שאלה 221841
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

רוצה לפתוח חשבון משותף עם זוגתי, אבל יוצא מצב שלי אין כסף ולה יש. מה לעשות?

בחור בן 26 | כתב את השאלה ב-27/06/18 בשעה 20:43

שלום לכולם,

אני ובת זוגתי עומדים להתחתן עוד כחצי שנה מהיום והחלטנו שנפתח חשבון משותף,
העניין הוא כזה - יש לה בחשבון יחסית הרבה כסף ממה שיש לי וזה שם אותנו בעמדות שונות מבחינה כלכלית וזה קצת מציק לי.

היא אומרת שכשנפתח חשבון משותף, היא תיקח מהחשבון שלה את אותו הסכום שיש לי בחשבון ושנפתח יחד חשבון משותף, אבל זה יוצר מצב שבו אני מתחיל איתה זוגיות עם 0 שקלים בחסכונות שלי ואילו היא מתחילה זוגיות עם הרבה הרבה יותר ממני בחסכונות שלה.
מה שמפריע לי זה שהיא אמרה לי שאם יבוא יום ונגיד היא תרצה לקנות משהו מאוד יקר בשביל עצמה (מה שכן - היא לא אחת כזו שתעשה את זה בדרך כלל) היא אמרה שהיא תיקח מהכסף שעומד לרשותה וזה קצת לא נעים כי זה שם אותי במעמד שבו אני לא יכול לקנות מה שבא לי כי הכסף כרגע משותף לשנינו אבל היא כן יכולה לעשות מה שמתאים לה כי יש לה הרבה כסף מלפני כן.

אין לי שום כוונה לקחת ולהשתמש בכסף שלה, אין לי שום רצון שהיא תכניס את כל הכסף לחשבון שלנו כי הגיוני שגם היא תחשוש על הכסף שהיא חסכה, אבל גם מציקה לי הסיטואציה שבה אני חייב לתת דין וחשבון למה שאני רוצה לקנות ולה יש את האופציה לא לעשות כך (כמובן שכשאני אומר את זה, היא בת זוג מדהימה ומתייעצת ושואלת ואילו אני זה שלפעמים שוכח לעדכן אותה בהוצאות - אבל שוב, קטנות) אבל סופו של דבר שנינו משדרים באותו גל ולשנינו אותה השקפת עולם בנוגע לניהול כספים.
פשוט שהיא מעט יותר חרדתית על הכסף ויותר חסכונית ואני ממש טיפה יותר פזרן ממנה ו"נהנה יותר", והמצב שתיארתי מקודם מציק לי. מה גם שחס וחלילה במקרה של גירושים - יש לה חסכונות שהיא שומרת ואני יוצא בלי כלום.

יש אפשרות לפתוח חשבון משותף ולהשאיר את החשבון הקודם שלי? יש אפשרות שבמידה ופותחים חשבון משותף, אני יכול לדאוג שסכום זעום של כסף שארוויח יכנס לחשבון חיסכון עבורי בלבד כמו שיש לה כסף שהיא חסכה מלפני כן? שלפחות נשווה מצבים?

איך הייתם אומרים לה דבר כזה? היא דיי נפגעת בקלות ומספיק שאגיד לה את זה בצורה שתראה לה כאילו אני נסוג לאחור - היא יכולה ממש להיעלב ממני ולהיפגע.

אשמח לעזרה ותודה רבה

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות