שאלה 208569
  מצורף שיר רקע
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

מרגיש שאין לי משמעות בחיים, מה לעשות עם עצמי?

מדוכדך מהחיים בן 19 | כתב את השאלה ב-12/03/18 בשעה 21:26

אני חייל בן 19 משרת בתפקיד עם יציאות טובות 5-9, אפשר להגיד שאני בקושי בבסיס..
הייתי תלמיד מצטיין סיימתי את התיכון בהצטיינות, ועם תעודת בגרות מעולה. התכנון תמיד היה להמשיך ללימודים גבוהים בעולם ההיטק כנראה.

מבחינה חברתית הייתי יחסית סגור, ולעיתים כעוס ומדוכדך בגלל הבדידות שחוויתי. היו לי חברים, אך לא כאלה שאפשר לצאת איתם, יותר חברים לספסל הלימודים. תמיד התחברתי עם החלשים, למרות שלא היו לי איתם נושאים משותפים כמעט. כנראה עשיתי זאת מהפחד להתמודד עם מצבים חברתיים מלחיצים כמו לצאת למועדון/למסיבה. מיותר לומר שמעולם לא הייתה לי חברה, ובטח שלא חיבקתי / נישקתי מישהי. המגע הכי קרוב שהיה לי עם בחורה זה כיף עם היד כמו עם חבר טוב.

אני נשמע כמו בן אדם מסכן ועלוב שאין לו מה להציע, אבל את האמת שאני לא רואה את עצמי ככה. אני חושב שיש בתוכי את האני האמיתי שלא מצליח לצאת החוצה. אני צמא לזוגיות ולמישהי שתאהב אותי, ותגרום לי לאושר. אבל כרגע אני לא רואה סיבה שמישהו יאהב אותי. אני מרגיש מעפן ולא בטוח בעצמי. אני לא יכול לדמיין שאני באמת אהיה עם מישהי. זה נראה לי כמו חלום שכרגע אני לא מסוגל להגשים.

מעבר לכך, אני רוצה שתהיה לי שוב מטרה בחיים כמו שהייתה לי כשהייתי בבית הספר. מאז שהתגייסתי אני מרגיש שהמוח שלי ממש התנוון. אני לא מצליח לחשוב בהיגיון ואני חושש שנכנסתי לדיכאון. אני נמצא בבסיס חמישה ימים, ולאחר מכן חוזר הביתה לתשעה ימים. במקום לנצל את הזמן הזה אני נשאר בבית מול המחשב כל היום ומנסה להעסיק את עצמי בכל מיני דברים שוליים וחומריים. לשחק עוד משחק חדש, לראות סדרה, לראות סרט, לנסות ללמוד שפת תכנות חדשה. כל הדברים האלו לא ממלאים אותי ואני מוצא את עצמי קופץ מדבר לדבר. בערבים אני יוצא לריצה ועובר ליד בית הספר שלי ומביט בחיים שפעם היו לי. בזמן התיכון רציתי לסיים עם הלימודים ולהתחיל את החיים. ועכשיו, לפתע אני מתגעגע להכל. אפילו לילדים שפחות אהבתי, גם לאלה שהיו מציקים. התגייסתי יחסית מוקדם, והכל נקתע בבום כזה וישר נזרקתי לצבא.

בבסיס רוב האנשים גרים רחוק מאוד ממני, ולכן אני לא נפגש איתם. בנוסף לכך אין לי איתם קשרים חבריים קרובים מאחר ואני נמצא שם זמן יחסית מועט. חשוב לי לציין שאני שמח שאני נמצא יותר בבית מאשר בצבא, כי בזמן הטירונות וגם מעט לאחר מכן היה לי מאוד קשה כאשר רוב הזמן הייתי בבסיס. הייתי על סף שבירה, ולמזלי קיבלתי את התפקיד והתנאים הנוכחיים.

אני חושש שאולי יש לי חרדה חברתית קלה. המצב שלי יחסית בסדר, למרות שאולי מן הכתוב הוא לא נשמע כך. אבל באמת שאני לא בחור שלא מבין עניין. אני יחסית חכם, איש שיחה(כאשר מדברים אחד על אחד, לא בחבורה). הבעיה היא שנהייתי מאוד שלילי, אני מדבר רק על כמה רע לי וקשה לי, אני לא רואה אור.

אני מרגיש אבוד בחיים, מרגיש חסר משמעות ומרגיש שאין תקווה פתאום. לא יודע מה לעשות כדי לצאת מהבור הזה.

איך אני אכיר מישהי? לצאת לבד למקומות? למצוא עבודה? מה לעשות בכל הזמן הפנוי הזה? מה המטרה של החיים? למה אני לא מאושר?

אני סובל יחסית בבסיס, ובמקום להיות שמח שאני חוזר הביתה אני קצת מתבאס כי אני יודע ששוב אני לא אעשה עם עצמי כלום. (אבל ברור שאני מעדיף את הבית על פני הבסיס, בבסיס לא טוב לי, אבל אפשר לסבול את זה)

נמאס לי להיות בודד, באמת שרע לי בגלל זה. אני מרגיש כל כך לבד בעולם. אפילו שברוך השם יש לי משפחה שאוהבת אותי, זה עדיין לא זה.

אשמח לעצות או אפילו סתם תגובות. זאת בעיקר פריקה על החיים שלי ועל המצב כרגע. אני אובד עצות ואשמח לעזרה ולאוזן קשבת.

אני מאוד מתחבר לסצנה הזאת מסדרה שאני אוהב. מתארת את המצב שלי ואת מה שאני מרגיש
https://m.youtube.com/watch?t=34s&v=GQX-6-ORVA8

מה אתם חושבים?

אתה יכול להשתנות
 
22
אתה תישאר ככה תמיד
 
2
סתם בכיין מפונק
 
4

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (9) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות