0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

שמעתי את חמי וחמותי אומרים:"היא עסוקה עם הפלאפון, היא לא פנויה לילדים רגשית"

שם בדוי בת 38 | כתבה את השאלה ב-10/03/18 בשעה 19:50

לפני כמה ימים התקנתי בפלאפון שלי אפליקציה להקלטת שיחות. היום, משהו השתבש באפליקציה הזו, ומסתבר שבמקום להקליט לי רק את השיחות, היא בעצם הקליטה לי את כל מהלך היום, עם או בלי שיחת טלפון.
אני ובעלי עובדים בעבודות מאוד תובעניות ומגיעים יחסית מאוחר הביתה, כך שמי שמוציא בדרך כלל את הילדים מהגן (שני ילדים, בת 5 ובן שנתיים וחצי) אלה ההורים של בעלי שגרים ממש בשכנות אלינו.
מיד כשסיימתי את העבודה, הגעתי להורים שלי בעלי לקחת מהם את הילדים. ישבנו שם קצת בחצר, ותוך כדי התכתבתי עם בעלי בוואטס אפ ושאלתי אותו מתי הוא מגיע הביתה, אם הוא אכל משהו היום וכו'.
באיזשהו שלב נכנסתי עם בת החמש שלי לבית של ההורים שלו לחפש לה איזו בובה שאבדה לה, ואת הפלאפון השארתי על השולחן בחצר, ליד חמי וחמותי.
בסוף היום, אחרי שכבר נרדמו הילדים, שיחקתי קצת עם הפלאפון והקשבתי להקלטה הארוכה הזאת של כל היום, סתם בשביל השעשוע.
מפה לשם, הגעתי לאותו שלב שבו נכנסתי עם הילדה לתוך הבית ושמעתי שם את חמי וחמותי אומרים עלי -תראה איך היא עסוקה עם הפלאפון, היא לא פנויה אליהם רגשית. בכלל לא פנויה אליהם! ואז הם הפסיקו לדבר כי כנראה כבר יצאתי איתה החוצה.
עכשיו אסביר קצת רקע. ההורים שלו מאוד עוזרים לנו בכל הבחינות. גם כלכלית, וגם עם הילדים, וגם באוכל, בסידור הבית, כל מיני לוגיסטיקות וכו. אין ספק שמגיעה להם כל ההערכה בעולם, ואני גם דואגת להודות להם בכל הזדמנות שיש.
אבל, וזה אבל גדול, אני תמיד מסתובבת בתחושה שמסתכלים עלי בזכוכית מגדלת. כל צעד, כל מבט, כל מילה שאני מוציאה מהפה זוכה לניתוח וביקורת. תמיד יש להם ביקורת, ותמיד אומרים מה לא בסדר, ומה אנחנו צריכים לשפר. אני כל הזמן מרגישה שהם לא ממש מחבבים אותי בלשון המעטה, והעזרה שהם נותנים היא בעצם בשביל בעלי, כי הם הורים כאלה שיתנו לו הכל מהכל. וזה בסדר מבחינתי, הם לא חייבים לאהוב אותי. אבל תמיד ידעתי שברגע שאני מסובבת את הגב הם חוגגים ומדברים עלי בלי סוף. הם ואחותו של בעלי.
אחותו של בעלי גם היא סיפור בפני עצמו, גם אף פעם לא טרחה להסתיר ממני את חוסר שביעות רצונה ממני, ותמיד נוהגת לעקוץ אותי בכל הזדמנות שיש, ועל כל דבר.
בעלי הוא איש טוב, שחרד מעימותים בצורה קיצונית. כבר הנחתי לתקווה הזאת שהוא יקום ויעמיד מי מהם במקום. הוא בעל טוב. עושה הכל בבית, מנקה, מבשל, מסור לי ולילדים בצורה שמעוררת קינאה אצל כל מי שמכיר אותנו. כל הזמן אומרים לי כמה זכיתי וכמה אני צריכה לומר תודה על זה שיש לי כזה בעל. כמובן שאף אחד לא מושלם, ויש לו חסרונות כמו לכולם. וגם לי יש חסרונות.
אני עייפה ומותשת אבל באמת שמשתדלת לעשות את הטוב ביותר שאני יכולה. הבת שלנו היא ילדה לא קלה, מתישה אותנו ברמות אחרות. מעסיקה אותנו בלי סוף, יש לה קושי בויסות החושי עם כל המשתמע מכך.
היא כמוני. גם אני הייתי ככה, וגם היום כמבוגרת, סובלת מחרדה ודיכאון, אבל מאוזנת עם כדורים כבר 8 שנים ברציפות. כלומר, מתמודדת עם קושי בשינויים במצבי רוח במהלך היום ואני מנסה להיות במודעות תמידית לא "לאבד את זה" ליד הילדים, מה שמתיש בפני עצמו.
ההורים של בעלי מודעים למצב שלי, אבל לא מבינים אותי. הביקורת שלהם כלפיי היא תמידית ונוקבת, גם אם לא תמיד אומרים לי את זה בפנים. אני מרגישה וקוראת אותם בין השורות.
אחותו כבר אמרה לבעלי לא פעם -"אישתך לא סופרת אותך, היא משפיטה אותך, אתה קורס והיא לא עושה כלום," וכל מיני כאלה. ההורים שלו קצת יותר חכמים ממנה ושומרים את המילים הקיצוניות לעצמם, אבל בכל זאת מרגישים בהבעות הפנים שלהם, ובהתנהגות שלהם כלפיי שהם לא אוהבים אותי. אבא שלו יכול לעבור לידי ולא להגיד לי שלום למשל.
והיום גם יש לי הוכחה שהם מדברים עלי ברגע שאני מסובבת את הגב. לא שלא היתה לי הרגשה שזה מה שקורה, אבל היום ממש שמעתי את זה.
למי שקרא עד פה- תודה!
אני מגזימה? סתם מתעצבנת מזה? רק לי זה נראה לא תקין?
אני מבחינתי לצמצם מגע ולהעזר בבייביסיטר, אבל בעלי נגד (בכלל שזה עולה הרבה כסף ויש לנו עזרה בחינם מההורים שלו).
מה אתם חושבים?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (10) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות