שאלה 217161
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

האם להיפרד ממנה בגלל אלימות? האם אני גבר מוכה?

אלי בן 29 | כתב את השאלה ב-20/05/18 בשעה 14:06

שלום לכולם. אני אנסה להיות מתומצת וברור ככל האפשר.
אני עם בת זוג מעל שנה וחצי. לאחרונה, יום חמישי אחד, היא אמרה שהיא יוצאת עם חברות לדאנס בר. אמרתי לה שאי ברכה והצלחה, תהני. עשיתי בדיקה לאן אני יכול לצאת היום וחבר אמר לי, בוא תצטרף להופעה שאני הולך אליה. אמרתי סבבה. בהתחלה עשתה לי קצת פרצופים, העדיפה שאני אשאר בבית מאשר לצאת לבד. עשיתי לה פרצוף חזרה ויצאתי. התקשרה אליי אמרה לי סליחה, פשוט תהנה, קצת קינאתי לך.
הייתי בהופעה עלו זמרים היה טוב. החבר בא עם קבוצת בנות שהוא מכיר. כל הערב הייתי די עם עצמי ועם החבר והבנות לא היו בקרבתינו. שתינו עישנו היינו קצת סטלה אני והוא. בסוף הערב ניגשתי לאחת הבנות וביקשתי ממנה מספר טלפון, לא בשביל לעשות משהו אלא סתם כדי לאתגר את עצמי, להעלות לעצמי את האגו אולי. אבל לא בשביל לעשות משהו בפועל חד משמעי.
הגעתי הביתה והחברה תקפה אותי במובן של איך יצאת לבד, מה עשית איפה היית והכל מרגיש כאילו אני תחת חקירה צולבת. הכל בהאשמות וקביעה שעשיתי משהו לא טוב בכך שיצאתי. ועוד אמרה אל תדאג אני אבדוק ואני אדע הכל. הרגשתי חרא עם עצמי וסיפרתי לה מה עשיתי וגם אמרתי לה שאין לזה משמעות מבחינתי. חשוב לציין שאני נאמן לה כל התקופה הזו מעולם לא בגדתי בה. תמיד הייתי נאמן לה. לא ניהלתי קשרים עם אחרות. הסיפור הזה של קנאה האשמות וחוסר אמון זה משהו שקורה כל מס' שבועות אם אני יוצא איתה או בלעדיה היא יכולה לקבל סיבוב וחושבת שאולי עשיתי משהו בוגדני. ומתוך זה נוצרת מלחמה גדולה כל פעם מחדש. סיוט. בקיצור יש בה משהו חסר אמונה בלי קשר אליי.
הפעם הזו ששיחקתי קצת והתוודתי בפניה הפכה לסיוט. היא העיפה לי סטירה התחילה לצרוח בגדת בי וזהו זה סוף העולם. בכי, צרחות, איומים ועוד מכות, תפסה לי את האשכים בחוזקה וכמעט הטילה בי מום (יש לי פצע באשכים, במזל לא משהו בלתי הפיך) זרקה עלי כוסות ונחתכתי ברגל כך שהייתי צריך לנסוע לבית חולים לתפור את החתך. כל הזמן הזה מנסה להדוף אותה. הסאגה הזו של המכות וההשפלות מצידה ארכה נצח בשבילי.
לא מצדיק את מה שעשיתי, עשיתי טעות, לא עושים דברים כאלה, ביקשתי ממנה סליחה, ואחרי יממה של שיח והתרצויות בפניה היא נרגעה קצת. כמובן הבטחתי שלא אעשה שטויות כאלו יותר כי יש אדם בצד השני שנפגע מזה. אז גם כמשחק זה לא מתאים.
אני לא מושלם טעיתי, ואני מתקן. כולם טועים.
הרגשתי שהגיע לי לחטוף ככה.

סיפרתי את המקרה לחבר שהיה איתי בערב ההוא, הוא היה בשוק. הוא אמר לי היית צמוד אליי כל הערב ומלבד הדבר הזה לא עשית כלום. כאילו אלימות כזו על מה ולמה?!

סיפרתי את המקרה גם לאחותי. גם היא הייתה בשוק. היא אמרה לי לא עשית כלום. זה אמנם לא כשר אבל לא עשית כלום. ברור שזה פוגע ברור שזה מאלץ אותנו לדבר על הדברים להבין מה קורה ולמה עשיתי ולהתנצל וכו' אבל מפה ועד לקבל התקף פסיכוטי ולפרק את הבנאדם מולך במכות זה קצת דפוק. זה האמא של הקווים האדומים. אם תתחתן איתה ותביאו ילדים זה יחמיר עוד יותר. היא טוענת שאני גבר מוכה ואני לא רואה את המצב כמו שהוא ואני לא רואה את זה שאני חייב לברוח ממנה.

אחותי מכירה את הקשר שלנו טוב, היא ראתה אותה בעבר בהתפרצות, כלומר היא מכירה את האדם טוב. כבר תקופה ארוכה מאוד היא אומרת לי שאם היא לא הולכת לטיפול נפשי, אין לך מה לעשות איתה. ואחותי רוצה בטובתי מיותר לציין.
בעבר היא הרימה עליי יד כבר במהלך ריב ביחד עם אי היכולת שלה לתת אמון לאורך כל תקופת הזוגיות גרמה להרבה ריבים מאוד קשים. לא הייתי מוכן להיכנס למשבצת האשם כשאני פועל ללא דופי מבחינת אמון כלפיה.
עכשיו הבלבול שלי הוא שטוב לי איתה כשהכל טוב. אבל חוסר האמון הבסיסי שלה הורס כל חלקה טובה. לאורך כל תקופת הזוגיות הרגשתי לא שלם איתה בעקבות חוסר האמון הזה. זה מרגיש כאילו אני יכול למצוא משהו יותר טוב ממנה. ואולי מהמקום הזה פעלתי באותו ערב, אולי בכדי לראות שיש לי יכולת להתקדם הלאה אם המצב ידרוש להיפרד.
קשה לי מאוד לעשות פעולה מסיבית על מנת לפרק את הזוגיות הזו. בת הזוג שלי יודעת להעניק הרבה אהבה מצד שני עד כדי מחנק.
מה אתם חושבים על העניין? האם מה שעשיתי זה בגידה? האם עליי לפעול לסיים את הקשר? האם מוצדק להרים ידיים? האם עליי לקבל את האלימות שלה?

האם להישאר או להיפרד?

כן, אלימות זה קו אדום.
 
672
לא, יש לך אחלה בת זוג.
 
13
זה הגיע לך. אתה צריך לשתוק.
 
33

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (42) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות