שאלה 213326
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

להישאר נשואה לאהבת חיי העקר או להתגרש ולהיות אמא?

סתם_אחת בת 32 | כתבה את השאלה ב-18/04/18 בשעה 22:09

ב8 שנים האחרונות אני נשואה לאהבת חיי.
ב6 שנים מתוכן, אני יודעת שהוא עקר... גבר עקר זו בעיה שרואים רק במקרוסקופ של ביולוגים... זה ממש ממש לא איפוטנציה כמו שהרבה טועים לחשוב (בעיות בזיקפה, בעיות בשפיכה וכו' אלו בעיות קלות לפתירה, הרופאים לא "סופרים" אותן כבעיות פוריות אלא בעיות שסקסיולוג פותר).
גבר עקר הכוונה שאין תאי זרע בזרימה, או במקרה שלנו כשמשלמים בטווח של 3000-4000 ש"ח (תלוי בסוג המעבדה) מוצאים כמה תאים בודדים (לגבר בריא יש , אבל אין מיליון!!! לא בודדים) ואין להם תנועה... כלומר הם לא יכולים להפרות ביצית. גם לא באיקסי*
אל תשלחו אותי לרפואה - היינו אצל כל הסוגים האפשריים של רפואה קונבנציונלית ולא קונבנציונלית. אל תשלחו את בעלי לנתוחים כי הרופאים לא רואים סיבה לנתח כי הכל אצלו "מושלם" חוץ מתאי הזרע...
אל תשלחו אותנו למסטיקה... אנחנו חרדים אז כל מה שמותר לפי הדת היהודית עשינו: סגולות בלי סוף, רבנים, וסתם אנשים שטוענים שיש להם "כוחות".

בשנים האחרונות אנו חיים בידיעה שלעולם לא יהיו לנו ילדים.
בהתחלה חשבתי שאני מתמודדת עם האובדן של החלק הנשי הזה שבי, החלק האמהי. אבל לא.... אני מרגישה כלום אחד גדול בחיים שלי.
חשבתי לאמץ, אבל הגעתי למסקנה שזה לא יספק את הרצון שלי להרות וללדת חיים.
החיים יכולים להיות אכזריים כ"כ... הבחירה היא נוראית, בין אהבה אין סופית לאדם שאני לא יכולה לדמיין את חיי בלעדיו. לבין אהבה הגדולה שיש לי לילדים, לרצון לממש את החלק הפיזי של להיות אשה, להביא חיים,ללדת.
יש רגעים שאני רוצה לזרוק הכל, להתגרש, להתחיל את חיי מחדש, עם משהו לא עקר, אבל כשאני רק מתחילה לחשוב על זה ברצינות אני נקרעת, אני פשוט נחנקת, רצה לבעלי ובוכה לו שאני לא רוצה לעזוב והוא כמו מסכן לא מבין מה נפל עלי.

אני קרועה, מה יותר חשוב לי, האהבה שלי אליו או הרצון שלי לילדים? יש דרך לדעת באמת מה אני רוצה? כי אני רוצה גם וגם. גם את בעלי וגם ילדים.

----------------------------------------------------------------------------------------
*איקסי = לטובת מי שלא מכיר את המונחים... גבר שיש לו פחות ממליון תאי זרע שולחים את אשתו להפריה חוץ גופית (IVF). האשה מזריקה לעצמה כשבועיים כמה זריקות ביום, כדי שתבייץ 15-20 ביציות, עושים "ניתוח" (צינתור) שנקרא "שאיבת ביציות". שמים בצלוחית במעבדה ביצית ותאי זרע, ומצפים שהתאים יפרו את הביציות. איקסי זה למקרים שיש תאים בודדים ממש, אז במקום להשים בכל צלוחית ביצית עם תאי זרע, לוקחים תא זרע שנראה הכי טוב ומזריקים אותו לביצית ואז מניחים אותם בצלוחית לכמה ימים. ברגע שהביצית התחילה להתחלק = היתה הפרייה = עובר.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (57) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות