה יקרה וגם על שירות? זה הזוי זה אמור לבוא ביחד.
אני מדברת פה על עניין עקרוני פשוט למי שלא מבין וזה לאו דווקא קשור במלצרות כי אין לי שום דבר נגד מלצרות (כשהייתי ממלצרת ואנשים הביאו לי טיפים פשוט כאב לי בשבילם שהם צריכים לשלם הייתי מעדיפה שיביאו לעובד ניקיון או למישהו אחר שבאמת מתאמץ יותר ממני, למרות שגם אם הייתי זו שעובדת שם הכי קשה לא הייתי רוצה לקחת טיפים כי יש לי משכורת), גם אם היה דבר כזה להביא טיפים לטייס הייתי אומרת את אותו הדבר אז זה לא העניין של מלצרות.
בקיצור מה אתם חושבים על הענייין? האם להמשיך לתת טיפים רק כי כולם מכריחים אותי? האם תמשיכו לשלם להם משכורת נוספת? האם אתם חושבים שאני מוזרה ואומרת כאן דברים לא נכונים? אשמח אם תנמקו אם כן.

עדכון מריאליסטית, שואלת השאלה 2018-09-05 16:58:37

שלום לכולם. דבר ראשון אני רוצה להגיד שמטרת השאלה הייתה לעורר את לב העם לנוכלות של בעלי המסעדות/אולמות שמצפים שנשלם במקומם לעובדיהם. המטרה של השאלה שלי הייתה גם שלא ארגיש שאני לבד בהרגשה הזו של הניצול שלנו כלקוחות. שמחתי מאוד לראות שיש המון שתומכים במה שאני כתבתי ושעוד הרבה אנשים כמוני מבינים שמחיר מנה במסעדה אמור לכלול גם את המצרכים שלה וגם את שאר העלויות שלה. כי רק כשקונים אוכל זה ככה. אם תלכו לקנות ארון בגדים לא תצטרכו לשלם גם על המגירה הזו בנפרד וגם על המגירה הזו בנפרד ועל דלת הארון בנפרד ועל האדם שיצר את הארון בנפרד ועל האדם שהרכיב בנפרד (הבנתם את הכוונה, המחיר אמור להיות כלול). לאלה שכתבו לי שאם הייתי מלצרית כמוהם ואני לא יודעת מה זה מלצרות, אז הייתי חושבת אחרת, כדאי שתעיפו עין בשאלה ותראו שכתבתי שהייתי מלצרית ודווקא בגלל זה העלתי את הנושא. לאדם שכתב שאני קמצנית ובגלל זה אני לא מביאה טיפים, אתה קמצן בכך שאתה לא מביא טיפ למוכרת בגדים כשאתה קונה בגדים (כי אם לא הייתה נורמה לתת טיפ למלצר גם אתה לא היית מביא) היא גם נחמדה אליך מאד וגם מביאה לך בגדים כל רגע ומתרוצצת בשבילך ומקפלת אחריך את הבגדים ולפעמים גם עושה ספונג'ה בחנות לאחר שהחנות נסגרת, היא לא מתרוצצת פחות ממלצרית תהיה בטוח בכך. ולסיום חשוב לי להבהיר לכל המלצרים באשר הם המתלוננים על משכורתם - רע לכם? אין לכם כסף? ממש עצוב..תחליפו עבודה ! מלצרות זו לא העבודה היחידה שקיימת בשוק, לכו לעבוד בלונה פארק. אם באמת באמת באמת הייתם מסכנים לא הייתם ממשיכים לעבוד כמלצרים (אתם עובדים בזה רק כי אנחנו מממנים לכם את החיים והגיע הזמן שזה ייפסק). קוראת לכולם להפסיק לתת טיפים ולעמוד על שלנו! יחי "הקמצניםםםםם" !! :) :)
שמור עדכון

האם לא לתת טיפ למלצרים נחשב לדבר הגיוני?

חייבים לתת טיפים
 
122
עניין של רצון לעזור להם
 
43
לא חייבים לתת בכלל
 
361

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (77) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות