0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

בן הדוד שלי נמצא בישיבה לא טובה. איך אפשר להציל אותו משם?

בת דודה מודאגת בת 21 | כתבה את השאלה ב-06/08/18 בשעה 20:14

נתחיל בזה שאני לא בחורה דתייה אבל יש לי בן דוד שהוא חרדי ממשפחה חרדית .
ההורים שלו הם אח של אבא שלי ואישתו, שהם אנשים במצב כלכלי קשה (7 ילדים יש להם וכולם היו בפנימיות/ישיבות).
הילד הכי קטן נמצא היום בפנימיה שונה משל שאר האחים, היום הוא בן 15 כבר.
לפני כמה ימים התארחנו אצלהם ויצא לי לשבת עם בן דוד שלי ולדבר איתו . שאלתי אותו איך בפנימיה החדשה, האם הוא מסתדר וכו.
הוא אמר לי שרע לו שם מאוד!! אני יודעת שזה ילד שאוהב מאוד להיות בבית, לא אוהב ללמוד, ילד שכולם במשפחה שונאים אותו, לא נותנים לו לדבר אף פעם (אם מוציא מילה ישר ההורים או האחים מרביצים לו), הוא ילד מאוד מסכן שכולם חושבים שהוא משוגע או לא נורמלי. לכן גם אני לוקחת את מה שאומר בעירבון מוגבל כי אולי רק רוצה צומי אבל יכול להיות שלא.
אני בן אדם שמאמין שאין ילד רע, יש ילד שרע לו ולכן ניסיתי להבין מה רע לו שם בפנימיה.
הוא סיפר לי שיש שם המון גניבות. הוא לא יכול להשאיר אפילו מסרק לבד בחדר. כל הזמן צריך להסתובב עם הדברים עליך כדי שלא יגנבו לך את הדברים, שלא לדבר על כסף שאם אתה מביא ישר הילדים האחרים גונבים לך... (יש לציין שזה מקום של מגורים ולימודי תורה יחד, 3 בנים בכל חדר)
שאלתי אותו האם המורים וההנהלה מודעים למצב הגנבות ומה עושים כדי לטפל בזה, ולטענתו שכולם מודעים להכל וכשגונבים לו דברים והוא אומר למנהל אז ישר מאשימים אותו בכך שלא שמר על הדברים שלו מספיק.
זו נראית לי מציאות עגומה שילד צריך לפחד להשאיר את הדברים שלו ושהוא אשם אם נגנב לו משהו, במקום שיטפלו בגנבים ויתנו להם עונשים.
שאלתי אותו למה לא מעיפים ילדים כאלה מהמקום בתור עונש, אז הוא ענה לי שהעונש זה להיות במקום הזה. מגיעים לשם ילדים שלא רוצים להיות שם ובגלל זה עושים את הדברים האלה כדי שיעיפו אותם, כי רע שם לכולם.
דבר נוסף שהרע לי לשמוע- יש במקום מלא ילדים שעושים דברים מיניים אחד עם השני. הוא מספר לי שכמעט כולם בישיבה הזו הם הומואים שעושים אחד את השני כל הזמן והוא נגעל מזה . (רוצה לציין שהוא בעצמו אחד שנראה כזה, מתנהג בעדינות מדי ומדבר כמו אישה ומתנהג כמו הומו, כמובן לא רוצה להכליל את כל ההומואים שכולם מתנהגים ככה אבל יש מלא כאלה)
הוא אומר לי שהוא כל הזמן שומע ורואה דברים כאלה שם וזה מגעיל אותו. שאלתי אותו אם המורים מודעים לדברים האלה והוא אמר לי שכן, כולם יודעים הכל אבל לא מטפלים בזה ולאף אחד לא אכפת מזה. שאלתי אותו האם זה קורה גם בין תלמידים למורים והוא אמר לי שדבר כזה הוא עוד לא שמע אבל שיכול מאוד להיות ולא יהיה מופתע אם זה קורה.
אמר שבחדר שלו יש ילד הומו שעשה את זה עם 8 ילדים כבר. שאלתי אותו האם הדברים קורים מרצון או שכופים את זה אחד על השני והוא אמר שלפי מה שהוא יודע הכל קורה מרצון בין כולם.
ראוי לציין שאני לא יודעת האם כל מה שהוא אומר זה אמת או אולי המצאה/פנטזייה שלו.
שאלתי אותו האם ההורים שלו יודעים על מה שקורה שם והוא אמר שההורים שלו מודעים ולא אכפת להם שהוא במקום כזה (מה שנראה לי מוזר כי הורים חרדיים נורמליים לא ישלחו את ילדם למקום כזה , אבל ההורים שלו הם באמת לא נורמליים ממש ולא אכפת להם בכלל מהילדים שלהם).
הוא אמר לי שאם הוא גם יהיה הומו אבא שלו ירצn אותו ואבא שלו כבר כמה פעמים אמר לו "אם תהיה הומו אני ארצn אותך". ככה הילד אמר, לא יודעת אם זה נכון למרות שזה אופייני לו להגיד משפטים כאלה. אבא שלו (דוד שלי) הוא אדם מאוד אלים ובכללי המשפחה שלהם היא כזו, כל הזמן מרביצים אחד לשני כמו משוגעים.
סיפרתי הכל לאבא שלי כדי שידבר עם אח שלו ויסביר לו וינסה לברר אולי על המקום הזה שהוא לומד בו האם זה נכון כל מה שקורה שם או שאולי הילד סתם רוצה לצאת משם וממציא דברים. אבא שלי היה בהלם מכל מה שסיפרתי לו והוא אמר שידבר עם אחיו.
שאלתי את הילד האם הרווחה/העירייה מודעים לעניין והוא אמר לי שהרווחה הרבה פעמים מגיעה אליהם ומדברת שם עם הבחורים והם מודעים להכל אבל לא קורה כלום . שזה מה שמחדד לי שיכול להיות שהוא סתם מדבר כי לא נשמע לי הגיוני שלא יעשה עם מקום כזה כלום, או שאולי הדבר הגיוני בכלל? אולי זה כן חוקי לעשות את זה שם אחד עם השני ולגנוב? אני באמת כבר לא יודעת מה לחשוב וכואב לי לחשוב על דברים כאלה! גם שאלתי אותו אם הוא רוצה שאני אלך ואתלונן על המקום והאם יש לו לכך הוכחות או אנשים נוספים שיוכלו לספר ולדבר על מה שקורה שם והוא אמר שהלוואי והמקום הזה יסגר ויש לו מלא חברים שם שיכולים להגיד את אותם דברים ואת מה שקורה שם (אם הוא רק היה רוצה לצאת לא נראה לי שהיה אומר שהמקום יסגר אלא היה אומר לדעתי רק שרוצה לצאת וזהו)
חשוב לי לציין שאין לי שום דבר נגד הומואים, יש לי רק בעיה עם כך שהכל פומבי והמורים מודעים להכל ולאף אחד לא אכפת מזה. הייתי אומרת הכל אותו הדבר גם אם זה היה סטרייטים ששוכבים עם בחורות. במיוחד שהמקום הוא מקום חרדי לכל דבר (או לפחות אמור להיות) ולאנשים שם לא אכפת.
דבר נוסף: יש לי עוד בן דוד שהיה בישיבה אחרת אבל היו שם גם כל מיני דברים, לא כאלה אלא פחות חמורים בהרבה אבל ברגע שההורים שלו הבינו הם ישר הוציאו אותו משם כי כן היה להם אכפת. זה הכל תלוי בהורים כמה אכפת להם מהילדים שלהם.
אשמח אם תעזרו לי להבין כיצד ניתן לברר מה באמת קורה שם והאם כדאי לפנות למישהו מקצועי בעניין או לרווחה (למרות שהוא אמר שהם לא עושים שם כלום) מה ניתן לעשות במצב כזה? איך אפשר לדעת האם משקר או לא?
אשמח לתשובות מאנשים שמבינים בנושא ומבקשת שלא לשפוט ולהגיד שכל הישיבות כאלה כי אחים שלו היו גם בישיבות והם אמרו שאצלהם בחיים לא היו דברים כאלה מה שאומר שיש מקומות נורמליים ויש מקומות לא נורמליים בכל מגזר ומקום.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות