שאלה 226802
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

אחי גדל בשכונה של ערבים, כל הזמן הוא מדבר איתי על דברים שקשורים לערבים ואני בהלם

שירלי בת 24 | כתבה את השאלה ב-04/08/18 בשעה 19:35

שלום רב,
ראשית אומר שזה אינו פוסט גזעני !!!! אלא שאלה שמגיע ממקום אחר לחלוטין.
אתחיל בכך שיש לי אח בן 5 וחצי, שגר עם הוריו בעיר מעורבת, בשכונה שרובה אוכלוסיה ערבית. אציין שאני אישית מסורתית ועזבתי את העיר עוד בצבא והתקרבתי רבות לדת, אחי הקטן כל הזמן חוזר מהגן במקום להתעסק במחשב ומשחקים כמו שילדים אוהבים [לא שאני בעד], אפילו ביצירות הוא לא נוגע למרות שלדברי הוריו הם מנסים איתו.
אחרי הגן הוא רץ לפארק שצמוד לביתו וכל היום מבלה עם השכנים הערבים הקטנים. חוזר הביתה מאוחר או שיוצא מצב שהוריו יוצאים לקחת אותו והוא יושב בבית של הערבים אוכל מהאוכל שלהם וכל הזמן אצלהם. לעיתים הם עולים ודופקים בדלת של הבית ומבקשים להתארח ולהיות אצלינו.
עד כאן אין בעיה. הדבר הגיע למצב שהילד מבקש לאכול אוכל כמו "שלהם" וכל הזמן אוכל בלי תיאבון בבית, כאשר הוא בא אליי הוא מבקש אחרי 24 שעות לחזור ל"חברים הערבים". החשש שלי התעורר כאשר הוא קרא להם "חברים ערבים שלי" כלומר ממש יודע מה ההבדל. לא אמר שהם חברים שלו, אלא ממש מציין שהם 'ערבים'. מבקש ממני מוזיקה בערבית ואומר לי תקראי לי ספר בערבית.
מדובר במשפחה יהודית שומרת מסורת ויחד עם זאת שומרת על יחסי שכנות טובה אך הדבר נראה משפיע רבות על הילד ואני כאחות מודאגת ברמות.
כל הזמן הוא מדבר איתי על דברים שקשורים לערבים ואני בהלם...יצא לי לדבר עם ההורים כדי שיעבור דירה אך האם מסרבת והאבא מאוד רוצה לעבור והדבר מגיע לכדי ריבים ואף רצון להתגרש. מדובר במשפחה בעלת אמצעים דלים בכל זאת והילד נשאב לתוך התרבות הערבית.
הילדים שהוא מסתובב איתם לא הולכים לגנים לא לומדים בבית ספר וממש מסוג הילדים שלהורים שלהם לא אכפת מה הם עושים ואם הם לומדים, מפחדת שעוד שנה כאשר ילך לבית הספר הוא לא ירצה ללמוד וכל הזמן ירוץ אליהם.
אי אפשר גם לתקוע אותו בבית ולהחביא מפתחות ולנעול אותו...
מה הייתם מציעים?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (11) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות