0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

ריב גדול עם אימא וכעת יחסים קרים ביותר - חשש לנזק בלתי הפיך ביחסים

THE TRUE בן 29 | כתב את השאלה ב-10/07/18 בשעה 13:15

@הרקע@
אני בנאדם שחיו החלו להתרסק החל משנת 2011 בהדרגה. בתחילה זה היה פרידה מחברה שהייתה בזמנו, אחרי כמה זמן החלו נתקים עם חברים שהיו ורק אחד אמיתי נשאר.
לפני כמה שנים החלטתי להפסיק לימודים במוסד נחשב בארץ אחרי שניסיתי שם ללמוד כמה שנים אך לא התקדמתי הרבה- מדובר היה במכה אנושה. אחרי כן היה לי גם ריב עם אחד מבני המשפחה ומאז אני איתו בנתק.

רק קורס טיס שעשיתי לפני זמן מה הוא הישג מסוים שהצלחתי להשיג ב"חיים השניים" שלי. מדובר בהשקעה שהיא יותר לטווח הרחוק- כאשר יש לי עוד הרבה קורסי המשך לעשות והמון שעות טיסה לצבור- כדי לחשוב על להתקבל לעבודה כטייס. אך זהו היה השלב הראשון, אותו גם עברתי אחרי קשיים רבים.

הרעיון שלי הוא לעבוד כנהג משאית ובכסף שארוויח לחסוך לקורסי טיס הבאים. אלא, שעשיתי את אחת מהטעויות הכי גדולות בחיי וציינתי בטופס הירוק כל פיפס קטן רפואי שהיה לי- שבדיעבד חלק בכלל לא הייתי צריך לציין אפילו לפי חוק. בעקבות כך החל הליך יקר, ארוך מאוד, שאם יגמר זה יהיה עוד כמה שנים- ובשורה התחתונה- אני יכול לשכוח מלהיות נהג משאית בישראל.
כך שבימים אלה אני מתלבט בין למצוא עבודה שאני פחות אוהב בישראל, או ללכת ללמוד נהיגת משאיות במדינה אחרת.

@אני מול המשפחה@
אני הכבשה השחורה במשפחה, בעוד כל אחיי מלומדים (סיימו את לימודיהם) ומרוויחים המון כסף, אני נכשלתי בלימודיי ובעצם בכל תחום אפשרי בחיי. המשפחה חושבת שיש לי בעיה פסיכיאטרית, ואף שלחוני לכל מיני בדיקות אך אלו שללו זאת. עדיין, כל בני משפחתי מאמינים שאני משוגע.

לא אפרט יותר מדי אך אני בנתק עם כל אחיי חוץ מאחד מהם, וכנראה גם איתו כעת החל נתק (לפני כן היה יחסי שלום קרים). אני נתפס איפוא- ככבשה השחורה.
ההורים פרימיטיביים ולא רחבי אופקים כמוני- בעוד אני חשבתי על דרך להתחיל חיים חדשים ולבנות את עצמי, הם ניסו להכתיב לי מה ללמוד ומה לעשות- ממחשבה שמחשבותיי שאפתניות מדי.

@אימא@
אימא שמה לי מטאפורית מקל בגלגלים על כל רעיון שאני מעלה:
-כשלמדתי במוסד נחשב בארץ- טענה שלא אצליח ושאני רק יכול לעבוד כנהג. לבסוף באמת לא הצלחתי בלימודים (החלטתי להפסיקם כי ראיתי שלא מתקדם לשום מקום).
-כשחשבתי להיות נהג משאית היא ישר אמרה בזלזול "מי יתן לך רשיון על משאית?"
היא חושבת שבגלל שאני אולי לא יוכל להרים גלגל של משאית במקרה של תקר- המקצוע לא מתאים לי. בסוף באמת אני לא יכול בישראל להיות נהג משאית כי כתבתי יותר מדי בטופס הירוק.
-כשחשבתי להגר לגרמניה וללמוד שם נהג משאית- ישר אמרה שבני מיעוטים שם יהרגו אותי.

הדפוס הוא שאימא באופן קבוע מורידה לי את הבטחון- או מנסה להוריד- ובעיקר מעצבנת אותי מאוד. היה ומדובר בילד מצליח- מילא. אבל אני בנאדם שכשלון הוא שמי השני- לכן הערותיה מציקות ביותר. בזמן שאני עושה מעל ומעבר למצוא עבודה שלא תבייש אותי- אימא מדברת אלי כאילו אני פרזיט מרצון. יש עוד בעיות איתה, למשל כשאני שואל אותה איפה נמצא משהו היא עונה לי בטון לא יפה. לפעמים היא מעלה דיונים עלי עם אבא שבהם היא מביאה דעותיה נגדי ונגד דברים שאני עושה, שהם טריוויאלים לכאורה. יש עוד בעיות שאני לא זוכר כרגע.

@הריב עם אימא@
לפני כמה ימים אימא אמרה שאני לא אעבוד לעולם כטייס- אמירה שהרתיחה אותי- בעיקר כי היא לא אומרת את זה כי יש לה נסיון בשוק העבודה האמריקאי או כי היא באה מתחום הטיס- היא לא- אלא כי זה הדפוס שלה- להקטין אותי.
אותו ערב היא לא הייתה בבית -הלכה לאחד הילדים, וכעסתי בארוחת ערב- לפני אבא התחלתי לקלל את אימא קללות חריפות- כשהוא מגבה אותי ומסכים איתי שמדובר באישה בעייתית.

ניסיתי לא לצאת על אימא ולהשאר ענייני ורגוע.
יום אחרי כן היא הייתה בבית וביקשה שאשטוף כלים. בהתחלה אמרתי שכן. אבל הבנתי שאחרי העלבון האחרון אני לא ארגיש בסדר אם אעזור לה- לכן אמרתי לה שבגלל מה שהיא אמרה אני לא שוטף. היא אמרה ש"זה לא חוכמה רק ללמוד", והעניין התפוצץ.

צעקתי על אימא מאוד חזק עד שהיא נאלצה לסגור את חלונות הבית ואבא הצטרף אלי- הוא שונא אותה ובעצמו לא הסתדר איתה מאז ומתמיד. קיללתי אותה קללות שלא מתאים לרשום כאן ואמרתי לה דברים חריפים מאוד- והכל בצעקות. אבא גיבה אותי- באומרו שבמקום להרים אותי (להרים לי את המורל) היא מורידה אותי.

איבדתי אמונה ביהדות כשחיי קרסו לפני שנים, אבל אני מניח שגם בדת החדשה- אי כיבוד הורים גורר איתו עונשים כבדים בעולם הבא. וזה גם ממש לא יפה ולא כל כך מוסרי. פעם, הייתי מתנצל בפני אימא כאשר הייתי יוצא עליה- בחלוף הזמן הפסקתי לעשות כן כי ידעתי שעוד כמה זמן יהיה עוד התפרצות עליה.

@המצב אחרי הריב האחרון@
נראה שהריב האחרון היה חזק ביותר ובמשך כמה ימים- לראשונה- אימא לא דיברה איתי וגם אני לא איתה. נפשית הייתי על הרצפה- והרגשתי שחיי מועדים לאובדן. היתרון הוא שהיה לי שקט תעשייתי- אני אדם פעיל מאוד ובימים אלה מובטל ולכן נוסע לכל מיני מקומות לבחון אופציות תעסוקה שלא יביישו בנאדם כמוני (אני בכל זאת קצת מלומד, אני לא יכול ללכת לעבוד במקומות של המעמד הנמוך). מאז הריב אימא לא שואלת אותי כל פעם לאן אני הולך- לא צועקת עלי כשאני מכין במטבח ארוחות לילה וכו'. אך אני מרגיש שאמרתי לה דברים איומים והיחסים איתה עלו על שרטון- ובעיקר שחיי הגיעו לשיא שפל חדש.

אחרי כמה ימים ניסיתי קצת לדבר איתה ממש בקטנה- והיא עונה תשובות ענייניות בקרירות.
מצד אחד אני חושש שהמצב יוביל לנתק- דבר שיחסל אותי- אני בנתק כבר עם כל בני המשפחה (יום אחרי הריב עם אימא- שאחד מבני המשפחה שמע מחדרו, אני חושש שאני בנתק גם עם ההוא שהייתי איתו בשלום קר) ,מצד שני- יש לי שקט תעשייתי לחיות. אני גם חושש שאם אשלים איתה לגמרי- היא תחזור לזלזל בי ולשדר שלא יצא ממני כלום. אני גם רוצה ליצור את הרושם שדיבור כזה שלה לא מקובל עלי- לא מקובל שאני משקיע חודשים על קורס טיס ואימא באה וקוטלת אותי.

זה מאוד קשה לחיות כבן כושל וכבשה שחורה כשיש אימא שקוטלת אותי ומדברת נגדי באופן קבוע (רק אלי היא ככה). קשה לי גם ככה להתמודד עם חיים כושלים ולנסות לבנות משהו במקום של הרס וחורבן מוחלט (ושכמעט כל דבר שאני מנסה לעשות נכשל בגדול)- להוסיף לזה אימא שמקטרת ומדברת נגדי באופן כמעט קבוע-זה פשוט בלתי אפשרי להתנהל ככה.

אני חושש שאם אשלים איתה אחרי כמה זמן יהיה עוד ריב (בטוח יהיה) והזלזול בי לא יאחר לבוא.
מצד שני היא חשובה לי והיא ואבא הורים טובים שאני אוהב, לא מזמן טיילנו בחו"ל ביחד והיא כן רצתה שיהיה לי טוב. הם היו שם בשבילי.
נתק עם אימא יחמיר מאוד את מצבי הנפשי ויוביל אותי לתהום חדשה- אני מפחד שחיי יתגלגלו למקום כל כך אפל שחיי יהיו כמוות- וכך אני מרגיש לפעמים.

מה עושים?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות