שאלה 208595
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

האם עשיתי בחירה נכונה?

הברון מינכנהאוזן בת 21 | כתבה את השאלה ב-12/03/18 בשעה 19:06

אז היי, חודש הבא אני אחגוג 22 ואני עדיין לא התחלתי לימודי תואר ראשון, כיוון שרציתי ללמוד בחו"ל לכן השקעתי עד עכשיו בלימודי צרפתית ועכשיו אני במכינה, בצרפת. נרשמתי ללימודי משפטים לשנה הבאה, תואר ראשון. וכל מי שאני מספרת לו אומר לי "אבל זה קשה". אני מתחילה לדאוג ולחשוב לעצמי, האם זו הייתה בחירה נכונה ? מצד אחד זה באמת מעניין אותי, אבל אני תמיד חושבת איך אני אשלב את זה עם שפות ואם אני בכלל אסתדר. יש לי קשב וריכוז ...
רציתי להירשם במקור ללימודי שפות שמשולבים עם הכל ואיך לשלב את זה בעולם העבודה, אבל בשביל זה צריך גרמנית רמה B2 ואני A1-2. ואני כל פעם נזכרת בזה ואני ממש מתוסכלת. יכולתי לבחור שפה אחרת ברמה של מתחילים : שוודית, צ'כית, הולנדית וכד' אבל אלו שפות פחות שימושיות מגרמנית ולכן ויתרתי על החלום ובחרתי משפטים. עכשיו מאוחר מידי ואני מרגישה שעשיתי טעות. לפתע אני מרגישה שזה לא מה שאני באמת רוצה, ואני מנסה לשכנע את עצמי שכן. אבל אני תמיד כשאני שומעת את המילה "גרמנית" או "צ'כית" יש לי צביטה בלב. רציתי לבחור אולי צ'כית או שוודית אבל אימא שלי אמרה לי שזה בכלל לא שימושי. ושני התארים באוניברסיטאות שונות.
מסתבר שאני עדיין לא בטוחה מה אני רוצה ללמוד ולעשות, ולאחרונה עלתה בי התחושה שאולי כדאי לי ללמוד תיירות, כי אני ממש אוהבת ללמוד שפות ולטייל במדינות, ואני עוקבת אחרי מלא עמודי פייסבוק של תיירות באירופה, רואה תמונות וכד' ... אבל הבעיה היא שלימודי תיירות הם רק בבתי ספר פרטיים שעולים הון תועפות, משהו כמו 6000 יורו בשנה ויש גם מבחני כניסה וממש אין לי ראש לזה, הסיבה שהלכתי ללמוד בחו"ל היא שאני לא צריכה שום מבחני כניסה ושום פסיכומטרי רק להוכיח שיש לי רמה B2 של צרפתית ויש לי תעודת שליטה בשפה וזהו. זה מספיק להם. בלי שום מבחנים מטופשים ומיותרים. ולא מצאתי שום תוכנית תיירות באוניברסיטה. וזה ממש מתסכל אותי. אני לא יודעת מה לעשות עם החיים שלי עכשיו.
לקבל מלגה זאת לא אפשרות ואני לא הולכת אפילו לנסות להיכנס לבית ספר פרטי, אין לי ראש למבחני כניסה, אני גם דיסלקטית. מה לעשות, אני מעדיפה אוניברסיטה ציבורית עם תנאי קבלה קלים ואיכות לימודים גבוהה מאשר בית ספר פרטי.
וכמובן שאין לי זמן ללכת ללמוד גרמנית כמו שאני לומדת צרפתית ואני ממש צריכה את השפה, וזה עוד יותר מתסכל אותי. אני בכלל מבולבלת ולא יודעת מה אני באמת רוצה. אני כל הזמן חושבת על לימודי תיירות וללמוד גרמנית וצ'כית ושוודית, ואני מרגישה אבודה. אני ממש אוהבת שפות, אבל אין שום תוכנית שמתאימה לי, רק שדורשת גרמנית ברמה גבוהה ולא למתחילים ...
אני ממש בדיכאון ...

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "לימודים וסטודנטים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות