שאלה 216874
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

האם אני בקשר אלים? אני סולחת כי אני אוהבת ורוצה להאמין שזה ישתנה

מתוסכלת בת 35 | כתבה את השאלה ב-19/05/18 בשעה 19:53

אני בת 35 בזוגיות כבר חצי שנה עם גבר שעל כל פניו נראה טוב, בזמנים טובים ממש גבר החלומות, רגוע, מכיל, סבלני, מחמיא אומר מילים אוהבות, אפילו הקול שלו מרגיע אותי- השלושה חודשים הראשונים היו מושלמים, היו לנו שיחות אל תוך הלילה פשוט לא יכולנו בלי לדבר אחד עם השני, רואים אחד את השני רק בסופשים בגלל מרחק, הרגשתי שסוף סוף מצאתי את האחד.
ככל שהזמן עבר אני מתחילה לשים לב לדברים שמדליקים לי כל פעם נורות אדומות אבל אני לא יודעת אם זה הפחדים שלי או שזה באמת זה ואני מאוד מפחדת שאני עושה טעות שאני ממשיכה את הקשר הזה ובעתיד יהיה גרוע יותר, הוא רוצה שנעבור לגור ביחד ואחרי כל הדברים שקורים אני אמרתי לו שאני לא מוכנה לעשות את הצעד הזה כרגע.
מצד אחד אני אוהבת אותו אבל מצד שני אני מפחדת שאסבול איתו בעתיד.
ההתנהגות שלו מאוד לא יציבה, אנחנו יכולים לדבר שיחה כייפית מצחיקה זורמת הכי כיף בעולם, מספיק שאני אגיד איזה מילה אחת לא במקום שלא תמצא חן בעיניו הוא יכול פתאום להתהפך עליי, ולהעליב ולהגיד לי כל מיני דברים שאני מרגישה שהמטרה שלו זה להוריד אותי. הוא הרבה פעמים אומר (גם אם זה לא בויכוח סתם שיחה ואומר את זה כאילו בטון רגוע) דברים שממש פוגעים בי, כמו את מסריחה, או את לא יודעת לנקות, את תיהיי אמא גרועה, מי יקח אותך, אף אחד לא ירצה אותך, את סובלת מפיצול אישיות, את בעייתית, את שמנה, את לא יודעת להתנהל כלכלית,ועוד מילים "חמות" כאלה. בעיקרון הוא נמצא במצב גרוע משלי כבר חצי שנה מחפש עבודה ולא מוצא אבל אני תמיד דואגת להרים אותו ולייעץ לו ולדרבן אותו אבל אני מרגישה שהוא מנסה להוריד אותי כדי להעצים את עצמו. בהתחלה לקחתי דברים בתור ביקורת ובאמת השתדלתי לתקן דברים שהוא העיר לי עליהם, אבל ראיתי שזה לא משתנה ועדיין הוא ממשיך לעקוץ אותי ולהגיד לי את הדברים האלה, כשאני אומרת לו למה אתה אומר לי את הדברים האלה? אתה נהנה לפגוע בבת זוג שלך? הוא אומר לי כי אני רוצה שתשתני אני אומר את זה לטובתך. או שאני אומרת לו אם אני עד כדי כך אישה גרועה אז למה אתה איתי, אז הוא אומר לי כי אני אוהב אותך.
אני מפחדת שאני נמצאת בקשר עם מתעלל נפשית, לא יודעת אם הוא עושה את זה במודע או לא אבל זה כבר ממש מטריד אותי.
אני לא נותנת לזה להוריד אותי, אני יודעת מי אני ומה אני שווה, אני בחורה עצמאית שמכלכלת את עצמה ומסתדרת לבד בלי גב מאף אחד, עובדת אחראית, אבל זה לא כיף שהבנזוג שלך מנסה להוריד אותך בכוח ולא מפרגן. וכל דבר שאני עושה כביכול לא בסדר. לא יודעת כאילו הוא נהנה מזה.... הוא אמור להרים אותי לא?
בעבר גם היה נאטם ומתנתק אחרי "ויכוח" (מכניסה את זה למרכאות כי זה לא ממש ויכוח, אני אומרת מילה והוא היה מתעצבן ומנתק) על זה דיברתי איתו והוא אכן רגוע יותר ולא בורח אבל כל "המחמאות" שדואג להרעיף עליי לא מפסיקות ואף מחריפות.
אתמול שוב אחרי שיחה טובה התפתח ויכוח על עניין המגורים שלו הוא נמצא בהתלבטות ואמרתי לו את דעתי איך הוא אמור להתנהל והבהרתי שההחלטה רק שלו.
ואז עוד פעם יצא עליי מה את סובלת מפיצול אישיות את פעם אומרת ככה ופעם אומרת ככה... אמרתי לו אני רק מייעצת תעשה מה שטוב לך. אז הוא אומר לי אני אעשה רק מה שטוב לי אני לא חושב עלייך. אמרתי אוקיי שיהיה לילה טוב אני הולכת לישון. וככה זה נגמר. מאוחר יותר התקשר ולא עניתי. תמיד אחרי שאומר מילים קשות או ששיחה מסתיימת ככה, הוא מתקשר ומתנצל שיצא עליי ככה, אני סולחת כי אני אוהבת ורוצה להאמין שזה ישתנה אבל זה לא יכול להיות ככה כל הזמן, לא יודעת אם הוא מסוגל להשתלט על זה, ואם רק אעיז להגיד לו שיש לו בעיה שהוא צריך לטפל בה, זה לא יגמר טוב ואין לי כוח להגרר לעוד ויכוח. אני מתלבטת האם אני צריכה לסיים את הקשר הזה כי זה ילך ויהיה יותר גרוע?? או שאני סתם פרנואידית? אשמח לעצתכם, אני לא רוצה לעשות צעד שיביא אותי לנקודת אל חזור.

תודה

עדכון ממתוסכלת, שואלת השאלה 2018-05-21 12:20:38

תודה רבה על העצות, אני כל כך שמחה שהקשבתי לאינטואיציות שלי, הרגשתי לא רגועה בקשר והאשמתי את הפחדים שלי ואת החרדות שלי. שנים שלא חוויתי התקפי חרד ואיתו חוויתי את ההתקף החרדה הארוך ביותר שהיה לי. האשמתי את עצמי אמרתי שאני לא בסדר, לא רציתי הלאמין שמאחורי החזות הנעימה והיפה שלו מסתתר מתעלל- אני בטוחה שהוא זקוק לטיפול ולא עושה את זה בכוונה אבל אני לא ק האיגרוף, פתאום הכל מתבהר לי.
יום חמישי הוא נפרד ממני, כי העזתי להגיד לו שאני מאוד נפגעת מזה שהוא אומר לי את הדברים האלה ואני מרגישה שהוא מנסה להקטין אותי כדי להעצים את עצמו. הוא כמובן התגונן ואמר שזה לא בדיוק למה שהתכוון, ושהוא צחק וכשראה שהוא לא יוצא מזה אמר לי טוב מצטער זה נגמר וניתק את השיחת טלפון.
ויתרה מכך, יום למחרת כבר נכנס למערכת יחסים עם מישהי חדשה, אני לא אשקר אני כואבת, לא יודעת אם זה על הקשר שנגמר או על זה שהמשיך הלאה כל כך מהר. הוא טוען שכדי לא להכנס לדיכאון הוא צריך להיות עם מישהי. ושטוב לו איתה.
אמר לי אם היית באמת אוהבת אותי היית מיישמת את כל הדברים שאמרתי לך, והיית משתנה, והיית עוברת לגור איתי. זאת ההגדרה שלו לאהבה? לספק את הרצונות שלו?
הוא אמר לי ברגע שאין מישהי אוהבת לצידי אני מחפש אחרת.
החצוף עוד שולח לי סירטון של "איך להתגבר על פרידה" כאילו אתה עד כדי חסר רגש??
אני לא הייתי אישה אוהבת? הייתי מוכנה לוותר על הכל בשבילו עד שראיתי שהכל חד צדדי, הוא רק יודע לדרוש אבל לא יודע לתת.
זאת שיוצא איתה נראית כמו דוגמנית ולדעתי סוג של גולדיגרית כזאת, נראית מאוד חומרית, מקווה שיצליח לספק אותה. לא שיש לו ממש יכולת.
חצי שנה הייתי איתו לא דרשתי ממנו כלום כי ידעתי שהוא לא עובד ולא יכול אפילו לממן את השכירות של עצמו, נראה איך יסתדר איתה, או שהיא זאת שתממן אותו אין לדעת.
מקווה שהמועקה בלב תיעלם במהירות וארים את הראש מהר מאוד.
שמור עדכון

האם אני נמצאת בקשר אלים?

כן- תסיימי את הקשר
 
410
לא- את מפחדת ורואה דברים בצורה לא נכונה
 
12

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (29) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות