שאלה 205189
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

אמא שלי לא מניחה לי ומשתלטת על חיי, איך להתנתק ממנה?

לודמילה בת 25 | כתבה את השאלה ב-12/02/18 בשעה 18:51

שלום לכולם,
יש לי בעיה .
מגיל צעיר אמא שלי תמיד העמיסה עליי בקשות ושמה על כתפי את הטיפול באחיי (אנו משפחה ברוכת ילדים). מאז שאני זוכרת אותה היא במין דיכאון או סוג של הרמת ידיים ולא מתפקדת כאימא.היא הייתה נוטה להאשים אותי בחוסר כיבוד הורים כאשר רציתי ללכת לחברה או לפנות לעיסוקיי. מעולם לא טיפלה באחיי ומעולם לא לקחה אותי לקנות לי בגד או כל צורך אחר. אפשר לומר שגידלתי את אחיי הקטנים ואת עצמי. כיום אני נשואה והבקשות שלה ממשיכות.כל דבר שהיא צריכה לעשות היא מייד מתקשרת אליי ומפנה אליי את האחריות . כשאני מתנגדת או אומרת שלא מתאים לי היא מפעילה עליי מניפולציות רגשיות או מאשימה את בן זוגי שהוא משתלט עליי ובטח הוא לא מסכים לי לעזור ואומר לי מה לעשות. זאת על אף שמעולם בכלל הוא לא התערב ואני זו שמתחמקת מלעזור לה . אני פשוט רוצה שהיא תלמד להסתדר לבד ותשחרר אותי כבר. אני גם לא יודעת אבל אני מרגישה תמיד כעס עליה וחוסר רצון לעזור לה. גם לפני שהתחתנתי היא היתה עושה איתי ברוגזים כשיצאתי לדייטים עם בעלי לעתיד וטענה שהוא גוזל את חיי. גם אבא שלי התנהג כך. הם פשוט החליטו שאני חיה לשירותם. היא גם רוצה ללוות אותי ללידה ואני לא מעוניינת. אין לי קשר רגשי או אהבה אליה.
כמו כן כשהיא צריכה משהו היא מתקשרת פעם אחר פעם בהפרש של דקה וגם כשאני מסמסת לה שאני לא יכולה לענות היא ממשיכה ושולחת הודעות עם פקודות ועם טרוניות שתמיד אני עסוקה ואין לי זמן בשבילה. היא לא מתעניינת בי או בבן זוגי כלל.רק מתקשרת כשצריכה משהו או כדי לנזוף בי. כשאני כבר כן משתפת אותה בחוויות היא תמיד מבקרת או מעירה, לא מזמינה אותנו כמעט אליה הביתה(והאמת שזה לא מפריע לי כי במילא הבית נראה כמו סדום ועמורה- היא אף פעם לא ניקתה את הבית. מאז שאני זוכרת את עצמי אני הייתי מנקה והיא היתה אומרת שהיא עובדת מספיק קשה והיא לא מתכוונת גם לנקות. בקיצור נראה שהיא התייאשה מהחיים) אני כועסת עליה נורא על זה שכל הילדות שלי ושל אחיי היתה אומללה מהבחינה הזאת.מבחינה של תמיכה פסיכולוגית היא דווקא תמיד חיזקה אותנו וגאגה לביטחון העצמי שלנו. רשמה אותנו לחוגים וללימודים והיה אכפת לה שנלמד להיות משכילים. אך רגשית ואמהית היא לא היתה שם בשבילנו. אף פעם. ותמיד שמה את האחריות עלינו. אף אמרה לי כשהייתי קטנה: הכי טוב להביא ילדים ברציפות כי אתה מגדל את הראשון ואח"כ אחד מגדל את השני.זאת אחת מתאוריות הזוועה שלה.
שאלתי:
איך אני מתנתקת מהשליטה שלה בחיי ומתנערת מלעזור לה לא לעשות כלום?
מה עושים במצב כזה?
אני לא רוצה לפגוע בה וכמה פעמים כשניסיתי להעלות את הנושא ישירות זה פגע בה נורא
אבל אני ממש מרגישה שהנוכחות שלה סביבי עושה לי רע. היא תמיד מנסה לעשות לי מניפולציות שבגללי רע לאחים שלי, ששכחתי מהם מאז שהתחתנתי ושלא אכפת לי.
היא מבקשת ממני לעשות בשבילה גם דברים קטנים כמו להדפיס מכתב ליומולדת לאחי!
היא לא עושה שום דבר בעצמה רק מחלקת הוראות!
היא מעולם לא חגגה לאף אחד מאיתנו יומולדת ועכשיו אומרת לי שאני כל כך סוציומתית שאפילו לא אכפת לי מאחי ואני לא מדפיסה לו מכתב ברכה וכל זה היא שולחת לי כשאני בעבוגה ומסמסת לה שאני עסוקה! היא לא נותנת לי מנוחה!
גם אבי מאושפז עכשיו והיא לא הולכת לבקר אותו כי אני לא לוקחת אותה ברכב(היא לא ניידת ולא מוכנה ליסוע בתחבורה ציבורית . היא אומרת לי שבגללי היא לא מבקרת אותו וגם בגלל שאני לא עושה בייבי סיטר לאחי)
אני פשוט רוצה חוות דעת אובייקטיבית מכם אם זה אני שלא נורמלית או מה.
תודה לכם
אשמח לעצות

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (7) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות