0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

אמא שלי מציקה לי עד לגבולות הטרדה באופן חולני, מה לעשות איתה?

בלישם בן 22 | כתב את השאלה ב-05/08/18 בשעה 20:19

היי
אני בן 22 עצמאי גר לבד עושה הכל לבד ( כביסה,מבשל וכו') לא תלוי באף אחד אני כרגע מובטל אך עם המצב הכלכלי שלי אני יכול להרשות לעצמי. חסכתי כסף בחול וחזרתי הביתה.
הבית של ההורים הוא לא מקום טוב והבנתי ששם אני אהיה תקוע ולא יוכל להמשיך אז השכרתי דירה.
עכשיו אמא שלי לא מוכנה לשחרר היא מתנהגת באופן אובססיבי ומטריד.
בהתחלה הייתה מתקשרת אלי כל יום באותה שעה לשאול איזה מטלות עשיתי לעצמי בבית. שיחה של 2 דקות וביי. זרמתי עם זה בהתחלה למרות שזה מציק לי כי אני לא צריך שיגידו לי מה לעשות אני יכול לנהל תעצמי, ובמקום לדבר איתי אחרת באופן נורמלי היא מתקשרת לשאול מה עשיתי מעבירה ביקורת מדברת בטון מזלזל כאילו אני מסכן ולהתראות ככה היה כל יום במשך שבוע, בזמן הזה היא הייתה מבקרת אותי פעם אחת שבוע. שוב אני הבאתי לה לבוא כי הרגשתי קצת רע שעזבתי והיא מתגעגעת אז החלטתי לתת לה לבקר למרות שזה לא עשה לי טוב.

זה נהיה גרוע יותר אז החלטתי להוריד טיפה תקשר. הפסקתי לענות לה לטלפונים וכתבתי בווצאפ שהכל בסדר.
אני כבר גרתי לבד לפני זה. וגם בחול. כך שהיא מבינה שאני עצמאי ב100%.
איך שהורדתי תקשר היא המשיכה תהטרדות יותר. בשבת אחת שקבענו שהיא תבוא ואני לא רציתי לא עניתי לה. היא התקשרה אליי 12 פעם ב 10 דקות. בסופו של דבר החלטתי שתבוא והיא באה היא גרמה לי להרגיש עם זה אשם שאני לא עומד בהחלטות וויתרתי.

היא ביקרה אותי שוב ביום באמצע השבוע עכשיו נהגתי ברכב ואני מודע לכך שאני נוהג יותר טוב ממנה ואני יותר עצמאי ממנה, אבל היא התחילה עם הערות וביקורות בהתחלה זה לא הציק לי אני אפילו כבר מרחם עליה שהיא עושה דברים כאלו ולוקח את זה בצחוק. אבל איכשהו זה יתגלגל לכך שזה השפיע עליי ואותו יום נגמר לא טוב והבנתי צריך לנתק תקשר אחרת אני לא יכול להתקדם בחיים וזה תוקע אותי.

מאז הפסקתי לענות לה לטלפונים רשמתי כמה פעמים בווצאפ שהכל בסדר והפסקתי לענות.
ההטרדות החלו היא כותבת לי פעם אחת תודה רבה שאני מתנהג ככה, תודה רבה שאני גורם לה להרגיש ככה ושהיא נורא נורא אוהבת אותי ואיך אני עושה דברים כאלו.
יום למחרת כאילו שולחת לי סרטון לא קשור כאילו הכל טוב.
אני בשלב הזה עדיין מתעלם.
מגיע יום אחרי שאני לא עונה כמה ימים.. והתחילה לחרוש לי על הטלפון מתקשרת בלי הפסקה, מחסוי, ממספרים אחרים.
אפילו התקשרה לסבתא שלי בחול ( ברוסיה ) וכנראה אמרה לה משהו גרמה לה להתקשר אליי גם. כש זה בחיים לא קרה סבתא שלי תמיד כיבדה אותי ותפרטיות שלי והיחידה במשפחה שמבינה מה אני עובר.

וכך זה ממשיך, היום נהיה הכי גרוע אפילו ציפיתי שזה יקרה, היא הגיעה אלי לדירה מיזומתה כש הוא מודעת לכך שאני מתעלם ממנה ולא רוצה לדבר, והתחלה לדפוק בדלת דפקה 20 דק חצי שעה, התקשרה מלא פעמים, ממספרים שונים ולא וויתרה.
אני רציתי אפילו לפתוח אבל הבית שלי בדיוק היה קצת מבולגן וידעתי שזה יתחיל סיפור והיא תרצה לנקות אצלי תבית ואני לא מחויב להביא לה תשובות או לפתוח או להסביר לה איך אני חי, אני עצמאי ובוגר.
החלטתי לא לפתוח ולמנוע את כל הבעיות.
בסוף היא עזבה התקשרה אחרי זה עוד כמה פעמים, אני בטוח התקשרה לסבתא שלי וסיפרה לי עד כמה היא מודאגת וגרמה לה לדאוג עושה סיפור משוםדבר.
ואני מקבל הטרדות בטלפון בלי הפסקה, בסוף בלילה שלחה לי "הודעה שפעם הבאה היא תדפוק בדלת עד שהיא תשבר ושאני אענה לה כבר!" משאירה הודעות קוליות ממש הטרדות.

אבא שלי בסיפור לא יודע אם לדבר איתו או לא כש גרתי תקופה בבית אחרי חול כולם הפסיקו לדבר איתי מסיבה כלשהיא הם ניסו לשלוט בי בבית אבל אני כבר עצמאי מבוגר פשוט התנהגתי כעצמי והפסיקו לדבר איתי רק מהסיבה הזאת, ואבא שלי גם מקנא בי כך שלפנות אליו אני לא בטוח יתן לי משהו לכן נתקתי עם כולם תקשר.
הוא מנחם אותי כש הייתי נפגע ובוכה בגללה, אבל אני לא יכול לסמוך עליו היום הוא לא מבין אותי הוא גם מנסה לשלוט בי ומקנא בי אז זאת לא אפשרות לצערי.

השאלה שלי איך אני ממשיך? ההטרדות האלו כבר מציקות ולי לא אכפת אני אעשה הכל כדי שאהיה לי טוב אני לא מחוייב להמשיך לסבול וליפול לשטויות שלה ולמשחקים שלה. אני די בטוח שההתנהגות שלה חולנית כ אם לילדים אני חושב היא צריכה לתמוך בחופש שלי ושיהיה לי טוב במקום זה היא יותר תומכת בעצמה ורק מנסה לשלוט בי.
כל פעם שניסיתי לדבר גם על התתנהגות הזאת שלה היא אמרה שאני מדמיין דברים ואיך אני לא מתבייש לדבר ככה, ותמיד לסובב את זה עליי ושאני ארגיש אשם.
וכל החיים זה עבד אבל עכשיו נמאס לי, אני לא ילד אני לא צריך לסבול אלו החיים שלי.
האיומים שלה פעם בילדות היו מזיזים לי כמובן הייתי ילד והיא הייתה מאיימת פיזית נפשית הייתה גם מכה לפעמים. אבל עכשיו זה כבר לא משנה האיומים שלה לא מרגשים כי אלו החיים שלי.


השאלה שלי מה אתם חושבים על ההתנהגות שלה האם זה נורמלי?
ואיך אני מתמודד איתה? אני יכול לשנות מספר אני יכול לעשות הכל משצריך כדי שזה יפסיק, כל החיים סבלתי מזה מההצקות האלו מהטרדות האלו, היו לי המון בעיות בגלל
גרתי בבית שהרגשתי שאני שורד כל יום כאילו אני בגונג'ל היו בריונים בבית בין אם זה אמא שלי בין אם זה אחי שהיה הבריון שלי בבית לא היה לי מקום לנוח.כל זה גרמו לי להמון חרדות בחיים פחדתי מכל דבר ולקח לי שנים של עבודה עצמית להגיע לאן שהגעתי היום מבחינה שהייתי פוחד מהכל, פחדים מהכל חרדות, בעיות עם דימוי עצמי הדברים שנהיים משנים של התעללות נפשית וגם פיזית. ואין מצב אני חוזר אחורה. החרדות זה לא דברים גם שעוברים ישר אני עדיין חרד לפעמים, אבל מאז שנתקתי לגמרי קשר שיפור לחלוטין. כש אני חושב על זה שאני בוגר ולא מחוייב תשובות לאף אחד אני מרגיש טוב עם זה ומרגיש כאילו אני מתרפא.

תוך 3 חודשים שגרתי בבית אחרי חול הרגשתי שכל הבעיות חוזרות אליי! וזה הטריף אותי נורא. ועכשיו שאני גר לבד אני מנסה להחזיר אותי. ולדבר איתה לא עוזר היא תגיד אני מדמיין הכל ותגרום לי להרגיש אשם עם עצמי ועם מה שאני מרגיש, ואני יודע שזה לא נכון.

אני רק רוצה לחיות להיות שמח מאז שנתקתי קשר התחלתי להרגיש כל כך טוב כאילו השתחררתי מאיזה כלא. והיא כל הזמן מנסה להחזיר אותי לשמה חזרה "בכוח".

מקווה שקראתם ותודה מראש חח.
אשמח לתגובות ועצות.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות