שאלה 223268
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

מה נסגר עם חולי השליטה? אנשים לא מודעים להתנהגות שלהם?

חופשי בן 28 | כתב את השאלה ב-09/07/18 בשעה 20:31

אני לומד במכללה אבל לפעמים אני מרגיש כמו בבית הספר.
אתם מכירים את ההיררכיה החברתית הזאת שהייתה בכיתה ז' שבה היה בן אדם אחד מקובל ושאר האנשים התפקדו מסביבו והיו אנשים בשוליים שאף אחד לא שם עליהם?
אז זה מה שהולך אצלי במכללה.

יש לנו קבוצה שיש בה 90% בנות 10% בנים והבנים הם מאוד שקטים כאלה וכנועים לא מדברים יותר מידי, ואיתם אין שום בעיות אבל הבנות שם הן פשוט שטן.

אני מסתכל על הקבוצה הזאת מהצד ואני קולט איך יש כמה דמויות דומיננטיות והן בדרך כלל כועסות רציניות ועם פרצוף אדום מרוב שהן לחוצות. ומסביבן יש תמיד חברה או שניים שהן יותר קלילות אופי והדומיננטית היא תמיד זאת שבולטת מביניהן.

בגלל שיש כמה קבוצות כאלו באותה קבוצה אז יוצא שיש מין "הסכמי שלום" בין הבחורות הדומיננטיות וזה מתבטא בזה שהן לא שמסתדרות אחת עם השניה אלה יותר "נמנעות מלעמוד בדרך אחת של השניה" או שהן נמנעות מלדרוך אחת על השניה וכל הזמן משחקות אותה אוהבות אחת את השניה "אויי מאמי מהממת" וכו'. כשה אני יודע שאיזה מאמי ואיזה נעליים כי אנשים כאלה לא מסוגלים לאהוב אף אחת זה בסך הכל הצגה כי לשאר החברות שלהן שהן יותר מובלות הן מתנהגות בדרך מכפירה.

בכל אופן, יש לנו קבוצת וואצפ שבתכלס היא נועדה כדי שאנשים יוכלו להיעזר אחד בשני כדי ללמוד. אבל מה שיוצא זה שאותם האנשים שנמצאים "בשולי החברה" בכלל לא מגיבים שם לרוב כי בכלל לא מתייחסים אליהם....
זה ממש מגעיל שיש קבוצת וואצפ שהלקקנים מנצלים אותה על מנת להעלות לעצמם את הסטטוס החברתי ולפרגן אחד לשני וכל הזמן הם משחקים אותה כאילו הם "עושים דברים בשביל הקבוצה" כשה בתכלס הם מצפים שיפרגנו להם.

אנשים עושים דפי נוסחאות, ומצלמים אותם כשה הצילומים הם כאלה שאי אפשר להשתמש בהם בכלל כי הצילום נעשה מרחוק והדף לא מתאים לפריים בכלל אז מפה אני מבין שבן אדם סתם רצה לשחק אותה נחמד ולפרסם כי הוא לא באמת חשב האם אנשים יוכלו להשתמש במה שהוא שיתף.

אני לעומת אחרים לא רוצה שתהיה בכלל ההיררכיה המגעילה הזאת ולכן אני מתייחס לאחרים רגיל. אני אוהב לקחת את הבחור השקט ודווקא להתייחס אליו כדי שהוא יותר יבלוט. אני מתעלם דווקא מהאנשים המרירים האלה השתלטנים ומתייחס טוב דווקא לאנשים שהם סבבה כאלה אין לי שום בעיה עם אנשים כאלה.

אבל האנשים המרירים לא אוהבים את זה שאני ככה אז אני מרגיש שהם עושים לי בכוונה. אני מרגיש שאנשים מדברים עלי מאחורי הגב או שאנשים לפעמים מנסים לעשות ככה כאילו הם מעלי בכוונת תחילה ואני קולט שזה משחק.

בשלב מסוים אותן נשים מרירות ניסו להתקרב אלי ולפרגן לי ואחת מהן אפילו ניסתה להתחיל איתי אבל אני לא מעוניין להתערבב עם אנשים כאלה כי אני רואה את הנולד ויודע מה מצפה לי במערכת יחסים מהסוג הזה. אז פשוט המשכתי להתנהג כרגיל ונראה כאילו הן נעלבו או משהו חחח

בכל אופן, מה שמגעיל אותי זה שהחברות המובלות שלהן מחבבות אותי אבל מול הפנים של החברות שלהן הן מתנהגות איתי אחרת אבל כשה הן איתי אחד על אחד אז הן מתנהגות איתי סבבה והכל בסדר. אני מבין מאיפה זה נובע אבל הצביעות הזאת גורמת לי לרצות להקיא.

בסוף אותן אלה שמשחקות אותה שהן מעליי אפילו לא מסוגלות להסתכל לי בעיניים כשה הן פוגשות אותי. אותה אחת שאני מרגיש שמלכלכת עלי הכי הרבה מאחורי הגב, מגמגמת כשה היא צריכה לדבר איתי ומורידה ראש כשה היא רואה אותי או מתעלמת ממני ואני אומנם לא מחבב אותה בתור אדם אבל אני לא אשפיל אותה או משהו כזה אז אני מתנהג אליה רגיל כזה פשוט מרוחק בקטע של לא מעוניין להתעסק איתה.

שאני אבין, האנשים האלה באמת מודעים להתנהגויות שלהם או שככה הם התרגלו לפעול או משהו כזה?.. נגיד בין הבנים יש את הקטע הזה הרבה פחות. בכל פעם שבה אני רואה חבורת בנים אז הם פשוט סבבה כזה אחד עם השני וסחבקים ותמיד מוכנים לעזור אחד לשני ואין ביניהם משחקי כוח כאלה אבל מה באמת בנות הן כאלה שתלטניות? אולי זה קשור לזה שהבנות שאני מדבר עליהן הן מזרחיות? אחת מרוקאית אחת טוניסאית או משהו כזה לא יודע. אולי זה קטע תרבותי או משהו?
אני לא מעוניין לרדת על המוצא של אף אחד אני שואל עניינית.. בדיוק כמו שהרוסים הם עם יותר קר אז יתכן שאצל אלה הנשים הן יותר שתלטניות או משהו לא יודע.. פשוט זה ממש מעיק אם אני אמצא את עצמי בקולקטיב מהסוג הזה בעבודה אז אני לא יודע מה אני אעשה כי אני ממש לא אחד שיתפרד אצל מישהו בשורה.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות