שאלה 223404
  מצורף שיר רקע
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

התמודדות בלתי מודעת עם דחייה ושנאה עצמית- מה אפשר לעשות?

שם בדוי בן 22 | כתב את השאלה ב-10/07/18 בשעה 20:32

לפני מספר חודשים עברה עליי תקופה טובה שבה התאמנתי והגעתי למצב שהתחלתי עם 2 בנות ( לא במקביל ). יצאתי עם אחת מהן ואחרי הדייט הראשון שהיה נחמד פשוט לא ענתה לי יותר. עם השנייה התחלתי בזמן שעבדתי בחנות, והרגשתי אליה קשר ( אני יודע שזה נשמע קריפי...אבל זה אופי שלי, אני מאוד מהר נהיה רגיש) והדייט היה ממש טוב למרות שהיה דיי בנאלי ואפילו התנשקנו בסוף.

אני לקחתי מהערב הזה את המסר שזהו, יש לי קשר עם מישהי ממש טובה ומגניבה ועכשיו הכל יסתדר לי בחיים. אחרי יומיים היא כתבה לי את הדברים שכותבים כדי לא להעליב ( בדיוק יצאתי מקשר וכל זה) ומשום מה ציפיתי, אפילו יותר מציפיתי, ידעתי שהיא תשנה את דעתה ותכתוב לי שהיא מתחרטת.
העברתי את הימים בדפדוף בין המדיה החברתית שלה לבין של הבחורה הראשונה, והתפטרתי מהעבודה שלי מאיזו סיבה שבעצמי לא הבנתי עד הסוף.
עברו כמה חודשים של מובטלות ( אני חייל משוחרר שגר עם ההורים) וסוג של התחבאתי מהעולם. עדיין נפגשתי עם חברים ויצאתי מהבית אבל סוג של התחבאתי בפנים. אני עובד עכשיו בישוב שלי בחנות שרוב היום לא נכנסים אליה לקוחות וידעתי את זה וזה דיי מה שמשך אותי לעבודה הזאת. אני מעביר את הימים סתם בלגלוש בפלאפון ולשחק בפלייסטיישן כשאני בבית. מידי פעם אני מתאמן.

קראתי איזה מאמר שאומר שאיך שהגבתי זה תגובה של שילוב בין שנאה עצמית (בעיה שיש לי הרבה מאוד שנים במינונים משתנים שלפני כמה שנים הגיעו לרמה קיצונית) ולביישנות כתוצאה מדחייה. זה נשמע דיי הגיוני אבל אני מרגיש עירום עכשיו. ספגתי שתי דחיות קשות בשבילי באותו פרק זמן של שבועיים, מה שעד עכשיו קרה פעם בכמה שנים שבת דחתה אותי ( מהסיבה הפשוטה שלקח לי חודשים על גבי חודשים להתגבר על כל דחייה, בין עם אחרי דייט אחד או חודש של קשר).

אני לא יודע מה לעשות. איך אני מתחיל לאהוב את עצמי? לסלוח לעצמי? להשתחרר מהדבר הזה שעוטף אותי? אני מרגיש בן אדם חלש, אני מתחבר ומוותר כשקשה, אין לי משמעת עצמית ואני גם עצלן. איך אני גורם לעצמי לומר "למרות ולא בגלל"? אני לא יכול לדמיין את עצמי בכלל מתחיל שוב עם בחורה וסופג את המכה הקשה הזאת. כל פעם שזה קורה אני נופל לקרשים להתקפי אוכל והסתגרות.

מה אפשר לעשות? אני לא רוצה פסיכולוג כי אני לא בעל אמצעים כאלו (גם ההורים לא ומספיק קשה להם בלי הבעיות שלי) ואני רוצה להתגבר על זה אחת ולתמיד בזכות עצמי.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (2) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות