שאלה 204962
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

הורי שינו את שם המשפחה, ואני היחידי עם שם משפחה שונה

תומר בן 23 | כתב את השאלה ב-10/02/18 בשעה 09:31

טוב, קודם כל אני כמעט ולא נמצא במחשב ובטח שלא בפורמים אבל מצאתי את האתר הזה ורציתי לשמוע דעת של אחרים על הנושא מאחר ואני כבר תקופה בדילמות ועם החברים הקרובים אני לא מרגיש בנוח להתייעץ מאחר ואני פשוט מתבייש במקרה הזה ובמשפחה שלי.. עם כמה שהם חברים שלי והכל יש דברים שאני שומר לעצמי.

אז ככה.

היה לי שם משפחה א' עד גיל מסויים של גירושים של הוריי עקב מעשה של אבי שמצדיק מאוד את הגרושים ומאז אני לא בקשר איתו וטוב שכך וחונכתי עם האמא שלי והחלפנו כולם לשם משפחה של האמא, לשם משפחה ב'.

גדלתי כך עם שם המשפחה ב', כך הכירו אותי בבית הספר וכך גם בצבא, עד לפני שנה.. אמא שלי החליטה לשנות את שם המשפחה שלה לשם משפחה עברי ודתי בעקבות איזה יעוץ של רב (התחילה להתחזק) בגלל ששם המשפחה שלה היה לועזי ולטענת הרב יעשה לה טוב לשנות תשם משפחה. בקיצור אמא שלי שינתה תשם משפחות לשם משפחה ג' וגם של האחים והאחיות שלי בגלל שהם קטינים והסכימו אז השתנה גם להם.

נוצר מצב שאני היחידי במשפחה עם משפחה שונה, כי מצד האבא שנותק הקשר הם שם משפחה א', מצד האמא והאחים ואחיות הם ג' בעקבות השינוי. ואני טקוע עם ב'.

אני לא רוצה לשנות מהרבה סיבות, קודם כל , מכירים אותי עם השם משפחה ב' מהצבא והמלימודים ומכל מקום ולשנות לשם משפחה ג' בעקבות אמא שלי שהקשר שלי איתה גם ככה לא בשמיים בגלל החזרה בתשובה לא מתאים לי.. לחזור לשם משפחה של האבא אני לא רוצה, אין לי כלום אליו ולו אין כלום אלי.

בקיצור המצב שאני היחידי עם שם משפחה שונה, וואלה מרגיש לי פשוט מוזר.. בראיונות עבודה תמיד שאולים למה לאמא ולאבא יש שם משפחה שונה ומביש להסביר, ובעתיד שאתחתן? בקיצור לא יודע... מרגיש לי מטומטם כל הסיפור הזה.. חשבתי לשנות לסתם שם משפחה אחר לגמרי אבל אני באמת לא יודע כבר.

אשמח לשמוע דעות על הנושא, חשוב לציין שההחלטה היא נטו שלי, אבל לשמוע דעות במה אפשר לעשות תמיד נחמד.

חשוב לי גם לציין שכמה שלא דברתי עם אמא שלי היא לא רוצה לשנות תשם משפחה שלה חזרה, קצת מעצבן ששיניתי שם משפחה בגללה בילדות ועכשיו היא עוד פעם שינתה ללא התייעצות איתי, ועכשיו אני היחידי במשפחה עם שם משפחה שונה.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות