שאלה 215137
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

התארסתי מלחץ, אבל הקשר כבד לי, הבעיה היא בי?

בחור בן 26 | כתב את השאלה ב-03/05/18 בשעה 21:36

שלום לכולם. אני דיי מצוי בבעיה וחושב שעשיתי כמה טעויות, אני מפחד לפגוע בבת זוג שלי.. פשוט אני לא יודע מה לעשות את זה. תתכוננו זה ארוך לצערי, פשוט פירטתי כמה שיותר, למרות שאפשר לחפור פה עוד.

אני והבת זוג שלי כבר ביחד שנה וחצי, הצעתי לה האמת לא מזמן - לפני חודש. אני אוהב אותה, אוהב מאוד. אבל ההחלטה לא הייתה נקיה מלחץ - היא הפעילה לא מעט לחץ - תמיד בטענה שאם אני אוהב אותה וכבר עברתי לגור איתה (גר איתה כבר חצי שנה) - אז למה למשוך את זה יותר מידי. רבנו על זה לא מעט פעמים.

דבר נוסף - היא לא מחבבת את העובדה שאני בן אדם מאוד חם ומשפחתי. איתי היא מאוד חמה ואוהבת, אבל קשה לה לקבל את הקרבה שלי להורים שלי, מבחינתה לראות את ההורים 3 פעמים זה יותר מידי, זה מפריע לי וניסתי לדבר איתה על זה - היא תמיד אומרת שאני צריך להתבגר. בחגים זה תמיד יוצר חיכוכים ולא זכור לי חג אחד בשנה וחצי האחרונות שלא רבתי איתה - וכשאני אומר ריב - זה ריב. תמיד היא מאשימה אותי שאני אשם בהכל והיא הכל בסדר, היא אף פעם לא מוכנה לקחת אחריות או לשחרר קצת. היא גם מאוד תקיפה עם ההורים שלי וכשאנחנו רבים היא תמיד יוצרת קשר עם אמא שלי ופשוט שולחת להם איזו הודעה שכביכול תרגיע את הרוחות אבל בסגנון וצורה מאוד תקיפה, אמא שלי מצידה לא רוצה להרוס לי את הקשר - אז היא רק מנסה לנרגיע את הרוחות ולא "משיבה אש".

לפני חודש בערך גם רבנו - היא חיטטה לי במחשב ואיכשהו מצאה תמונה של האקסית שלי מארה"ב שנפרדנו אני והיא יותר משנה מאז שהתחלנו את הקשר, תמונה חושפנית שלה - תמונה שאני בכלל הייתי בטוח שכבר לא קיימת אצלי בכלל, בכלל השתדלתי למחוק את התמונות אבל כנראה שלא הגעתי לכל התמונות - אחרי כמה זמן, פשוט הפסקתי לחפש תמנונות כאלה. רבנו - אמרתי לה שאין לה זכות לחטט לי בדברים וגם בטח שלא תתלונן על זה שיש תמונות שלה, אמרתי שמותר שיהיה לי עבר והיא צריכה להכיר בו, מחקתי את התמונה מן הסתם ורחות מעט נרגעו. אבל כשיצאתי לחבר טוב אחרי שלא ראיתי שנה - היא התעצבנה עלי (למרות שאמרתי לה כמה ימים מראש שאני נפגש איתו) אני מעצבים אמרתי שאני הולך בכל זאת והיא אמרה לי שאם אני יוצא אז היא אורזת לי את הדברים ומצידה זה נגמר - הלכתי אליו. בסוף היא ארזה לי את הדברים וגם ישנתי אצלו כי היא לא רצתה שאחזור יום אחרי זה דיברנו והתנצלתי שהלכתי ושלא נהגתי כמו שצריך. השלמנו.

דבר נוסף שקשור לאקסית. בתחילת הקשר שלי עם הבת זוג, ממש בימים הראשונים - האקסית שלי יצרה איתי קשר ודיברנו קצת. אני חייב לציין שאוצה אקסית הייתה לפני כן ידידה ממש טובה שלי - גדלנו יחד בתור ילדים ואז היא עברה לגור בארה"ב ושמרנו על קשר בסקייפ, עד שלפני כמה שנים היא באה והיינו יחד - סיפור אחר, זה נגמר בנינו כבר.
אבל בגלל שהיינו ידידים - היא יצרה איתי קשר מארה"ב ודיברנו, כמובן שעידכנתי את החברה שלי על זה והיא ממש התעצבנה אבל הבטחתי לה שלא אדבר איתה יותר בזמנו - זה מה שקרה, למרות שאותה אקסית ניסתה לדבר איתי ביקשתי שלא תדבר איתי.
מאז אותו יום שאמרתי לבת זוג שלי שדיברתי עם האקסית שלי - היא לא בוטחת בי, היא חזרה על הטיעון הזה לאורך כל הקשר כל פעם שרבנו.

הבעיה האמיתית והפיצוץ הגדול היה אתמול.
עשיתי טעות, אני לא חף מטעויות ואמרתי משהו שלא הייתי צריך. בעקרון, היתה לה ילדות מאוד מאוד קשה - אבא שלה היה חמום מוח ודיי היה איש מכה, אמא שלה אף פעם לא באמת עמדה לצידה ולמרות שהיא גם סבלה ממנו - היא גם לא הייתה אמא כשהבת זוג שלי הייתה צריכה אותה באמת.

בעקבות החתונה - ההורים שלי מאוד רצו להכיר את ההורים שלה וכל פעם ניסינו להתחמק מזה. אתמול אני וההורים שלי דיברנו כי הם הבינו שמשהו לא בסדר, אמרתי להם שכנראה לא בטוח שיהיה מפגש בכלל - דבר שהעלה להם עוד סימני שאלה. ההורים שלי בניסיון להבין, דיי לחצו עלי ולי שהיה לי קשה לשמור את הסוד הזה, גם חשבתי שאולי ראוי שההורים שלי ידעו את האמת אז אמרתי להם - לא פירטתי יותר מידי אבל אמרתי להם. הם ייעצו לי שכדאי שאגיד לה שדיברתי איתם על זה וכך היה. הבת זוג שלי התעצבנה עלי מאוד, כעסה ממש צעקה עלי ואמרה לי שמבחינתה החתונה מבוטלת לא שפטתי אותה, פגעתי בה. אבל היא כל הזמן בריבין מהסוג הזה גורמת לי להרגיש שאני פשוט ילד, ו"חסר ביצים" כפי שהיא טוענת בלא מעט ריבים.. שוב - אני טעיתי, אני לא מצדיק את מה שעשיתי,אבל כל ריב איתה לא רק אתמול - נמשך כמה ימים, מפיל עלינו משבר, גורם לי להרגיש חרא.

לאור כל מה שרשמתי זה גורם לי לתהות אם הקשר הזה כבד עלי מידי או לא. אולי אני לא טוב בזוגיות ואני רק גורם לבת זוג שלי לסבל, או שאולי היא באמת צודקת. אני יודע שלא הכל פה ברור ויש שני צדדים למטבע, אני מנסה לכתוב בצורה הכי אובייקטיבית שיש מבלי להוציא אותי בסדר ואותה הרעה.
חשבתי שאחרי שאני אציע לה הבעיות שהיו והריבים יגמרו - כי חשבתי שהיא תרגיש יותר בטוחה בקשר הזה ואיתי אבל זה רק ניהיה קשה יותר ומסתבר שזה לא שיפר בהרבה את המצב. יש ביננו פערים וכל פעם, הם מתעוררים מחדש. זה לפעמים מרגיש לי שאולי הקשר הזה לא מתחיל טוב והוא לא בריא לשנינו.
הספקות על הקשר עלו בזמנים שכמעט נפרדנו - והרגשתי הקלה לרגע, ומצד שני כאילו אף פעם לא רציתי לסיים את הקשר מחשש לפגוע בה ממש או שהיא סוג של תמיד "תימרנה" אותי כדי לא להיפרד ממנה כאשר כיא זאת שתמיד נתנה לי בכל ריב שתי אפשרויות - להיפרד או להיענות לדרישות שלה, ונענתי תמיד. אני לא יודע כבר מה לעשות, פשוט אבוד.
כשאנחנו רבים - זה מרגיש סוף העולם, אבל אנחנו לא רבים כל כך הרבה אני חושב - האמת שבערך פעם בחודש, או שזה כן הרבה? אני אבוד טיפה

מה לעשות?

להירגע, לא הכל מושלם, זה תקין. פשוט לא להתחרפן כשזה קורה
 
13
להיפרד ממנה - היא מדליקה נורה אדומה על ניתוק יחסים עם ההורים
 
8
להיפרד ממנה - זו מערכת יחסים כבדה - זה לא אמור ליהיות ככה
 
218
תתאפס ותבין שאתה טועה כל הזמן והיא רבה איתך בצדק
 
6

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (42) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות