שאלה 217404
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

בן 31 ומתקשה מאוד עם חשבון בסיסי, זה כלכך נורא?

HeWhoDidNotKnowHowto בן 31 | כתב את השאלה ב-23/05/18 בשעה 20:33

אז העניין הוא כזה - אני גרוע בחישובים, ברמה שיכולה לגרום לאנשים לתהות אם יש לי בעיה מסויימת. אני אגיד כבר, שבאופן כללי אני בן אדם אינטילגנטי. אני למדתי תחום הומני באוניברסיטה, ועובד כיום בהייטק בתפקיד backoffice שדורש ממני המון חשיבה ביקורתית, מהירה, החלטית ומחושבת. כשיוצא לי בעבודה להתעסק עם מספרים, זו לא בעיה, ואם יש חישובים, הפונקציות באקסל עושות במקומי עבודה נפלאה.

עם זאת, אם אני אדרש ברגע זה לחסר 43 מ 67, זה יקח לי חצי דקה, או אולי דקה שלמה, עד שאגיע לפתרון. התהליך יראה נורא עקום למי שעושה את זה בכמה שניות - אני אחשוב "רגע, אם 60 פחות 40 זה 20... ו 7 פחות 3 זה 4... אז יש לי 20, ו 4. שזה ביחד 24." וכל זה נורא איטי ומיגע, וקצת מוזר. אני מודע לזה. כמובן שזה רק הולך ומסתבך אם יש צורך בכפל וחילוק או ריבוע. כלומר, אין לי בעיה בהבנה של הקונספט של חיבור וחיסור, כפל וחילוק, ריבוע ונגזרת, או שברים. זה רק החלק של החישוב המתמטי שממש קשה לי. אני לא יודע מה הסיבה לזה - אולי לא הקשבתי מספיק כשלימדו חשבון ביסודי, או שלא הסתדרתי עם השיטות השונות. או עם המורים. אני באמת לא יודע מה יותר נכון.

באופן כללי, זה כן השפיע עלי לאורך השנים. אני לא יודע אם לרעה או לא. כלומר, אני כאן, אני חיי, אני שרדתי למרות זה. אני עובד בהייטק למרות זה. אבל אולי דווקא בגלל זה אני תמיד נטתי לכיוון ההומני... אולי ההומניות אינה כלל נטיה, אלא מפלט?

מה שגורם לי לכתוב את השאלה הזו (למרות שאין פה ממש שאלה), זה אירוע שקרה היום. בת הזוג שלי ביקשה שאסע לקנות חול לחתולים שלנו. בחנות היה להם שק של 16 קילו ב 90 שקל, ומבצע של שני שקים של 10 קילו ב 150. בחישוב מהיר ושגוי הסקתי שהמבצע משתלם וקניתי בטיפשותי חול בעלות של 7.5 שקל לקילו, במקום 5.62 שקל לקילו. התדהמה לא ירדה לה מהפנים כשהיא הבינה את הטעות שעשיתי. וזה מביך, וזה מבייש, וזה קשה, וזה עצוב.

what the hell is wrong with me?

יש לך בעיה שכלית
 
1
זה בסדר, אתה פשוט שונה
 
30
משהו אחר כלשהו
 
6

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (24) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות